Saç Düzleştirmenin Püf Noktaları

Saç Düzleştirmenin Püf Noktaları
Saçlar, dış görünüm ve güzelliğin neredeyse yarısını teşkil eder. Saçlarınız bakımlı, biçimli ve güzelse, tam anlamıyla bakımlı ve güzelsiniz demektir. Ve inşam, saçları güzel olduğunda kendini iyi hisseder. Şimdi her gün kuaföre gitmeyi zorunlu kılmayacak  saç şekillendirici elektrikli aletler var. Maşalar, düzleştiriciler ve nicesi. Bunlardan en sık kullanılan ve tercih edileni kuşkusuz saç düzleştiriciler. Saç düzleştirici cihazlarla hem saçlarınızı düzleştirebilir, hem de iri dalgalarla, tutamlara hacim  kazandırabilirsiniz. Eğer bir saç düzleştiriciniz yoksa derhal edinmeniz iyi olacaktır; böylelikle her an elinizin altında olacak bu aletle canınız her istediğinde ve gittiğiniz her yerde pratik ve hızlı bir şekilde saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Yani bir bakıma kuaförünüzü, çantanızda taşıyabilirsiniz.

Saç-Düzleştirmenin-Püf-Noktaları2

Saç düzleştirici satın alırken;

  • Cihazın seramik plakalı olmasına,
  • Saçların elektriklenmesini önleyen iyon özellikli bir düzleştirici olmasına,
  • Düzleştirme işlemine başlamadan, saçlarınızı, düzleştiricinin vereceği yüksek ısıdan koruyacak bir ürün kullanarak koruma altına almaya,
  • Ve düzleştirme işlemine başlamadan önce saçlarınızın tamamen kurumuş olmasına

Dikkat edin!

  • Saçınızı düzleştirmeden önce ince tutamlara ayırarak hazırlayın. Tutamların ince olmasına dikkat edin. Saç dibinden başlayarak, düzleştiriciyi saç uçlarına doğru yavaşça kaydırın. Tutamları kalın tutmayın, düzleştirmek daha zor olacaktır.

Saç-Düzleştirmenin-Püf-Noktaları1

  • Düzleştirme işleminden önce saçlarınızın tamamen açılmış olması gerekmektedir. Bunun için saçlarınızı güzelce tarayın ve dolaşık kısımlar varsa açın.
  • Düzleştirme işleminde saçlarınızın ıslak yahut nemli olmamasına özellikle dikkat edin; zira düzleştiricinin ısısı, ıslak saçta yıpratıcı etki yaratır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sac-duzlestirmenin-puf-noktalari/