Saç Rengi Nasıl Açılır, Evde Saç Rengi Açmak İçin En Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir?

Saç rengi nasıl açılır, kadınlar için saçları son derece önemlidir. Bu elbette erkekler için de geçerlidir; ancak saç güzelliği ve sağlığı kadınlarda adeta bir tutku, bir takıntı ve üzerinde çok zaman ve emek harcanılan bir konudur. Kadınların çoğunluğu saçlarında beyaz olsun ya da olmasın, değişik renkleri deneme konusunda oldukça ilgili ve meraklıdırlar. Ama boyaların içerdiği kimyasallar pek çok kadını bu konuda endişelendirir.

Saç Rengi Nasıl Açılır, Evde Saç Rengi Açmak İçin En Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir? 1

Bu sebeple de kadınların pek çoğu doğal yollarla saç rengi açma konusunda çareler arar ve doğal yöntemlere başvurur. Evde saç rengi açma hususu pratik bir uygulama mıdır, doğal saç rengi açma nasıl yapılır, saç rengini açabilmek için hangi malzemelerden faydalanılır gelin hep birlikte göz atalım.

Tarçın İle Saç Rengi Açma

Saçlarınıza kızılımsa kahve tonları ile doğal bir uygulama yapmak isterseniz mutfaklarda kullanılan ve kendine has aroması olan tarçından yardım alabilirsiniz. Ancak tarçının saçlarınızı üzerinde renk farkı oluşturabilmesi için kimyasal boya barındırmaması ve doğal rengi olması gerekir.

Tarçınla saç rengi açmak için malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı toz tarçın
  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 buçuk tatlı kaşığı zeytinyağı
  • Saç kremi

Uygulanışı:

  • Saçlarınızı ıslatın ve tarayın.

Kaseye bal, tarçın, zeytinyağı ve kremi alın. Üzerine su ilave ederek kasede yarım saat kadar bekletin. Yarım saat sonunda maskeyi tüm saçınıza uygulayın. Karışımı saçlarınızı iyice yedirin ve streç filmle saçlarınızı sarın. Karışımı saçlarınızda en az 4 saat, en fazla 1 gece boyunca bekletebilirsiniz.

Saç Rengi Nasıl Açılır, Evde Saç Rengi Açmak İçin En Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir? 2

Süre tamamlanınca saçlarınız yıkayın ve durulayın. Eğer tarçına alerjiniz varsa saç diplerinizde yanmalı kaşıntı hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda ise saçlarınızı hemen durulayın,

Tarçınlı karışım ilk uygulamada istediğiniz etkiyi vermezse endişelenmeyin. 2-3 uygulamadan sonra saçlarınızdaki renk açılmasını daha net fark edebilirsiniz.

Limonla Saç Rengi Açma

Limonla aç rengi açma oldukça klasik bir yöntemdir. Ama günümüzde bile halen geçerliliğini korumaktadır. Limon hiç boyanmamış yahut boyanmasına rağmen akarak saçtan tamamen arınmış saçlarda etkili olur. Kimyasal boyayla boyanmış bir saçın rengini açmak mümkün değildir.

Limonla saç açma işleminin etkili olabilmesi için yaz aylarında yapılması da oldukça etkili olacaktır zira güneş ışınları da limonun daha etkili olmasını sağlayacaktır. Ama saçlara limon uyguladıktan sonra güneşte fazla beklemek saçların kurumasını ve yıpranmasına sebep olacaktır.

Saç Rengi Nasıl Açılır, Evde Saç Rengi Açmak İçin En Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir? 6

Bunun için 2 adet limonu sıkın ve 1 litre suya karıştırın. Duştan evvel saçlarınızı bu limonlu suyla durulayın ve 1-2 saat güneşte bekleyin. Limonu saçlarınıza doğrudan da sürebilirsiniz ama bu biraz yıpratıcı olabilir. Limon suyu saçlarınız sapsarı yapmaz, sadece 1-2 ton açılmasını sağlar. Sonrasında saçlarınıza doğal saç maskeleriyle nem ve yumuşaklık verebilirsiniz.

