Röfle Yaptırmak ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Röfle Yaptırmak ile İlgili Bilmeniz Gerekenler
Genelikle sarı ve tonlarında yapılan röfle kadınlar tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Röflenin çeşitli tonları ile siz de saçlarınıza yeni bir görünüm katarak saçlarınızın renklenmesini sağlayabilirsiniz. Benim gibi saçlarında sürekli değişiklik isteyen bir kişiyseniz bir kere de röfleyi denemenizi öneririm.

röfle-ile-ilgili-bilmeniz-gerekenler1

Röfle yaptırmanın püf noktaları
Röfle ile saçlarınız daha çok parlayacak ve ışıltılı bir hale gelecektir. İlk röfle yatırdığım zamanı hatırlıyorum da saatlerce aynanın karşısından ayrılamamıştım. Saçlarımın arasındaki ışıltı çok hoşuma gitmişti. Bugüne kadar çok röfle yaptırmış biri olarak röfle yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de anlamış bulunuyorum. Röfle yaptırırken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabilirim :

  • Kuaförünüzü iyi seçin.
  • Saç bakım kremleri ve kürlerle saçınıza bakım yapın ve nemlendirin
  • Koyu kumral, kestane tonlarında saçınız varsa altın veya ince kızıl çizgilerle yapılan röfle size çok yakışacaktır.
  • Röfle aralıkları çok sık olmasın. Birbirine yakın olan röfleler çok güzel durmaz.
  • Saçlarınız omuz hizasında olursa röfleniz daha güzel ve havalı duracaktır.
  • Kaküllerinize de röfle yaptırın.

Evde röfle nasıl yapılır?
Kendi saçıma evde röfle yapmadım. Ancak anneme röfle yaptım. Aslında sanıldığı kadar zor değil. Hatta birkaç uygulamadan sonra pratik kazanmış oluyorsunuz. Yapmanız gereken ilk şey istediğiniz bir markanın röfle setini almak. Boyama işlemine başlamadan önce saçları tarıyorum. Röflenin sıklığına göre saçları ayırıyorum. Boyamak istediğim saçların altına alüminyum folyo koyuyorum. Röfle sıklığına göre saçları röfleliyorum ve folyoları kapatıyorum. Arada paketlere bakarak istediğim renk tonuna gelip gelmediğine bakıyorum. İstenen kıvama gelince folyoları açıyorum. Burada dikkat etmeniz gereken saç diplerine kadar boya sürülmesi.

Palette’nin evde röfle nasıl yapılır videosundan da yardım alabilirsiniz.

Daha uzun ömürlü röfle için neler yapabilirim?
Röfle doğru ve güzel yapıldığında saça dolgun bir görünüm verir. Röflenizi daha uzun süre kullanmanız için bazı tavsiyelerim olacak. İlk önce röfleli saçlara uygun olan şampuanı kullanmanız gerekiyor. Tabi ki saç yapınıza uygun şampuan olmasına da dikkat edin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka krem kullanın. Yıkama suyunun çok sıcak olmaması da röflenin kalıcı olmasına katkı sağlar.

Röfle en çok kimlere yakışır?
Benim gibi esmer bir tona sahipseniz görünümünüzü yumuşatmak için röfle yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Ancak daha açık tenli yani kumral, buğday tenli kadınlara röfleli saçın daha çok yakıştığı bir gerçek. Bu tenlerde daha doğal ve gerçekten güzel duruyor. Ama saç renginden sıkılan değişikliği seven, renk ışıltısı hoşuna giden herkes röfle yaptırabilir.

Röfle çeşit
Paket röfle, balyaj ve tarak röfle olmak üzere 3 çeşit röfle vardır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/rofle-yaptirmak-ile-ilgili-bilmeniz-gerekenler/