Şal Nasıl Yapılır?

Şal modelleri, hem tesettür giyim de hem de açık giyimde ortak olan ürünlerdir. Açık giyim tarzına sahip bayanların saçlarına model vermek, saç güzelliklerini ortaya çıkarmak için kullandıkları şal modelleri, tesettürlü bayanların ise saçlarını tamamen kapatmak için kullanılır.

Bu yazımızda sizlerle kapalı giyim tarzına sahip bayanların kullandıkları tesettür şal modelleri nasıl yapılır sorusunun cevabını birlikte göreceğiz…

Şal Nasıl Yapılır? 3

Şal Nasıl Yapılır?

Şal bağlamak, kimi bayana göre çok pratik, kimi bayana göre ise son derece zor bir iştir. Uygun şal modeli ve uygun teknik bir araya getirildiğinde hiç de zor olmayan şal bağlamak, birbirine zıt teknik ve modelin denk gelmesi ile içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için şal türüne göre bağlama tekniğini seçmekte fayda vardır.

Düz Şal Nasıl Yapılır?

Düz şal modellerinin bağlanmasında şala hareket katacak bir teknik uygulanmalıdır. Kalın ve uzun olan düz şal modellerinde katlı teknikler uygulanabilir. Minik toplu iğnelerden faydalanarak uygulanan katlı şal modelleri, günlük hayatta sıkça karşımıza çıkıyor.

Her yaştan bayanın severek kullandığı bu teknik ile bağlanan şallar, son derece hoş görüntüler ortaya çıkmasını sağlıyor.

Şal Nasıl Yapılır?

Dantelli Şal Nasıl Yapılır?

Zarif danteller ile işlenen kullanışlı ve şık şal modellerinin bağlanmasında dantel bölgesine göre teknikler uygulanmalıdır. Eğer dantel sadece şalların uç kısmında ise boyun kısmından dolanan, şal uçları ön kısma gelen modeller uygulanabilir. Bu modellerin bağlanması da kullanılması da son derece kolaydır.

Eğer dantelli ya da püsküllü şal modelinin danteli kenar kısmında ise o zaman şal bağlama tekniğinde dantelli kenarın ön kısma denk geleceği şekilde tekniğinin uygulanması gerekir. Ön tarafta üçgen şekilde gelen şal bağlama tekniği bu tür şal modelleri için uygulanabilir.

Şal Nasıl Yapılır? 1

Uzun Şal Nasıl Yapılır?

Tesettür giyimde modernliğin simgesi şallar, uzun ince şekilde de yer alabiliyor. Bu şalların bağlanmasında farklı tekniklere yer verilebilir. Ancak genel olarak boyun kısmından geçirilen ve yan kısımlardan sarkan modeller uygulanır.

Her yaşa uygun uzun şal modeli bağlama tekniklerinden birisini aşağıda şal nasıl yapılır resimli anlatım şeklinde sizlerle paylaşıyoruz.

Şal Nasıl Yapılır? 2

Yukarıda verdiğimiz örnekleri kendi şal modeliniz ve giyim tarzınıza göre daha fazla zenginleştirip uygulayabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sal-nasil-yapilir/