Saç Uzatan Maske Tarifleri, Doğal Maskelerle Saçlarınız Daha Hızlı Uzasın

Saç uzatan maske yapımı, kadınların büyük çoğunluğu uzun saçı sever. Siz de uzun saç sevenlerdenseniz ve fakat saçlarınızın yavaş uzamasından şikayetçiyseniz bazı doğal yöntemlerle saçlarınızı uzamasına destek verebilirsiniz. Saç uzatan formüller sayesinde saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı uzayabilir.

Saç Uzatan Maske Tarifleri, Doğal Maskelerle Saçlarınız Daha Hızlı Uzasın

Saç uzatan evde yapılan maske tarifleri hem pratik, hem hesaplı, hem de etkilidir. Bakalım saç uzatan maskeler listesi içinde hangi maskeler, hangi kürler ve formüller var.

Saç Uzatan Maske

Çoğu kadın saçlarının ucundan kırık aldırmaya gittiğinde iyice kısalmış saçlarla eve döner. Diyelim ki kuaförünüz kesim konusunda biraz cömert davrandı ve saçlarınız epey kısaldı. Sinirleriniz bozuldu, dokunsalar ağlayacaksınız. Üzülmeyin, her şeyin çaresi doğada gizli. Patates kürü ile saçlarınız çok kısa süre içinde uzatabilirsiniz. Patatesin içinde saçların ihtiyacı olan vitamin ve mineraller mevcuttur.

Bu sebeple patates kürüyle hem saçlarınız uzayacak, hem de daha sağlıklı olacak.  Saç uzatma kürleri içinde en etkililerden biri olan patates kürü için gereken malzeme sadece 2-3 adet patates. Patateslerin kabuklarını soyun, ince dilimler halinde blenderden geçirin ve püre kıvamına getirin. Püre haline gelen patatesleri temiz ve ince bir tülbentten geçirerek sıkın ve suyunu çıkartın. Çıkan suyla saç diplerinize masaj yapın ve kalan suyu tüm saçlarınıza sürün.

Saç Uzatan Maske Tarifleri, Doğal Maskelerle Saçlarınız Daha Hızlı Uzasın 2

Doğal yollarla saç uzatma hususunda daha pek çok formül ve reçete var. Bakalım saçlarımızın hızlı uzaması için neler yapabiliriz.

Saç Uzatan Evde Yapılan Maske Tarifi

Saçlarınızın sağlıklı ve kolay uzaması için doğadan gelen şifalıları kullanabilirsiniz. Her derde deva zeytinyağı ve sarımsaktan başlayalım dilerseniz. 5 diş sarımsağı soyun, ezin ve bir kaseye alın. Üzerine 3 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin ve karıştırın.

Karışımın ağzını kapatın ve 24 saat dinlendirin. Ertesi gün karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirin ve saçlarınızı streç filmle iyice sarın. Bu şekilde 2.5 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarınıza dolgunluk verecek, uzatacak ve besleyecek bu maskeyi haftada 1 sefer uygulayabilirsiniz.

Saç uzatma maskeleri içinde en etkililerinden birisi de yumurta ve bal karışımından oluşan maskedir. 1 adet yumurtanın sarısını kaseye alın ve 1 yemek kaşığı bal karıştırarak 1-1.5 saat bekletin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maske ile saçlarınız kısa zamanda hızlıca uzayacaktır.

Saç Uzatan Maske Tarifleri, Doğal Maskelerle Saçlarınız Daha Hızlı Uzasın 3

Saç uzatan formüllerden bir tanesi de havuçlu bir tarif. Yarım litre suyun içine 2 adet orta boy havucu rendeleyin ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra ılınması için bir süre bekleyin ve süzün. Süzdüğünüz suyun içine yumurta sarısını ekleyin ve karıştırın. Maskeyi saçlarınıza uygulayın, yarım saat bekleyerek yıkayın. Haftada 1 sefer yapacağınız bu uygulama ile saçlarınızdaki değişme tanık olabilirsiniz.

Bağırsak çalıştırıcı ve müshil etkisiyle bilinen sinameki bitkisi aynı zamanda saç gürleştiren ve saç uzatan oldukça etkili bir bitkidir. Bir tencereye 1 litre su alıp kaynatın ve içine 100 gram kadar sinameki otu koyup demlenmesini bekleyin. Suyu süzün, ılınmasını bekleyin ve bu suyla saçlarınızı yıkayıp başınıza bir havlu sarın. Bu şekilde 1 saat bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Bu maskeyi de haftada 1 sefer uygulayabilirsiniz.

Doğal yollarla saç uzatma formüllerinden birisi de susam yağıdır. Saçınıza yetecek kadar susam yağını saç diplerinize masaj yaparak 5-6 dakika boyunca sürün ve durulayın. Bu yöntem hem saçlarınızın gürleşmesini sağlayacak, hem de saçlarınızı hızlı şekilde uzatacaktır.

Saç Uzatan Maske Tarifleri, Doğal Maskelerle Saçlarınız Daha Hızlı Uzasın 4

Saç uzatma maskeleri ve saç uzatan formüller ile saçlarınızın hızlı uzadığına tanık olacaksınız. Bütün sır bu formülleri düzenli olarak uygulamakta.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sac-uzatan-maske-tarifleri-dogal-maskelerle-saclariniz-daha-hizli-uzasin/