Sarımsaklı Şampuanın Faydaları

Sarımsaklı Şampuanın Faydaları
Sarımsağın antibakteriyel  ve doğal antibiyotik özelliğini, bağışıklık sistemini güçlendiren yönünü, yemeklere lezzet veren aromasını, pek çok rahatsızlığı önleyen ve şifa veren yönünü biliriz. Lezzet ve deva veren özelliklerinin yanı sıra sarımsak, saç güzelliği için de son derece faydalı ve etkili niteliklere sahip bir bitki. Bu özelliğinden dolayı kozmetik sektöründe de şampuan ve saç bakım ürünlerinin formülasyonunda sıklıkla kullanılan sarımsak özü, saç sağlığı ve yeni saç hücrelerinin oluşumu konusunda son derece başarılı sonuçlar veriyor. Sarımsak şampuanıgünümüzde eczanelerde satılacak kadar yaygın ve bilinen bir şöhrete sahip.

Sarımsaklı-Şampuanın-Faydaları1

Sarımsaklı Şampuanların Faydaları
Sarımsak şampuanı içinde bulunan etken maddeler, yağlar, vitamin ve mineraller, saçların kökten uca beslenmesine olanak tanır. Sarımsak şampuanına eklenen ısırgan ve çinko da ekstra iyileştirme sağlıyor. Sıhhatli ve doğal bir şekilde uzayan saçlar, sarımsağı daha da kıymetli kılıyor. Tamamen kokusuz olan sarımsak şampuanı, doğal ve yumuşak bir formüle sahiptir. Sarımsak yağındaki A, B, C vitaminleri, selenyum, kükürt, eterik yağ, alicin gibi etken maddeler, saçların güçlenmesini, saç köklerindeki problemleri önler ve saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca saç kıran tedavisinde de sarımsak ve sarımsak şampuanı, mucizevi sonuçlar vermektedir.

Neden Sarımsak Şampuanı Kullanılmalı
Stres, kirli hava, kimyasal ilaçlar, gıdaların içeriğindeki katkı maddeleri, hormonal rahatsızlıklar ve bunun gibi olumsuz etkenler sebebiyle yaşanan saç kayıplarında, sarımsak şampuanı çok güçlü bir etkiye sahiptir. Hem mevcut saç sağlığını muhafaza etmek, hem de seyrelen saçları eski dolgun, gür ve sağlıklı haline getirmek için doğal, faydalı ve iyileştirici özellikleri olan bir şampuan kullanmak her zaman en doğrusudur. Bu sebeple akla gelen ilk şampuan sarımsak şampuanıdır. Kalsiyum, C vitamini, bakır ve demir mineralleri ile saça şifa ve güzellik katan sarımsak şampuanına aktarlar ve eczaneler kanalıyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sarimsakli-sampuanin-faydalari/