Roaccutane Kullananlar

Roaccutane kullananlar, her yaştan insanın baş belası, can sıkıntısı olan sivilce oluşumu, sürekli mücadele gerektiren bir cilt problemidir.  Sivilce gidermek için pek çok yönteme baş vuruluyor. Sivilce problemiyle yüz yüze olan pek çok kişinin ilk adresi önce doğal çözümler ve reçeteler oluyor. Ama sivilce problemi derin ve daha ciddiyse doğal çözümler yetersiz kalabiliyor.

Roaccutane Kullananlar 1

İşte bu zamanlarda daha  güçlü ve medikal çözümler gerekebilir. Sivilceler için üretilen ilaçlar tam da böyle zamanlarda devreye girer. Bu ilaçlardan birisi de Roaccutane’dir. Roaccutane ciddi yan etkileri olan ve sivilceleri tedavi etmek için başvurulan son çarelerden birisidir.

Güçlü etkisiyle sivilce tedavisinde kesin sonuç veren Roaccutane sivilce ilacı, yan etkileri nedeniyle dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır. Roaccutane kullananların pek çoğu yan etkiler sebebiyle bazı sıkıntılar yaşasalar da, ilacın etkilerinin güçlü oluşundan dolayı bu etkileri tolere edebilirler. Sivilceleri iyileştirmek için doğal çözümler ve reçeteler etki etmediğinde hekiminiz Roaccutane önerebilir.

Roaccutane sivilce ilacı hekim önermedikçe asla kullanılmamalıdır; zira yanlış ve gereksiz kullanımlar başta karaciğer olmak üzere hayati organlar ve dokular üzerinde telafisi mümkün olmayan hasarlar bırakabilir.

Roaccutane kullanımını sırf yan etkileri yüzünden bırakanlar, Roaccutane’in kuvvetli bir ilaç olduğunu ve son çare olarak kullanılması gerektiğini söylüyorlar. Roaccatune kullanımı sırasında su tüketimini aksatmamak gerekiyor, aksi takdirde ciddi sağlık sorunları doğabiliyor. Roaccutane kullanımı sırasında günde 2 litre sıvı tüketmek gerekiyor.

Roaccutane Kullananlar 2

Roaccutane kullanımı sırasında ve Roaccutane sonrasında ortaya çıkan yan etkilerin neler olduğu üzerinde de duracak olursak şu maddeleri alt alta sıralayabiliriz.

  • Dudaklarda kuruma, çatlama ve susuzluk duygusu
  • Ağızda kuruluk ve susuzluk hissiyatı
  • Saç derisinde kuruma ve kepeklenme
  • Ellerde kuruma
  • Halsizlik ve yorgunluk hissi
  • Gözlerde yanma, ağrıma ve yaşarma
  • Şiddetli baş ağrıları
  • Stres ve bunalım

Hamile kadınların Roaccutane kullanımı gebelik sürecini ve bebeğin sağlığını sıkıntıya sokacak etkiler gösterebilir. Roaccatune kullanılan dönemde hamile kalındığında ise bebekte bedensel ve zihinsel sorunlar doğabilir.

Bu sebeple hem gebelik döneminde Roaccutane kullanılmamalı, hem de ilacın kullanıldığı dönemde hamile kalmamaya özen gösterilmelidir. Yeni evli kadınların sivilce sebebiyle hekime danışmaları halinde, yeni evli olduklarını hekimlerine mutlaka bildirmeleri gerekir.

Roaccutane Kullananlar 3

Roaccutane kullananlar, ilacın etkilerini ve yan etkilerini Roaccutane günlüğü şeklinde gün gün anlatarak, diğer kullanıcılara deneyim anlamında katkı sağlayabiliyorlar. Roaccutane günlüğü hazırlayan kişilerin deneyimlerini okuyarak ve takip ederek tedavi sürecini daha sağlam atlatmak mümkün olabiliyor. Ama şunu da belirtmek gerekir ki her ilacın belirlenmiş yan etkileri olsa da, her bünyede farklı etkileşimleri ve farklı tepkiler oluşturabiliyor.

Roaccutane sivilce kusması da bu ilacı kullananların yan etki olarak yaşadıkları bir durum olarak göze çarpıyor. İlacı kullanmaya başlarken ilk dönemlerde sivilcelerde daha artış gözlemleniyor. Bu durum ilacı kullananları endişeye sürüklüyor ama durumun geçici olduğunu ve cildin fazla yağı şiddetle dışarı verdiği düşünüldüğünde Roaccutane sivilce kusması tolere edilebilecek bir durum olarak kabul edilebilir.

Roaccutane Kullananlar 4

Roaccutane Yan Etkileri Ne Zaman Geçer?

Roaccatune yağ bezelerinin yağ salgılarını büyük ölçüde azaltan bir ilaçtır. Bu arada komedon adı verilen siyah ve beyaz noktaların oluşumunu önler. Antibiyotik etkili bir ilaç olmamasına rağmen Roaccatune bakterini sayısını ve iltihaplanmayı azaltır. Akne oluşumuna sebep olan faktörleri uzaklaştırır. Genelde dört ay süren bir tedavi kürü sonunda akne problemini büyük ölçüde iyileştirir.

Roaccatune kullanımı sırasında oluşan yan etkiler herkeste farklıdır ve farklı sürelerde etki gösterir. Yan etkilerin geçmesi de yine kişiden kişiye, bünyeden bünyeye farklılık gösterir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/roaccutane-kullananlar/