Reishi Mantarı Fiyatı

Reishi mantarı Çin v Japon tıbbında kullanılan bir mantar türüdür. 2000 yılı aşkın süredir sağlık amacıyla kullanılan, doğa da çok nadir bulunan ve zamanla Çin ve Japonya dışında da yararlı etkileri kabul edilmeye başlanan, ülkemiz de de gün geçtikçe yaygınlaşma eğiliminde olan bir mantar türüdür.

Reishi Mantarı Fiyatı 3

Kırmızı reishi mantarı odunsu bir yapısı olduğu ve sert olduğu için yenerek tüketilemeyen, yemeklerde kullanılmaya ve pişirilemeyen bir mantardır. Bu nedenle genellikle taze veya kuru şekilde öğütülerek çay veya kahve şeklinde kullanılmaktadır.

Suda kaynatılarak kullanılan kırmızı reishi mantarı bu sayede içerisindeki yararlı maddelerin suya geçmesi ve vücuda bu şekilde alımının gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Kırmızı reishi mantarı toz şeklinde çay, kahve veya kapsül veya hap şeklinde satılabilmektedir. Bu nedenle kırmızı reishi mantarı fiyatı alınan ürüne göre değişmektedir.

Kırmızı Reishi mantarı kan dolaşımını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir ve bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirir ve yaşlanmayı engeller. Tümörlerin etrafını sararak büyümesini engelleyen kırmızı reishi mantarı tümörlerin gerilemesine katkı sağlayarak kanser hastalığına karşı etkili olmaktadır.

Kırmızı reishi mantarı cildin ake, sivilce, güneş yanığı gibi lekelerden arınmasını sağlar ve cildin pırıl pırıl görünmesine katkıda bulunur. Saç dökülmelerine karşıda etkili olan kırmızı reishi mantarı solunum yolu hastalıklarına karşı da etkilidir.

Reishi Mantarı Fiyatı 2

Sindirim siteminin çalışmasına katkı saplayarak yağların vücuttan atılmasına yardımcı olur ve zayıflamak isteyenlere destekte bulunur. Stres kontrolü ve uyku bozukluklarının düzeltilmesinde de kullanılan kırmızı reishi mantarı diyabet, yüksek tansiyon ve kolesterol hastalıkları ile mücadelede de etkilidir.

Bir çok alanda faydaları bulunan kırmızı reishi mantarını kullanmak için farklı seçenekler bulunmaktadır. Bu nedenle fiyat bilgisi olarak kesin bir rakam verilememektedir. Kırmızı reishi mantarı çayı, kırmızı reishi mantarı hapı, kırmızı reishi mantarı kahvesi ve kırımızı reishi mantarı sabunu olarak piyasada bulabileceğiniz reishi mantarı, farklı ölçülerde de bulunabilmektedir. Toz şeklinde üretildiği gibi kırmızı reishi mantarı kapsül şeklinde de kullanıma sunulmaktadır.

Reishi Mantarı Fiyatı 1

Günümüzde ortalama olarak bakıldığında, 90 kapsüllük bir ürün yaklaşık olarak 80 – 90 TL, 20 poşetlik bir kırmızı reishi mantarı kahvesi 40 – 60 TL, 100 gr lık kırmızı reishi mantarı çayı 80 – 100 TL, kırmızı reishi mantarı sabunu ise 20 – 30 TL arasında değişmektedir. Ürün satın alırken orijinal olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kırmızı reishi mantarı çayı, kırmızı reishi mantarı kahvesi veya kırmızı reishi mantarı sabunu satın almadan önce doktorunuzla fikir alış verişinde bulunmanız, satın aldığınız ürünü ve satıcıyı iyi tetkik etmeniz önerilmektedir. Ayrıca mümkünse reishi mantarı kullananlar ile irtibata geçerek tavsiyelerini de alabilirsiniz.

Kırmızı reishi mantarı bazı kişilerde mide bulantısı, kusma, kaşıntı, ağız kuruluğu gibi yan etkiler yapmaktadır. Hamileler, 10 yaşın altındaki çocuklar ve mantara karşı alerjisi olanların, her hangi bir hastalık için ilaç kullananların, düşük tansiyon hastalarının doktor tavsiyesi aldıktan sonra kullanması önerilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/reishi-mantari-fiyati/