Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar
Saçlar zaman içinde gerek genetik sebeplere bağlı olarak, gerekse hava kirliliği, yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, kimyasal ürünler, boya, fön, güneş ışınları, klor ve buna benzer olumsuz şartlar sebebiyle yıpranır ve dökülür. Saç kaybı, miktarı ne olursa olsun moral bozar. Saç dökülmesini engelleyen ve durduran pek çok ürün var bunlardan biri de şampuanlar.

Saç dökülmesi problemini çözmeye yönelik olarak üretilen şampuanlar, görevlerini eskisi gibi yapamayan kıl kökleri üzerinde etkili olur.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Markaları Ve Fiyatları

Novocrin Placenta :Glikojen ve buğday plesantasından oluşan bu şampuan saç dökülmeleri üzerinde oldukça etkilidir. Saç dökülmesini engelleyen ve ışıl ışıl yumuşak saçlar kavuşmayı sağlayan Novocrin Placenta, B grubu vitaminleri, panax, ginseng ekstresi, çinko, tuz ve buğday tohumu embriyosu içerir. Fiyatı 25 TL’dir.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Novocrin-Placenta

Zigavus Şampuan:Sarımsak içerikli bir şampuan olup, sarımsağın içeriğindeki faydalı minerallerin saç köklerine etki etmesi sayesinde saç dökülmesini kontrol altına alır. Çinko, kalsiyum, amino asit, beta karoten, B1, B6 ve C vitaminleri, selenyum ve demir gibi mineralleri bünyesinde barındıran sarımsak sayesinde saç dökülmelerinde 2 hafta gibi kısa bir süre zarfında azalma ve durma başlar. Sarımsak içermesine rağmen, sarımsak kokusu hiç hissedilmeyen bir şampuan oluşu da tercih edilen bir şampuan olmasını sağlar. 15 ila 30 TL civarında satışa sunulmaktadır.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Zigavus -ampuan

Bioblas Şampuan:Bitkisel özler içeren bitkisel formüllü bir şampuandır. Complex 26’nın içeriğindeki etken vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini besler. Bioblas şampuan, saç dökülmesine çözüm getirdiği gibi kepek sorunun da çözer. Fiyatı 10 ila 15 TL civarıdır.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Bioblas-Şampuan

Bioxcin Şampuan: Bioxcin şampuanın etkisi saç köklerini güçlendirerek, saç tellerinin deriye daha sıkı tutunmasını sağlamaktır. Bioxcin şampuan saç köklerindeki Dht hormonunu etkisiz hale getirir. Saça dolgunluk ve parlaklık kazandırırken aynı zamanda kepeklerle de savaşan Bioxcin şampuanın fiyatı 30 ila 35 TL civarıdır.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Bioxcin-Şampuan

Wella Energy Şampuan: Saç dökülmesine sebep olan yetersiz mineral ve vitamin alımına en iyi çözüm olarak gösterilen Wella Energy Şampuan, pro vitamin B5 sayesinde saç tellerini kökten uca besler. İçeriğinde bulunan mentol sayesinde saç köklerinin nefes almasını ve ferahlamasını sağlayan wella energy şampuan kullananlar, saç dökülmelerinin durduğunu ve saçların daha sağlıklı parladığını söylüyor.  120 TL civarında satışa sunulan şampuan, kullananlar ve saç uzmanlarından yüksek puan alıyor.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Wella-Energy-Şampuan

Sebamed Şampuan: Saç derisinin ph seviyesi ile son derece uyumlu olan Sebamed şampuan, saç telleri ve saç derisi üzerinde son derece temizleyici bir etkiye sahiptir ve saç dökülmeleri üzerinde oldukça etkilidir. Sebamed şampuan 30 ila 35 TL. civarında satışa sunuluyor.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Sebamed-Şampuan

Revigen Şampuan: Bitkisel bir içeriği olan Revigen şampuan, saçları kepekten arındırarak, saç derisinin temizlenmesine yardımcı olur. Böylelikle  temiz saçlar daha iyi parlar ve çabuk uzar. Revigen şampuan UV-B filtresi içerir. Fiyatı 30 ila 34 TL civarıdır. 

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Revigen-Şampuan

Restorex Şampuan: Bitkisel özlerle oluşturulan şifalı bir şampuan olan Restorex şampuan, yaklaşık 2 hafta içinde saçlardaki dökülmeyi fark edilir şekilde durdurur. 10 ila 15 TL arası fiyat aralığında satışa sunulmaktadır.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Restorex-sampuan

Herbalife Şampuan: Bitkisel kökenli bir şampuandır. Saç tellerini güçlendirir ve dökülmeyi durdurarak yeniden gür saçlara kavuşmanızı sağlar. Fiyatı 20-22 TL civarıdır.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-herbalife-sampuanjpg

Prozinc Şampuan: Saçlarınız hem dökülüyor ve hem de yağlanıyorsa doğru adrese geldiniz. Kepeklenme konusunda da uzman olan Prozinc şampuan, saçlarınızda gözle görülür dolgunluk sağlar. Pro vitamin içeriğiyle saç derisine bakım da yapan Prozinc, kullanıldığı süre boyunca başka şampuan kullanılmamalıdır. 20 ila 31 TL civarında satış fiyatı vardır. 

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Prozinc-Şampuan

Tresan Isırgan Şampuanı: Saç dökülmelerini azaltıcı etkisi olan Tresan ısırgan şampuanı ile yağlı ve dökülen saçlar düzene girer. 23 TL. fiyatla satışa sunulmuştur.

Tresan Isırgan Şampuanı: Saç dökülmelerini azaltıcı etkisi olan Tresan ısırgan şampuanı ile yağlı ve dökülen saçlar düzene girer. 23 TL. fiyatla satışa sunulmuştur.

Saç-Dökülmesine-Karşı-Şampuanlar-Tresan-Isırgan-şampuan

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sac-dokulmesine-karsi-sampuanlar/