Ruf Sürmenin 5 Faydası

Ruf Sürmenin 5 Faydası
Kadın makyajının vazgeçilmezi rujlar. Kırmızısı vamp, pembesi şeker kız, toprak tonları resmiyeti simgeler. Peki hemen hemen her kadının vazgeçilmezi olan rujun ne tür faydaları var merak ediyor musunuz?

  • Öz güven: Ruj sürdükten sonra seksi hissetmediğini söyleyen var mıdır? Hayır!

pembe-ruj-rengi

  • Güneşe karşı korur: Dudaklarınız da cildiniz gibi güneş yanığı olabilir. Hatta dudaklar cildimize göre güneş ışınları karşısında daha hassastırlar. Yaz ve kış aylarında mutlaka güneş korumalı dudak parlatıcısı sürmenizi öneririz. Böylece kışın da soğuk havanın olumsuz etkilerinden korunmuş olur hem de dudak çatlaklarından muzdarip olmazsınız.

54870

  • Rujlar dudaklarınızı daha dolgun gösterir: Ruj sürdüğünüz zaman dudaklarınız daha şekilli ve büyük görünür.

dudak-buyuk-gosterme

 

 

  • Duruş: Şaşırtıcı değil mi? Araştırmalar düzenli ruj süren kadınların sürmeyenlere oranla daha dik durduklarını gösteriyor. Ruj sürerken yaptığınız hareket denge ve koordinasyonu da etkiliyor.

dik_durmak_icin_mkle

  • Yalnızca rujla bakımlı gözükebilirsiniz: Maskara, fondöten, allık, eyeliner… Sadece ruj kullanarak da düzgün bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu sayede bütün sabahı ayna karşısında geçirmek yerine hazırlanmak için kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

rmizi-ruj_b2648d09-baf8-4950-8302-3b3fee8307e3_2_DD50AC29-A86C-42B7-BBDA-3E0C11F6DD73

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ruf-surmenin-5-faydasi/