Saç Bakım Ürünleri

Saç Bakım Ürünleri
Saçlar da en az yüzümüz kadar özenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Tabi saçlarımıza, her sabah ve akşam yüzümüze yaptığımız bakımı uygulamamız güç. Zaten saç bakımı da bu kadarını gerektirmez. Aslında haftada bir gün yapabileceğimiz çok basit uygulamalarla canlı ve parlak görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Çeşitleri saymakla bitmeyecek saç bakım ürünleri mevcut. Önemli olan bu saç bakım ürünleri arasından saçınızın ihtiyacı olanı tespit etmeniz. Saçlarınız düz ise, kıvırcık saçlar için olan saç bakım ürünlerinden almanız veyahut saçlarınız kuru ve yıpranmış ise yağlı ve boyalı saçlar için üretilen bakım ürünlerini kullanmanız kabus olur.

İlk adım saçınızın ihtiyacı olanı bulmak. Bunun için de size tavsiyem, bir saç uzmanına saç analizi yaptırmanız. Çünkü saçlar hassas yapıda olduğu için gözle görülemeyen sorunlar da teşkil ediyor olabilir. Saç uzmanınıza veya kuaförünüze her ay ya da 3 ayda bir haircare yaptırabilirsiniz. Bunun dışında da eczanelerden çok kolay temin edebileceğiniz saç vitamin tüpleri alarak, zeytinyağı ve yumurta karışımına ilave edip şahane bir saç bakım maskesi oluşturabilirsiniz.

Son dönemlerde kullandığım saç bakım ürünü “Loreal Absolut Repair Lipidium Expert” serisi. Ürün hakkında ki yazıma bu adresten ulaşabilirsiniz. Tıklayın..

loreal

Saç bakım ürünlerinde doğru bilinen yanlışlar:
Eczane ve kozmetik mağazalarında çeşitli saç bakım ürünlerini bulmak mümkün. Ancak ben pek çoğumuzun yanlış bildiği bir durumu düzeltmek istiyorum. Pek çok saç bakım ürünü gelişmiş teknolojiden nasiplenerek çok farklı formlarda tüketiciye sunulmakta. Ancak biz, son kullanıcı olarak kimi satış politikasıyla üretilmiş ürünlere karşı dikkatli olmalıyız. Şöyle ki, pek çok markanın saç şampuanı seçeneklerinde, saç şampuanı ve saç kremi yani 2’si 1 arada ürünlerini görüyoruz. Bu konuda açıklık getirmek istediğim husus şu: Şampuan saç diplerine uygulanmak üzere üretilmiş olup, saç bakım kremleri ise bunun tam aksine yalnızca saç uçlarına uygulanması gereken bir üründür. Biz 2’si 1 arada ürünü kullanarak saçlarımız için en yanlış kararı veriyoruz. Bu durumda size önerim, her iki ürünü de ayrı ayrı kullanmanız.

*Şampuanı ıslak saç diplerine masaj yaparak en az 4-5 dakika uygulamanız gerekiyor. Saç temizliğinde önemli olan saçın köpürmesi değil, saç diplerinin şampuan içindeki vitaminleri almasıdır. Saç kremini ise, saç diplerine temastan kaçınarak, uçlara yedirmelisiniz. Durulanmayan saç kremlerini de yine aynı şekilde saç uçlarına sürmelisiniz. Durulama gerektirmeyen saç kremlerinde sprey ambalajlı ürünleri kullanmak daha pratik.

saç-bakımı-parlak-güçlü

Yeni haircare ürünler:
Son yıllarda pek çok markanın saç bakım ürünlerine ‘keratin’ modasını da dahil ettiğini görüyoruz. Keratinli şampuanlar, saçımıza ihtiyacı olan nemi ihtiyacı kadar kazandırarak nem dengesini sağlıyor. Böylece, saçlarımız her daim bakımlı ve sağlıklı görünüyor. Keratinli şampuanlardan daha etkili sonuç alabilmek için devam ürünleri dediğimiz keratinli saç kremi ve keratinli saç bakım yağlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü biliyoruz ki, vücudumuz için kan ne kadar önemliyse, saçlarımız için de keratin o kadar önemli.

Şimdilerde bir argan yağı trendi aldı başını gidiyor. Geçenlerde ben de bu modaya ayak uydurarak, bir şişe argan yağı aldım. Sihir gibi bir şey bu ürün! :) Tabiri yerindeyse, pırasa gibi olmuş :( (üzülerek söylüyorum ama öyleydi) yani kurumuş saçlarıma her yıkayışımdan sonra sürdüm. Ama saçlarımı taramadan, kurutmadan önce. Havluyla nemini aldıktan sonra saçlarımı yukarıdan at kuyruğu yapar gibi topladım. Tokadan arda kalan saçlarımın tümüne argan yağını iyice yedirdim. Sonuç mükemmel… Bu yağ bir harika dostum. :) Saçlarım öyle kolay şekil alıyor ki artık fön çektirmeme bile gerek kalmıyor. Boşuna ünlülerin güzellik sırları listesinde yer almıyor.

Argan yağı faydaları ve kullanımı hakkındaki yazımız için tıklayın..

Saç bakım ürünleri hakkındaki bu videoyada göz atmanınızı öneririm.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sac-bakim-urunleri/