Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır

Saç tebeşiri, ülkemizde pek iyi bilinmeyen bir üründür zira zaten pek çok yerde hazır ürün olarak satılmaz. Saç tebeşiri olarak kullanabileceğimiz alternatif ürünler olabildiği gibi, bu isimde üretilmiş ürünler de mevcuttur. Pekiyi ürüne ulaşamazsan Saç tebeşiri nasıl yapılır? İşte bu sayfada sizlere saç tebeşirini kendi imkanlarınızla elde etmenin yollarını anlatacağız. Ayrıca global sitelerde satılmakta olan saç tebeşiri fiyatlari ile ilgili araştırmalarımızı da paylaşacağız. Tabii ister hazır ürün olsuni ister kendi imalatımız olsun, saç tebeşiri Kullanımı hakkında bilgiye sahip olmak gerekir, çünkü hiçbir formu ile kullanıma hazır değildir, saç tebeşiri nasıl uygulanir sorusunun cevaplarını harfiyen bilmeniz gerekmeketdir.

Saç Tebeşiri Nedir?

Saç tebeşiri oalrak adlandırılan ürün, esasında polimer bazlı bir boyar maddedir. Pastel boya ile aynı içeriğe sahiptir, bu boyadan bir miktar daha etkili olduğu söylenebilir. Tabii değindiğimiz gibi, saç tebeşiri Türkiye piyasasında hazır bir ürün olarak bulunmuyor. Bu nedenle ürünü kendi imkanlarınızla elde etmeniz ve alternatif eşlenik ürünler kullanarak bir araya getireceğiniz maddeleri kullanmanız gerekiyor.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır 2

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır?

Saç tebeşiri, yağlı pastel boya ile hemen hemen aynı içeriğe sahiptir. Bu ürüne hazır olarak her yerde erişemezseniz. Ancak majör kozmetik mağazalarında artık satışı mevcuttur. Oldukça makul fiyatlarla satın alınabilmektedir. Yerli ve yabancı üretimleri bulunmaktadır. Tabii dilerseniz yağlı pastel boyaları da saç tebeşiri olarak kullanabilirsiniz. Elbette uygulama biraz daha zahmetli olacak ve sonuçlar hazır ürünler kadar verimli olmayacaktır.

Saç Tebeşiri Nasıl Uygulanır?

Saç tebeşiri her saç tipine ve rengine uygulanabilir. Ancak, bu ürün kalıcı bir ürün değildir ve gündelik olarak kullanılmalıdır. Ayrıca elbiselerinize renk geçirebileceğini de hatırlatmakta fayda vardır. Bu nedenle boyama yapıldıktan sonra boyayı sabitleyecek bir sprey kullanmakta fayda vardır. Sprey boyanın üzerinde bir katmak oluşturup, bulaşmasını ve akmasını bir miktar azaltacaktır. Saç tebeşiri nasıl kullanılır? Dediğimizde öncelikle malzemelerimizi hazırlayarak işleme başlayalım.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır 3

Malzemeler:

 • Saç Tebeşiri (tercihe göre renkler)
 • Saç Spreyi
 • Saç maşası
 • Klips ve tokalar
 • Su

Uygulama:

 • Öncelikle saçlarımızda hangi renkleri kullanacağımızı belirleyip, saç tebeşirlerimizi ayıralım. Eğer birden fazla perçemde farklı renkler kullanacaksak, klipslerle saçları ayırmakta fayda vardır, uygulama esnasında sorun yaşamamızın önüne geçmiş oluruz.
 • Ayırdığımız perçemi ıslatarak boyayı uygulamak üzere hazırlayalım. Saç tebeşiri kuru saça uygulanmaz.
 • Nemli saça, yukarıdan aşağıya doğru, tek yönlü olarak boyayı uygulayalım.İyice boyandığından emin olana dek bu işlemi sürdürelim.
 • Aynı işlemi diğer perçemlere de uygulayalım.
 • Boyadığımız perçemleri, yakmamaya özen göstererek saç maşası ile kurutalım.
 • Son olarak, kurumuş boyalı saçlarımıza saç spreyi sıkarak işlemi bitirebiliriz.

Uygulamada saç spreyi kullanmak zorunlu değildir. Ancak buğulu bir görünüm kazandırmasından dolayı tercih edilen bir yöntemdir. Kalitelerine göre farklı saç tebeşiri fiyatlari mevcuttur. Ve kaliteye oranlı olarak saç tebeşiri Kullanımı zorluk derecesi değişir. Ancak saç tebeşiri nasıl uygulanir sorusunun cevabı tüm ürünler için yaklaşık aynıdır.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır 1

Saç Tebeşiri Nerede Satılır?

Saç tebeşiri, yakın zamanda hemen her büyük kozmetik ürün mağazasından tedarik edilebilir hale gelmiştir. Saç tebeşiri fiyatlari ise takdir edersiniz ki, marka ve kalite sınıfına göre değişmektedir. Bizim önerimiz en kaliteli kozmetik ürünlerin kullanılması yönündedir. Saç tebeşiri Kullanımı özelliklerinden ziyade yan etkileri nedeniyle kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca saç tebeşiri nasıl uygulanir sorusuna cevap olarak verdiğimiz maddelerin işe yaraması için gerçekten etkili ürünleri tercih etmenizde fayda vardır. Aksi halde verimsiz sonuçların ortaya çıkma ihtimali bulunmaktadır, ayrıca toksik materyalin de kullanılma ihtimali vardır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sac-tebesiri-nasil-kullanilir/