Seksin Pozisyonları

Seksin pozisyonları hem seksi daha eğlenceli hale getirir, hem de cinsel ilişkiye renk katar. Belirlenmiş ve kural haline gelmiş sabit seks pozisyonları olduğu gibi, her çiftin kendi yorumlamaları ve fantezileriyle oluşturdukları tamamen orijinal pozisyonlar da vardır.

Sevişme pozisyonu denince, ilk akla gelen pozisyon kadının bacaklarını açarak sırt üstü uzandığı, erkeğin ise yüzü kadına dönük olacak şekilde cinsel ilişkinin gerçekleştiği pozisyondur. Misyoner pozisyon denilen bu sevişme şeklinde, erkeğin penisinin vajina derinliklerine kadar inebilmesi, kadının bacaklarını tam anlamıyla açmasıyla mümkündür. Bu sevişme şeklinde kadının klitoral açıdan uyarılması her zaman mümkün değildir, ama vajinal orgazm yaşanabilir.

Seksin pozisyonları çiftlerin arzusuna ve performansına göre değişir elbet. Bu arada hem kadınların en sevdiği pozisyon, hem de erkeklerin en sevdiği pozisyonlar vardır. Bakalım kadınlar ve erkekler sekste hangi konumda ve nasıl hareket etmek istiyor.

Erkeklerin Sevdiği Pozisyonlar

Erkekler hangi pozisyon olursa olsun hepsine evet der. Ama onların da yatakta daha fazla tercih ettikleri ve daha çok zevk aldıkları cinsel ilişki pozisyonları vardır.  Bunlardan birisi de kadının üstte olduğu pozisyondur. Jokey pozisyonu olarak da bilinen bu sevişme şeklinde kontrol tamamen kadının elindedir ve erkek adeta tutsak edilmiş bir köle gibi kaderine razı olarak kendisine yapılanları izler.

Bu sevişme şeklinde erkek, kadının tüm vücut kıvrımlarını da görebilme şansına erişir ve aynı anda zevk de alır. Hem görsel şölen hem cinsel haz yani. Kadın ise üstte olduğu bu pozisyonda klitoral açıdan daha fazla uyarılacağından orgazma ulaşma olasılığı daha yüksektir. Kadınlar da bu pozisyonda iken muhakkak orgazma ulaşırlar.

Erkeklerin Sevdiği Pozisyonlar

Kucak pozisyonu da erkeklerin çok sevdiği ve arzuladığı pozisyonlardan birisidir. Adından da anlaşılacağı gibi erkek bir sandalyeye oturur ve partnerini yüz yüze olacak şekilde kucağına oturtur. Birleşme bu şekilde sağlanır. Bu pozisyonda hem çiftler arasında göz teması kurulabilir, hem de erkek kadının tüm vücuduna dokunabilir, kadını kendine doğru çekerek teması yoğunlaştırabilir.

Ayakta gerçekleşen cinsel birleşme de erkeklerin çok sevdiği pozisyonlardan birisidir. Bu birleşmede hem erkek hem de kadın ayaktadır ve erkek kadının arkasına geçerek ilişki gerçekleştirilir. Hareketler biraz kısıtlı olsa da erkekler bu pozisyonda kendilerini harika hisseder.

Misyoner pozisyonu da erkeklerin kadın üzerindeki hakimiyetlerinin en yüksek olduğu klasik bir pozisyondur ve en bilinen ve uygulanan cinsel ilişki şeklidir.

Erkeklerin Sevdiği Pozisyonlar 1

Ters kovboy pozisyonunda erkek sırt üstü yatar ve kadın sırtı erkeğin yüzüne dönük olacak şekilde partnerini üzerine oturur. Erkeklerin çok hoşlandığı pozisyonlardan birisi de işte budur.

Erkeklerin Sevdiği Pozisyonlar 2

Ve doggy pozisyon erkeklerin aklını başından alan birleşme hallerinden birisidir. Kadın emekler vaziyette durur ve kollarını yere yapışık, kalçasını ise yukarı kalkık pozisyonda tutar. Erkekse partnerinin vajinasına arkadan yaklaşır ve ilişki gerçekleşir. Erkeğin hakimiyet hissetmesi açısından mükemmel bir pozisyondur.

Erkeklerin Sevdiği Pozisyonlar 3

Kadınların Sevdiği Pozisyonlar

Seksten hoşlanan bir kadın pek çok pozisyondan hoşnut olur. Ama çoğunlukla kadınların sevdiği ve tercih ettiği pozisyonların başında, kadının altta, erkeğin üstte olduğu misyoner pozisyon gelir. Kadınların çoğu bu cinsel birleşme halinde kendilerini erkeğin gücü ve baskısı altında pasifize edilmiş hissederler ve bu aslında onların doğasına daha yakındır.

Kadınların Sevdiği Pozisyonlar

Bunun haricinde kadınlar üstte oldukları kovboy pozisyonu ve erkeğin kucağında oturarak girdikleri kucakta cinsel birleşme pozisyonunu sever ve tercih ederler.

Ters kucağa oturma da kadınların sevdiği pozisyonlardan birisidir. Erkek sert bir koltuğun uç kısmına oturur, kadın da sırtı erkeğin yüzüne dönük olacak şekilde erkeğin kucağına oturur ve ilişki bu şekilde gerçekleşir. Hakimiyet kadındadır ama bu pozisyonda erkek kadına arkadan sarılabilir, vücudunu okşayabilir, kadının klitorisini eliyle uyarabilir ve saçlarından çekebilir.

Kadınların Sevdiği Pozisyonlar 1

Seksin yapılışı resimli anlatımlar da erkek ve kadına bir fikir verebilir.

Sevişme pozisyonu çiftlerin içinden gelen ve aynı anda orgazma ulaşabilecekleri pozisyonlardan seçilebilir. Buna karar verecek olan elbette öncelikle partneriniz ve sizsiniz.

Ateşiniz hiç sönmesin…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/seksin-pozisyonlari/