Papatya İle Saç Rengi Açma

Saç açma dendiğinde akla gelen doğal yöntemlerden birisi de papatyadır. Doğal malzemelerle saç açma işlemi yapabilmek için saçlarda daha önce boya işlemi yapılmamış olması gerekir. Papatyayı kendiniz toplayıp güneşte kurutacağınız gibi, aktarlardan da satın alabilirsiniz.

1 lire suya 1 avuç kurutulmuş papatya atmanız yeterlidir. Papatyayı suda 10 dakika kaynatarak süzüp, ılınmasını bekleyip saçlarınıza sürebilirsiniz. Eğer ombre etkisi oluşturmak istiyorsanız saçlarınız at kuyruğu yapın ve papatya suyunu sadece saçlarınıza uygulayın.

Saç Rengi Nasıl Açılır, Evde Saç Rengi Açmak İçin En Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir? 4

Saçlara papatya uyguladıktan sonra yarım saat yahut 1 saat kadar güneşte beklemelisiniz. İlk seferde istediğiniz sonucu alamasanız da 3-4 uygulamadan sonra saç renginizdeki açılmayı görebilirsiniz. Uygulamadan sonra papatya suyunu saçlarınızdan arındırmanız gerekir.

Karbonat İle Saç Rengi Açma

Saç rengini açmak için karbonattan da faydalanabilirsiniz. Bunun için 2 tatlı kaşığı karbonat ve 1 buçuk tatlı kaşığı hidrojen peroksit gerekir. Bir kaseye karbonat ve hidrojen peroksiti alın ve karıştırın. Boya fırçasını karışıma batırıp saçlarınıza uygulayın. Alimünyum folyoyu saçlarınıza sarın ve istediğiniz tona ulaşana kadar saçlarınızda bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanlayın ve durulayın.

Bin bir derde deva olan balı da saçlarınızda renk açıcı olarak kullanabilirsiniz. Bir cezve yahut tavaya saçlarınızın gürlüğüne göre belli bir miktar bal koyun ve hafifçe ısıtın. Ilıyan balı saçlarınıza sürün ve streç filmle sarın. 7-8 saat bekleyip saçlarınızı yıkayın.

Saç Rengi Nasıl Açılır, Evde Saç Rengi Açmak İçin En Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir? 5

Bu renk açıcı maskeyi  haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Bal maskesi ile saç rengini açanlar sonuçtan memnun kaldıklarını belirtiyor. Bal maskesi saç rengini yavaş yavaş açarken aynı zamanda saçları da yumuşatarak besliyor.

Vücuda direnç veren özelliği ile tanına C vitamininin, saçtaki boyayı akıtmak ve saç rengini açmak gibi maharetleri de vardır. Eczaneden suda eriyen C vitamini tableti temin edebilirsiniz. Bu C vitaminlerini havanda ezip toz haline getirin, şampuanla karıştırın ve masajla saçlarınıza yedirin.

Saçlarınıza bone geçirin ve maskeyi 1 saat bu şekilde bekletin. 5 dakika sonunda saçlarınızı yıkayın ve maskeyi arındırın. C vitamini saçlarınızı kurutabilir. Bu sebeple duş sonrası saç kremi uygulayın. Saç bakım yağı da kullanabilirsiniz.

Saç Rengi Nasıl Açılır, Evde Saç Rengi Açmak İçin En Etkili Doğal Yöntemler Nelerdir? 3

Bu anlattığımız uygulamalar sadece kadınlar için değil erkekler için de oldukça uygundur. Erkek saç rengi açma hususunda da bu maskelerden faydalanabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sac-rengi-nasil-acilir-evde-sac-rengi-acmak-icin-en-etkili-dogal-yontemler-nelerdir/