Prozac Fiyat

Prozac, bir tür antidepresan özelliğinde ilaçtır. Tablet ve likit şeklinde satışı yapılan bu ilaç, her iki çeşidinde de aynı etkilere sahiptir. Düşük dozlu bir ilaç olduğu için yan etkileri fazla görülmeyen prozac, doktorlar tarafından çoğu zaman güvenle tavsiye edilir. Reçete ile satışı yapılan bu ilacı, en güvenilir şekilde eczanelerden temin edebilirsiniz.

Prozac Fiyat 1

Bir tür özel ilaç olan Prozac, farklı dozlarda ve farklı çeşitlerde üretiliyor. Etkisi genelde aynı olan bu şurup ve tablet ilaçlar, hastanın durumu, yaşı, kullanılması gereken hastalık ya da sağlık sorununa göre değişiklik gösterir. Bazı özel antidepresanların aksine bu ilaç normal reçete ile satılır.

Uzun süreli kullanımlarda her hangi bir bağımlılığa neden olmayan prozac, tüm eczanelerde satılıyor. Genel fiyatı aynı olan ilacın bazı türleri ve şu anki fiyatını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 • Prozac 20 mg 70 ml Likit: 10,77 TL
 • Prozac 20 mg 16 Kapsül: 14,00 TL
 • Prozac 20 mg 24 Kapsül: 10,77 TL
 • Prozac isimli ilaçların genel olarak fiyatları bu şekildedir. Bazı eczanelerde bu fiyatlarda değişiklik söz konusu olabilir. Eczane dışında da bu ilaçları satın almak mümkündür. Ancak bu satın alımlarda mutlaka gerçek olup olmadığı kontrol edilmeli, çok gerekmedikçe e-eczanelerden satın alım yapılmamalıdır.

  Prozac Fiyat

  Prozac ne kadar sorusuna verdiğimiz kısa cevabın ardından şimdi de kısaca ilacın etkilerinden bahsetmek istiyoruz. Prozac ilaç genelde depresyonla ilgili ortaya çıkan sıkıntı, bunaltı, kaygı, takıntı hastalıkları, yersiz korku, mikrop kapmaktan korkma vb. obsesif kompulsif bozukluklarda ve bulimia nervoza tedavisinde kullanılır. Bu hastalık ve sağlık sorunlarına göre ilacın türü, dozu ve kullanım şekli ayarlanabilir.

  Mutlaka doktor kontrolünde alınması gereken bu ilaçların, zaman zaman yan etkileri de ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerden en sık görünenleri terleme, ateş basması, mide bulantısı, titreme, üşüme, kusma, kabızlık, yorgunluk, hazımsızlık, bacak ağrısı, görme bozuklukları, sık idrara çıkma, terleme, döküntü, kaşıntı, uykusuzluk, baş dönmesi, sık idrara çıkma, cinsel ilişki sırasında yaşanan sıkıntılar olarak sıralanabilir. Bunlar ilacın en hafif belirtileridir. Ancak biri ya da bir kaçı ortaya çıktığında mutlaka bir doktora başvurulması gerekir.

  Prozac Fiyat 2

  İlaçların kullanım dozları genelde içlerinde yer alan kağıtlarında ya da paket arkadasındaki kullanma talimatlarında yazar. Ancak kullanıcılar bu doz ve kullanım şekillerinden çok doktorlarının kendilerine önerdikleri dozları ve kullanım şekillerini dikkate almalıdır. İlaç üzerinde yazan bilgiler genel bilgilerdir. Ancak ilaç kullanımı kişisel olarak hazırlanmalıdır.

  Prozac ilaçlar, normal ağrı kesiciler gibi kullanılamaz. Çok yüksek dozda olmamasına rağmen yanlış kullanımlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilirler. Aynı tip hastalık ya da sağlık sorunu yaşayan bireylerin birbirlerine tavsiye ederek kullanabilecekleri bir ilaç değildir. Bu nedenle mutlaka reçete ya da e-reçete ile satışı yapılır. Bunun dışında sanal eczanelerden ya da normal eczanelerden alınması söz konusu değildir.

  Prozac Fiyat 4

  Prozac tablet ve şurupları, kullanım sırasında zaman zaman hastanın durumuna göre doz arttırılması ya da eksiltilmesi yapılabilir. Bunun yanında ilacın bırakılması da aşama aşama gerçekleştirilmeli. Bu aşamalarda ilk olarak dozun azaltılması, azala azala ilacın bırakılması gerekir. Aniden kesilen Prozac ilaçlar zaman içinde yeniden kullanım söz konusu olduğunda etkisini göstermez.

  Ayrıca ilaç kullanımı sonrasında iyileşme gösteren hastalık ya da sağlık sorunları bu ani ilaç kesimi ile yeniden artarak ortaya çıkabilir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka doktor kontrolünde bırakılması gerekir.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/prozac-fiyat/