Radyo Frekans İle Zayıflama

Radyo frekans ısıyla yağ dokusunu eritip küçültür, eriyen yağlar, lenf yoluyla emilir ve suyla vücuttan atılmaktadır. Yağ dokusunu ve cilt dokusunu beraber tedavi eden tek sistemdir. Radyo dalgaları kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Radyo frekans vücudumuzun her bölgesine uygulanmaktadır.

Uygulama sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmemektedir. Kontrollü şekilde cilt ısıtılmakta ve cihazın uygulama başlığı ile soğutma sağlanmaktadır. Radyo frekans sayesinde cildin elastikiyeti artarak daha dinamik ve sağlıklı gözükmektedir. Klinik içi verilerde bacak içleri ve kol içindeki sarkmalarda ciddi etkiler gözlemlenmiştir.

Radyo frekans uygulaması bölgesel zayıflamada etkili bir yöntemdir. Bu uygulamayla birlikte diyet yapmak da çok önemlidir. Diyetle çözülen yağlar vücuttan atılır. Bunun yanı sıra bol su tüketilmelidir.

Ayrıca hücreleri parçaladıktan sonra deri sıkılaştırır ve pürüzsüz bir görüntü oluşturmaktadır. Damar lenf dolaşımındaki yavaşlamanın azaltılmasında yağ metabolizmasının hızlanması, kas sıkılığında artış görülmektedir.

Uygulama özellikle yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde göbek, basen, bel tercih edilmektedir. Radyo frekans uygulaması ile selülitli ve bölgesel yağ giderilmesinde, yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklık sorunlarında. Kol ve bacaklarda oluşan gevşemelerde, çene altı toparlanmasında, deri çatlaklarında kullanılabilir.

Radyo Frekans İle Zayıflama 1

Problemli bölgelerdeki pütürlü ve portakal görünümünde ileri derece etki sağlanmaktadır. Daha sıkı ve düzgün bir cilt ile incelme ve toparlanma sağlanmaktadır.

Radyo frekans ile zayıflama için haftada 1 veya 2 defa uygulanması gerekir. Gözle görülür bir incelme sağlamak için ortalama 10 seans devam edilmelidir. Uygulama, işlem yapılacak bölgeye göre 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.

Uygulama sonrasında nadiren vücutta kızarıklık ve ödem görülebilir. Fakat en kısa sürede kaybolmaktadır. Her cilt tipine uygulanabilir. Tedavi yapılamayacak kişiler; hamileler, metal protez takanlar, kanser hastaları, Parkinson, ms, epilepsi hastalarında uygulama yapılmamaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/radyo-frekans-ile-zayiflama/