Prezervatif Nedir?

Prezervatif nedir, prezervatif cinsel ilişki sırasında cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve istenmeyen, planlanmamış gebeliklerden koruyan bir araçtır ve güvenli seks için en önemli detaylardan birisidir. Prezervatif ne demek diye soran birisi için; meninin rahim derinliklerine ilerlemesini önlemek ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların baştan engellenmesini sağlamak için erekte olmuş penise takılan kılıftır yanıtı da verilebilir.

Prezervatif Nedir? 1

Prezervatif Ne İşe Yarar?

Prezervatif, çiftleri istenmeyen gebeliklerden ve  meninin vajina içlerine ilerlemesini ile bulaşacak hastalıklardan korumak için tasarlanmıştır. Kılıf, kondom, kaput isimleri ile de bilinen prezervatif son derece etkili bir araçtır ve hatasız kullanıldığında gebelikleri önler.

Üretildikleri malzeme itibariyle oldukça ince bir yapıya sahip olan prezervatifler buna rağmen son derece güçlüdürler. Herhangi bir zorlama olmadıkça kolay kolay yırtılmayan ve zedelenmeyen bir özelliktedirler. Bunu bilmek çiftlerde sadece sekse odaklanmayı sağlar ki bu da sevişmede performansı olumlu anlamda etkiler.

Prezervatif nedir nasıl takılır hususu hem güvenli, hem de konforlu ve keyifli bir seks hayatı için üzerinde durulması gereken bir ayrıntıdır ve önemlidir. Prezervatif takmak için cinsel birleşme anını beklememek, ön sevişme sırasında da, daha doğrusu ereksiyon başlar başlamaz prezervatif takmak gerekir.

Prezervatif Ne İşe Yarar?

Ön sevişme sırasında erkekten gelecek sıvı dahi gebelik için risk oluşturabilir. Prezervatif, ambalajından dikkatlice çıkarılmalı ve erekte olmuş penise geçirilerek yuvarlaya yuvarlaya penis köküne kadar ilerletilmelidir. Prezervatifin uç kısmındaki rezervuar kısmı iki parmak arasına sıkıştırılarak çekildiğinde haznenin açılması sağlanır ki, boşalma ile fışkıran meni bu hazneye dolabilsin.

Prezervatifin sertleşmiş haldeki penisin tüm yüzeyini kaplamış olması gerekir. Penise küçük gelen bir prezervatifin, vajina içinde iken çıkması ihtimali yüksektir. Boşalmadan hemen sonra penis vajinadan çıkartılmalı ve dolu olan prezervatif dikkatlice çıkartılarak atılmalıdır. Penis sertliğini kaybettikten sonra vajinadan çıkartılırsa, kondom içerde kalabilir. Bu da gebelik veya cinsel yolla bulaşacak hastalık riskini yükseltir.

Prezervatif Ne İşe Yarar? 1

Günümüzde kondom sadece ilişki başlarken penise geçirilen ve böylelikle meninin vajina derinliklerine ulaşmasını engelleyen bir kılıf değildir. Seks sürecine “ zevk” anlamında katkı da sağlamaktadır. Tırtıklı prezervatif, ekstra ince prezervatif, geciktiricili prezervatif, ekstra kayganlaştırıcı prezervatif, klitoral uyarı oluşturan prezervatif ve daha pek çok çeşidiyle en iyi prezervatifin hangisi olduğuna çiftler kendi karar vermelidir.

Erken boşalma sorunu olan yahut uzun süredir seks yapmayan erkekler için ideal bir tercih olan geciktiricili prezervatifler, prezervatifin rezervuar kısmına konulan eriyebilen bir madde sayesinde, zevk almayı engellemeyen ancak penis ucunda hafif bir uyuşma sağlayarak boşalma anını geciktiren özelliğe sahiptir.

Boşalma anını geciktirerek daha uzun süreli cinsel ilişki sağlayan geciktiricili prezervatifler  seks hayatınıza hem çözüm hem de renk getirebilirler.

Prezervatif Ne İşe Yarar? 2

Prezervatif Fiyatları

Piyasada satılan çeşit çeşit değişik marka, ebat, işlev ve donanımdaki prezervatif fiyatları 12 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Hijyen, sağlık ve üst düzey konfor için bilinen ve güvenilir markaların prezervatifleri tercih edilmelidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/prezervatif-nedir/