Şal Bağlama Teknikleri

Tesettür şal modelleri, kapalı giyim tarzına sahip bayanların mutlaka dolaplarında bulunan özel ürünlerdir. Desen desen, renk renk farklı modellerde çok sayıda şal modelinin bağlanış şekilleri de değişiklik gösterir. Bu yazımızda şal bağlamada kullanılan özel şal bağlamaları teknikleri resimli anlatımına yer vereceğiz.

Şal Bağlama Teknikleri

Tesettürlü bayanların saçlarını kapatmak için kullandıkları şallara tesettür şal adı verilir. Bu tesettür şalların her biri farklı modellerde ve farklı desenlerde üretilir. Model ve desenine göre şalların başa bağlanma teknikleri de değişiklik gösterir.

Doğru teknik ile doğru şal modelinin bağlanması bayanların şıklıklarına şıklık katarken yanlış tercihler şalın tüm güzelliğinin yok olmasına neden olur. Siz de yeni aldığınız bir şalı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, en fazla kullanılan şal bağlama tekniklerine göz atabilirsiniz.

Katlı Şal Bağlama Tekniği

Düz, hoş renkli bir şalınız var ve siz bu şalı nasıl hareketlendireceğinizi bilemiyorsanız, katlı şal bağlama tekniğini kullanabilirsiniz. Genelde tesettür şal modellerinin bağlanmasında bu teknik kullanılır. Toplu iğneler ile şalın belirli bölgelere sabitlenmesi ile model verilir. Genelde ince ya da orta kalınlıkta şallarda kullanılır. En yaygın şal bağlama tekniği olarak sayılabilir.

Şal Bağlama Teknikleri 1

Ucu püsküllü ya da dantelli şal bağlamaları teknikleri arasında yer alan yukarıdaki şal bağlama tekniğini her zaman kullanabilirsiniz. Uzun ince şalların uç kısımlarında yer alan püskül detayı ya da hoş dantel işlemelerinin belli olması için kullanılır. Günlük giyim ya da abiye giyim ile birlikte kullanılabilir. Çok rahat bir teknik olduğu için her yerde kullanılır ve bayanlar çok kısa sürede şallarını bu şekilde bağlayabilir.

Kendisi düz, sadece bir kenarı desenli olan şal modellerinin bağlanmasında düz teknik uygulanabilir. Çene altından bağlanan şalın desenli tarafını hafif yukarı kalkacak şekilde iğne ile sabitleyin. Bu şekilde tüm desenli ya da dantel detaylı şalları bağlayabilirsiniz. Her yaştan bayanın hoşuna giden bu şal bağlama tekniği, pratik olması yönü ile de çok tercih ediliyor.

Şal Bağlama Teknikleri 2

Uzun tesettür şal modelleri genelde boyuna şal bağlamaları teknikleri ile bağlanır. Boyun kısmında ağırlık verilen bu teknikler ile bağlanan şallar çok şık ve modern durmaktadır. Günümüzde en yaygın kullanılan şal bağlama teknikleri arasında ilk sıralarda yer alan bu teknik, çok kısa sürede şal bağlamak için kullanılabilir.

Tesettürlü bayanların şal bağlamak için kullandıkları en popüler teknikleri yukarıda sizler için inceledik. Siz de bu teknikler ile şallarınızı bağlayıp hem rahat hem şık olabilirsiniz.

Şal Bağlama Teknikleri 3

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sal-baglama-teknikleri/