Prozac Kullananların Yorumları

Bir çeşit antidepresan türü olan Prozac, şurup ve tablet olarak üretilip satılır. Her iki türünde de farklı sağlık sorunlarının çözümünde etkili şekilde kullanılan bu ilaç, ruhsal bunalım yaşayanların yanı sıra, adet döneminde stres, sıkıntı yaşayan bayanlar ya da sürekli tedirginlik, korku yaşayan kaygı sorunu olanlar tarafından kullanılabilir.

Bu yazımızda farklı nedenler ile prozac kullanımı yapanların yorumları ve bu yorumlardan elde edilen sonuçları sizlerle paylaşacağız.

Prozac Kullananların Yorumları 1

Prozac piyasada şurup ve tablet hap olarak bulunan bir ilaçtır. Yaygın olarak kullanılan bu ilaç, günümüzde pek çok kişinin sağlık sorunlarına çözüm olmuştur. Avantajlarının yanında dezavantajları da bulunan bu özel ilaç hakkında kullanıcı yorumlarını sizler için araştırdık. Prozac nasıl bir ilaç sorusunun cevabını kullanıcı yorumlarına göre maddeler halinde aşağıda sizler için açıkladık.

Prozac kullanlar genelde ilacın olumlu etkilerindne bahsediyor. Bu olumlu etkiler yaşadıkları sorunların çözümü ile ilgili olup hastaların büyük kısmının kendini daha iyi ve daha özgüvenli hissetmesini sağlıyor. Örneğin sürekli kaygı durumu olan bir hasta, Prozac ilaç kullanımı sonrasında kaygılarından kurtulduğunu ve bunun da normal hayatına çok büyük etkisini olduğunu belirtiyor.

Prozac ilaç duyguların kontrolü için de kullanılan bir ilaçtır. Özellikle stres ve kaygı durumlarında yaşanan sıkıntıların azalmasında etkili şekilde kullanılabiliyor. Bu tür sorunu olan hastaların kullanımlarının sonunda tüm endişelerini unuttuklarını ve daha güvenli bir şekilde hayatlarına devam ettiklerini söyledikleri yorumlar mevcut.
Aşırı sinirlilik halleri bulunan kişilerin de bu ilacı kullanmaları gerekebilir.

Prozac Kullananların Yorumları 2

Sürekli sinirli olan ve bu nedenle hem kendine hem de çevresindekilere zarar veren kişilerin bu ilacı kullandıktan sonra farklı bir insan olduğuna dair kullanıcı yorumları da yüksek oranda mevcuttur. Hem kullanan kişi, hem de çevresindekilerin daha mutlu, daha huzurlu bir hayat sürmelerinde etkili olan Prozac ilaç, bu yönü ile pek çok kişinin ortak sorunu olan stres ve siniri önleme özelliğini kanıtlamış oluyor.

Prozac ilacı ile ilgili negatif yorumlar arasında ilacın kullanımının bırakılmasının ardından etkisinin sona ermesi. Hastalık ya da sağlık sorunları için kullanımının ardından ilacın bırakılması ile birlikte yaşanan sorunların yeniden ortaya çıkması söz konusu olabiliyor. Bir kullanıcı yorumunda “İlacı kullanırken hiç sıkıntım yoktu, stressiz, sinirsizdim.

Prozac Kullananların Yorumları 3

Kullanmayı bıraktıktan sonra yeniden sinirli yapıma geri döndüm. Bu da çevrem tarafından daha fazla dışlanmama sebep oldu.” ifadesine yer verilmiştir. Bu etki genelde bütün antidepresan ilaçlar için geçerlidir.

Prozac ilaç kullananların genel yorumları arasında kilo almak ile ilgili ifadelere de yer verilmiştir. Psikolojik nedenlerden dolayı iştahsızlık yaşayan ve kilo alamayanlar için bu ilaç etkili olabilir. Kişinin yaşadığı sıkıntıları hafifletip iştahının açılması ve kilo almasını sağlayan Prozac, düzenli kullanımda kişinin ideal kilosuna gelmesini sağlayabilir. Ancak sadece kilo almak için bu ilaçları kullanmak gerekir.

Bu ilacın tablet ve şurubunun sürekli kullanımı bazı kullanıcılar tarafından olumsuz yön olarak değerlendirilmiş. İlacın alınmadığı zaman davranışlarında değişiklik olduğunu belirten kullanıcılar, ömür boyu bu ilaç kullanmamak istediklerini de yorumlarına eklemiştir.

Prozac Kullananların Yorumları 4

İlacın kullanımı ile ilgili yan etkilerinin zaman zaman ortaya çıkması da yorum olarak gelmiştir. Bu yan etkilerin iyi değerlendirilmesi konusunda çok sayıda kullanıcı yorumuna yer verilmiştir. Diğer konularımızda detaylı şekilde açıkladığımız bu yan etkileri kullanım sırasında bütün kullanıcıların iyi değerlendirmesi ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurması gerekir.

İlaç hakkında yapılan yorumların geneli, diğer antidepresan ilaçlar için de geçerlidir. Sorunların çözümünde etkili şekilde kullanılabilen bu özel ilaçların bırakma aşamasında dikkatli olunması gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/prozac-kullananlarin-yorumlari/