Röfleli Saçlar İçin Bakım

Röfleli Saçlar İçin Bakım
Kadınlar için güzelleşmek kolay ama bakımı zordur. Maalesef saatlerce kuaförde bekleyip muhteşem sonuca ulaşmakla bitmiyor.

Uzun yıllar saç modası tahtında kalan boyalı saçlar bu sene yerini doğal görünüme bırakıyor. Saç uzmanları, kendi saç renginden memnun olmayan kadınlar içinse yeni moda saç boyama stilleri yaratıyor. 2014 yılına damgasını vuran saç boyama stilleri, ombre saç çeşitleri ile doğal görünümlü röfle modelleri oldu. Saçlara röfle yapmak demek aslında saçın kendi rengini birkaç ton açmak demektir. Pek çok insana röfleli saçlar daha genç bir görünüm verirken, kısa ve röfleli saçlar ise daha olgun gösterebilir.

rofleli-saclar-icin-bakım1

Kuaförler ve saç bakım uzmanları, doğal görünümlü röfle modelleri yapmak için doğal saça röfle uygulamazlar. Onlara göre röfleli saçlar için saçın mutlaka boyalı olması gerekir. Oysa ben bunun tamamen para tuzağı olduğunu düşünüyorum. Doğal görünümü yakalamak için neden doğaldan vazgeçip kimyasallardan medet umalım ki…

Röfleli saçların kullanım ömrü doğru saç bakım yöntemleriyle uzatılabilmekle beraber yaklaşık 3 ila 4 ay arasındadır. Evet, yaklaşık 5 saat kadar kuaförde sabırla bekleyip güzelliğimize güzellik kattığımız röfleli saçlarımız ortalama 3 ay sonra cazibesini yitiriyor. Fakat, yalnızca dip saçlarımıza dip boya uygulayarak, hem saçlarımızı hem de kendimizi yenileyebiliriz.

*Röfleli saçların en sevdiğim yönü, güneş ışığı yansıdığı zaman şahane bir parlaklık oluşuyor. Bu parlaklığı başka hiçbir işlemle yakalayamıyorum. Tabi bu parlak görünümün arkasındaki sır, doğru saç bakımı yapmaktan geçiyor.

Bilinenin aksine röfleli saçlara bakım yapmak, boyalı saçlara bakım yapmaktan çok daha kolay. İyi bakılan röfleli saçlar hem daha uzun ömürlü olur hem de kızıla boyanmış saçlar gibi renk akıtmaz.

rofleli-saclar-icin-bakım2

Röfleli saçlar için bakım önerileri

  • Röfleli saçlar gün aşırı yıkanmalı.
  • Röfleli saçlar için şampuanı kullanılmalı
  • Saçlar iki kez, çok sıcak olmayan su ve bol şampuanla yıkanmalı
  • İyice durulandıktan sonra röfleli saçlar için saç kremi kullanılmalı
  • Saç kremi saça uygulandıktan sonra yaklaşık 5 dakika kadar saçta bekletilmeli.
  • Saç kremi saçtan ılık suyla arındırılmalı.
  • Haftada bir gün mutlaka röfleli saçlar için saç bakım maskesi ürünlerinden kullanılmalı.
  • Röfleli saçları kurutmak için saç kurutma makinesi yerine doğal kurutma yöntemleri tercih edilmeli.

Saçları her yıkamadan sonra lavanta yağı ile bakım yapılarak röfleli saçların doğal parlaklığını ve ışıltısını korumasına yardımcı olunabilir. Ayrıca lavanta yağı saçların her daim güzel kokmasını da sağlayacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/rofleli-saclar-icin-bakim/