Saç Uzatan Bitkiler

Saç Uzatan Bitkiler
Saçların belli bir uzama süresi vardır. Eğer saçlarınız geç uzuyorsa birtakım bitki, yağ ve karışımlardan fayda sağlayabilirsiniz. Saçların uzama sürecini çabuklaştıran, saç uzatma konusunda son derece etkili olan bu destek çözümlerle sonuca ulaşmanız mümkün.

Saç-Uzatan-Bitkiler1

Sinameki Otu ile Saç Uzatma : Saç köklerini uyarıp canlandıran, saç derisinin nefes almasına yardımcı olan, saça vitamin ve gerekli elementleri veren sinameki bitkisi, hem saç tellerini onaran hem de hızlı uzama sağlayan özelliklere sahiptir.

1 kahve fincanı suyun içinde 1 tutam sinamekiyi kaynatın. Biraz ılındıktan sonra süzüp, içine 1 adet Bemiks ampül kırın. 2 çay kaşığı badem yağını da ilave edin ve bu karışımdan saç diplerine masaj yaparak sürün. Maskeyi sadece saç diplerinize sürün ve 30 dakika sonra şampuanla yıkayın.

Saç-Uzatan-Bitkiler-sinameki

Havuç ile Saç Uzatma : A, B, C, D, E vitaminlerini ihtiva eden havuç, saç diplerine nüfuz ettirdiği bu vitamin ve etken maddeler sayesinde saç uzatma hususunda başarı sağlayan başka bir bitki. Vitamine doyan saç dipleri sayesinde saç tellerinin güçleneceği ve daha hızlı uzayacağı su götürmez bir gerçek.

2 veya saçlarınız çok uzunsa 3 adet havucu rendeleyerek yarım litre suyun içinde yaklaşık olarak 30 dakika kaynatın. Kaynama işlemi tamamlanınca ılınmasını bekleyin, süzün ve içine 1 adet yumurta ilave edin. Saçların hem dip hem de uçlarına süreceğiniz bu karışımı 1 saat boyunca bekletin ve yıkayın.

Saç-Uzatan-Bitkiler-havuç

Turp ile Saç Uzatma : Turp bitkisi saçlarınızın hem yumuşamasını hem de hızlı uzamasını sağlayacak faydalı maddelerle kuşanmıştır. A ve C vitaminleri açısından olukça zengin olan turp saç diplerinde uyarılma sağlayarak uzama hızını arttırır. 1 adet orta boy turpu rendeleyin ve 4 bardak suda kaynatın. 20 dakika kaynattıktan sonra biraz bekletip süzün. Bu suyun bir kısmını ayırın. Turp suyunun içine 1 adet yumurta sarısı ve 2 çay kaşığı zeytinyağı ilave edin. Yumurtanın pişmemesi için turp suyunun iyice soğumasını bekleyin. Karışımı saçlarınıza sürün bir bone yahut streç filmle sararak 2 saat bekletin ve ardından şampuanlayın. Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz etkili bir formüldür.

Isırgan Otu ile Saç Uzatma : Mineral tuzları ve bol miktarda C vitamini içeren ısırgan otu ile saçlarınız hızlı ve kolay uzar. 2 su bardağı suyu tencerede kaynatın ve suya 1 çorba kaşığı öğütülmüş ısırgan otu ekleyin, ardından demlenmeye bırakın. Demlenme işlemi bitince bu suyun içine 1 çorba kaşığı elma sirkesi ilave edin. Başınızı öne eğerek saçlarınıza bu suyla tamamen ıslatın ve başınızı bir havluyla sarın. 40 dakika bekledikten sonra durulayın.

Saç-Uzatan-Bitkiler-ısırgan-otu

Entele Otu ile Saç Uzatma : Entele otundaki B vitamini, saçlarda uzatıcı etki sağlar. Saç uzatma konusunda haklı bir şöhrete sahip bu ot hem saç köklerini uyarır hem de saç çıkmayan bölgeleri uyararak saç çıkmasını sağlar. 10 gr. entele otunun üzerine bir miktar su ekleyin ve kaynatın. Kaynama işlemi sonunda suyu süzün. Ilık hale gelince içerisine 2 adet küçük şişe badem yağı ve 3 adet Bepanthen ampülü kırın. Bu karışımı saçlarınıza sürerek 15 dakika bekletin ve ardından yıkayın. Saçlarınızdaki hızlı uzamayı gözlemleyeceksiniz.

Saç uzatma konusunda uzman olan bu bitki ve otlar sayesinde kısa sürede sağlıklı uzamış saçlara kavuşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sac-uzatan-bitkiler/