Sakal Nasıl Çıkar?

Sakal nasıl çıkar, buluğ çağına ermiş her erkekte favori bölgesinden başlayarak çenenin alt sınırına kadar devam eden ve yanakların büyük kısmını kaplayan sert kıllar “sakal” adı altında belirmeye başlar. Her ne kadar yetişkin erkeklerin her sabah tıraş etmekten sıkıldıkları bir külfet haline dönüşse de, sakalların çıkması buluğa yaklaşan her erkek çocuk tarafından heyecan ve sabırsızlıkla beklenir.

Sakal Nasıl Çıkar?

Peki sakal kaç yaşında çıkar, eğer seyrekse nasıl gürleştirilir, sakal nasıl gürleşir ve sakalla ilgili buna benzer pek çok soru yanıtını arar. Gelin sakal nasıl çıkar doğal yolları nelerdir, sakal nasıl uzar ve benzeri sorulara cevap arayalım.

Erkeklerde Sakal Çıkarma Yöntemleri

Kıl köklerini beslediği ve güçlendirdiği bilinen badem yağı, sakal çıkarmaktan ziyade, zayıf ve cılız olan tüylerin canlanmasına katkıda bulunur. Yani badem yağının, çıkmayan sakalları çıkarmak için etkili olacak mucizevi bir yönü yoktur ama ufak tefek tüyler varsa onları besleyerek daha kalın ve belirgin hale gelmelerini sağlayabilir.

Sakalların çıkacağı bölgeye sık sık jilet vurmak da en bilinen yöntemlerden birisidir. Am bu yöntemi çok sık gerçekleştirdiğinizde de cildiniz tahriş olabilir. Jileti yukarıdan aşağıya ilerletin ki kıllar düzensiz olarak çıkmasın.

Çıkmayan tüyler denildiğinde akla gelen çözümlerden birisi de sarımsaktır. Bu, mahareti boyundan büyük olan bitkinin, deriye sürüldüğünde tahriş oluşturarak kıl köklerini tetiklediği ve kıl çıkmasında etken rol oynadığı bilinmektedir.

Sakal Nasıl Çıkar? 1

Sarımsağı cilde uygulamasan evvel önce yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve bir parça buzu eriyene kadar yüzünüzde gezdirin. Yüzünüzde yeni yeni çıkmaya başlayan tüyleri de alın. Buz tamamen eridikten sonra 1 diş sarımsağı dövün ve sakal çıkması gereken bölgeye yedirerek uygulayın. Yanma hissi doğacaktır, bu da sarımsağın cildi bir miktar tahriş ettiği anlamına gelir.

Bu aslında tam da işinize yarayacak şeydir. Tahriş olan kıl kökleri sayesinde kıl oluşumu tetiklenecektir. Eğer cildiniz hassas ve alerjikse ve aşırı derecede kızarma ve yanma hissederseniz işlemi sürdürmeyi bırakın ve yüzünüzü yıkayın. Ama orta dereceli bir yanma normaldir ve olması gerekendir. Bu işlemi de her gün değil 4-5 günde bir tekrar edin. Sarımsak saç çıkarmada da etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

Tüm bu yöntemler etkili olmadıysa bir uzmana başvurarak, gelişen teknolojiler sayesinde yapılabilen sakal ekimi yöntemlerinden istifade edebilirsiniz.

Sakal Nasıl Çıkar? 3

İbrahim Saraçoğlu sakal çıkarma kürü de size yardımcı olabilir. 1-2 diş sarımsağı ezin ve sakalların çıkması gereken bölgeye sürterek yedirin. 15 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi her gün düzenli olarak 2 hafta boyunca yapın.

Sakal Çıkarma İlaçları

Doğal yöntemleri denemenize rağmen sakal çıkarma konusunda netice alamadıysanız piyasada bulunan ve bu iş için özel olarak üretilmiş ürünleri tecrübe edebilirsiniz.

  • Selective Due Phasette 450ml (Mavi Su)
  • Eeose Sakal Serumu 60 Ml
  • Mecitefendi Sakal Serumu
  • Black Marble Saç Ve Sakal Çıkarıcı
  • Bioxcin Forte Serum 3 Lü 3x30ml
  • Black Marble Sakal Serumu

Sakal Nasıl Çıkar? 4

Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan 450 ml / 150 ml gibi ürünler sayesinde sakal çıkarma yolunda etkin adımlar atabilirsiniz.

En ana hatlarıyla nasıl sakal çıkar ve sakal nasıl çabuk çıkar konularında bu bilgilerden istifade edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sakal-nasil-cikar/