Saça Taç Şeklinde Örgü Nasıl Yapılır?

Saça taç şeklinde örgü nasıl yapılır, örgü saç modelleri her devre ve zamana uygun, her tarz kıyafetle uyum sağlayabilen, her yaşa giden bir saç stilidir. Örgü saç modelleri kısa saçlara da uzun saçlara da uygulanabilse de, bazı örgü modelleri uzun saçlarda çok daha şık durmaktadır.

Taç şeklinde örgü de başın ön kısmında adeta doğal bir taç gibi duran, hem romantik, hem Helenistik, hem ortaçağ esintileri hissettiren, hem de son derece modern görünen bir örgü stilidir.

Saça Taç Şeklinde Örgü Nasıl Yapılır?

Taç şeklinde örgü modeli, kolay uygulanabilen bir modeldir. Saç önce iki yanda eşit iki tutam şeklinde ayrılıp, her tutam örülerek başın üzerinde birleştirilmesi esasına dayanır.

Tutamlar örüldükten sonra uçları ince bir lastikle bağlanır ve örgü ilmekleri hafifçe çektirilerek gevşetilir. Gevşetilmesi, hem modelin daha doğal gözükmesini, hem de örgü tutamlarının saça daha iyi ve rahatça entegre olmasını sağlar.

Örgü tutamları başın üstünden geçirilerek uç kısmından siyah tokayla, toka gözükmeyecek şekilde sabitlenir. İşte taç şeklinde örgü modeliniz hazır.

Saça Taç Şeklinde Örgü Nasıl Yapılır? 1

İsterseniz daha da natürel, sanki dünden kalmış gibi bir görünüm de elde edebilirsiniz. Böyle bir efekti yakalayabilmek için de örgü tutamlarını sabitledikten sonra yanlardan ince saç tutamları ve alından perçem tutamları çıkarabilirsiniz.

Eğer taç şeklinde örgü modelini özel bir ortamda gün boyu kullanacaksanız ve bozulmadan kalmasını istiyorsanız yumuşak formüllü bir saç spreyi ile sabitleyebilirsiniz.

Saça Taç Şeklinde Örgü Nasıl Yapılır? 2

Taç şeklinde örgü her tür abiye kıyafetle, klasik ve modern tarzla, spor ve rahat stille çaprazlanabilir. Her yaştan kadında güzel ve hoş durması da bu modelin ayrı bir avantajıdır.

Taç şeklinde örgü modelini gelin başı olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Taç şeklinde örgü modeli sade olarak kullanabileceğiniz gibi, örgü ilmeklerinin arasına küçük papatyalar, boncuklar, inci tokalar ve buna benzer saç süsleri de iliştirebilirsiniz. Bu şekilde de son derece şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saça Taç Şeklinde Örgü Nasıl Yapılır? 4

Eğer tarzınız, giyim stiliniz, takı seçiminiz ve ruhunuz eski zamanlara uygun yapıdaysa, taç şeklinde örgü model tam siz göre…

İster gelinliğinizin üzerine gelin saçı olarak yaptırın, ister en sevdiğiniz arkadaşınızın düğün merasiminde şık tuvaletinizle birlikte kullanın, ister çok özel bir gecede, bir organizasyonda, ciddi bir toplantıda, ister gündelik yaşamda, her ortamda “in” olabilecek bu stil aynı zamanda hızır gibi yetişen bir kurtarıcı modeldir de…Taç şeklinde örgü modelini daha iyi kavrayabilmek ve kendi saçlarınıza da rahatlıkla uygulayabilmek için ilgili videoları izleyebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/saca-tac-seklinde-orgu-nasil-yapilir/