Protez Tırnak

Protez tırnak, eller vücutta, tırnaklar ise ellerde ilk göze çarpan yerlerdir. Tırnakların bakımlı oluşu ellerimize estetik bir görünüm sağlar. Eğer tırnak şeklinizden hoşnut değilseniz, tırnaklarınızda şekil problemi varsa, çabuk kırılıyorlarsa, tırnak yeme alışkanlığınız varsa protez tırnak yapımı ile ilgili makaleler dikkatinizi çekecektir.

Protez Tırnak 1

Protez tırnak, tırnaklarınızda yaşadığınız sorunları ortadan kaldırmak ve tırnaklara estetik bir görüntü kazandırmak adına kullanılan bir tekniktir. Tırnak protezi ile tırnaklardaki soyulmalar, renk değişimleri ve kırıma gibi pek çok problem ortadan kalkmış olacaktır.

Tırnak protezindeki uygulamalar jel ve akrilik uygulamalar olarak iki grupta incelenebilir.

Protez tırnak nasıl yapılır sorusunun cevabını şöyle verebiliriz: tırnak tipinize uygun protezler tırnağa yapıştırılır ve istenilen boy ve şekillerde tırnağa şekil verilir. Tırnağa yerleştirilen protez törpülenerek hem jeli tutması hem de matlaşması sağlanır. İşlemden sonra tırnak etlerine besleyici yağlarla masaj yapılır ve son şekli verilmiş olur.

Protez tırnak yapımı yaklaşık 120 dakika sürer ve protezin bakımı ayda bir gerçekleşir.

Protez tırnak yapımı, dermatolojik rahatsızlıklar, tırnakta mantar oluşumu, sedef hastalığı ve tırnak boşalması gibi problemleri olan kişilerde önerilmez ve yapılması sağlığa zarar verebilir. Tırnak protez işleminden sonra aseton kullanılmamalıdır. Aseton, proteze arar verebilir ve işlemi yeniden yapmak gerekebilir.

Protez Tırnak 2

Tiner gibi boya açıcı ürünlerden de uzak durmak gerekir.

Protez tırnak malzemeleri akrilik set ve dıppıng set adı altında satış sunulmaktadır. Protez tırnak yapımı için gerekli tüm malzemeyi içeren bu setler ile tırnaklarda istenilen görünümü ve formu elde etmek mümkün olmaktadır.

Protez tırnak fiyatları işlemi yaptıracağınız salona ve işlemde kullanılacak ürünlere göre değişir. Protez tırnak fiyatları 50 ila 150 TL arasında değişir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/protez-tirnak/