Protein Diyeti Listesi

Herkes, giydiği kıyafetin yakışmasını ve etrafındakilerin beğeni dolu bakışlarını üzerinde toplamak istemektedir. Fakat bunun için ise birtakım durumların yerine getirilmesi gerekmektedir. Fit olmak, zayıf olmak demek değildir. Toplum içerisinde var olan bu düşünce, kişilerin bilinçsiz bir şekilde kilo vermesine sebep olmaktadır. Hemen herkesin metabolizma durumu, yaşı, cinsiyeti ve diğer biyolojik durumları birbirinden farklı olduğu için ideal kiloları da birbirinden farklıdır. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin hem görünüş hem de sağlık açısından uygun oldukları kilo miktarı, onlar için ideal kilo miktarıdır.

Her geçen gün çok daha büyük bir öneme sahip olmaya başlayan fazla kilo problemi, tüm dünyanın ortak sorunlarından da biri halini almaktadır. Her yaştan ve her cinsiyetten kişinin karşı karşıya kaldığı bu problemden, sağlıklı bir beslenme programı ve egzersiz programı ile kurtulabilmek mümkündür. Fakat bu programlara uyabilmek için kişilerin kilo verme konusunda istekli ve azimli olması da son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kilo vermeye başlayan kişiler, kendilerinde olan hem fiziksel hem de psikolojik değişimlerden dolayı kendilerini çok daha iyi hissedebilmektedir. Bu sebeple de kilo verme sürecinde başarılı sonuçlar almaya başlayan kişiler, bu süreci çok daha başarılı bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Birçok uzman doktor da, birbirinden farklı özellikteki diyet listelerini kişilere duyurmaya devam etmektedir.  Bu diyet programları arasından kendisine en uygun olanını tercih eden kişiler, böylelikle sıkılmadan ve çok daha istekli bir şekilde kilo verebilme olanağına da sahip olabilmektedir. İdeal kiloya sahip olan kişiler, toplum içerisinde çok daha mutlu bir birey haline dönüşürken aynı zamanda kendisine olan güveni de bir hayli yerinde olmaktadır. Bu da kişilerin başarısını ve psikolojik durumunu da oldukça olumlu bir şekilde etkilemektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı da, fazla kilo problemi olan kişiler son yıllarda büyük bir popülariteye sahip olan protein diyetini uygulamaya devam etmektedir.

Protein Diyeti Listesi Örneği

Protein diyeti, isminden de tahmin edileceği gibi daha çok protein ağırlıklı olan bir diyet çeşididir. Proteinler, midede daha çok tutulmakta ve dolayısıyla da kişilerin daha uzun süreler boyunca tok kalmasını sağlamaktadır. Bu sebeple de haftalık protein diyeti listesi, kişilerin kalori hesabı yapmalarına gerek kalmadan hazırlanmaktadır.

Protein Diyeti Listesi 1

Protein diyeti yemek listesi, kişilerin daha çok protein ağırlıklı beslenmesini önerirken bu sayede oldukça fazla miktarlarda kilo vermesini de sağlamaktadır. Bu gibi özellikleri sebebi ile de her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından protein diyeti uygulanılmaya devam etmektedir. Bütün bunlara rağmen, kişilerin protein diyeti yaparken dikkat etmesi gereken birkaç husus da söz konusudur. Bu diyeti yaptıktan sonra, bir kez daha yapılabilmesi için kişilerin en az bir hafta mola vermesi önerilmektedir.

1.Gün

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış yumurta, 2 parmak yağsız peynir ve iki dilim kepekli ekmek

Öğle: yağsız meyveli yoğurt ve bol yeşillikli salata

Akşam: ızgara et ve salata

2.Gün

Kahvaltı: yağda bir adet yumurta, 2 dilim kepek ekmeği ve şekersiz çay

Öğle: ilk gün ile aynı

Akşam: ızgara tavuk ve salata

3.Gün

Kahvaltı: 1 yumurta, iki parmak büyüklüğünde yağsız beyaz peynir ve çay

Öğle: her gün aynı

Akşam:  ızgara et ve mevsim salatası

Protein diyeti boyunca, hemen her öğün birbiri ile aynıdır. Kişilerin bu diyeti 7 gün boyunca eksiksiz ve düzenli bir şekilde uygulaması da, diyetin etkisi için şarttır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/protein-diyeti-listesi/