Seksin Zararları

Seksin zararları, seks kadar sevilen ve arzulanan bir eylemin zararları olabilir mi sizce? Rahatlama ve pek çok fayda sağlayan seks de zararlı olabiliyor. Fazla seksin zararları vardır elbette. Her güzel ve faydalı şeyin, dozu arttığında zararlı olabildiği gibi, fazla seks yapmak da sıkıntı oluşturabiliyor. Ne onlar, gelin bir bakalım.

Seksin Bilmediğiniz 10 Zararı

Seksin zararları nelerdir gelin birlikte göz atalım.

1-Deride tahriş: Seks sırasında diz kapakları, dirsekler ve vücudun bazı bölümler yere yahut yatağa temas edeceğinden tahriş oluşması kaçınılmazdır. Özellikle her gün ve fazla sayıda girilen cinsel ilişki kadınlarda vajina içinin tahriş olmasına da sebep olacağından ölçüyü kaçırmamak gerekir.

2-Ağrı: Özellikle kadınlar deri hassasiyeti açısından erkeklere nazaran daha duyarlı ve narin olduklarından kadında vajina duvarlarında tahrişe bağlı ağrı ve hassasiyet görülebilir. Bunu bertaraf edebilmek adına sert seksten ziyade daha yumuşak giriş çıkışlarla yapılacak bir seks ağrıyı da ortadan kaldıracaktır.

3-İdrar yolu enfeksiyonu: Bu durumu yaşamamak için seks öncesinde ve sonrasında mutlaka su içmeli ve mesanenizi boşaltmalısınız.

4-Saç dökülmesi: Fazla seks, vücutta dihidrotestosteron hormonu seviyesinin artışına yol açar. Bu da erkeklerde saç kaybı ve kelliğe sebep olur.

Seksin Bilmediğiniz 10 Zararı

5-Bel ağrısı: Uzu süre seks yapmak bel ağrılarını gündeme getirir ki bu durum oldukça sakıncalıdır. Hele ağrıyan bir belle sekse devam etmek daha da olumsuz neticelere varabilir. Seks sırasında özellikle erkeklerin belinin ağrımasına sebep olmayacak pozisyonların denenmesi salık verilebilir.

6-Görme yetisinde düşüş: Korkmayın geçici bir durum. Ama en azından kendinize gelecek kadar bekleyin.

7-Kas kasılması ve gerginlik: Bunu yaşarsanız gevşeyene kadar ilişkiye girmeyin.

8-Yorgunluk: ipin ucunu kaçırırsanız seks yaptıkça yapasınız gelir ve sonuç: verimsiz iş saatleri ve halsizlik. Kendinizi ve partnerinizi biraz dizginleyin.

Seksin Bilmediğiniz 10 Zararı 1

9-Kalp krizi riski: Aslında seks kalbe iyi gelir ama yaşınız ilerlediyse ve kalp rahatsızlığınız varsa aman dikkatli olun.

10-Orgazm olma güçlüğü: Eğer sık sık ilişki yaşıyorsanız hem meni üretiminiz azalacak hem de orgazm olmakta güçlük yaşayacaksınız. Endişeye gerek yok. Cinsel ilişki periyotlarınızın arasını biraz daha açın yeterli.

Seksin faydaları ve seksin zararlarını bilmek size daha sağlıklı ve güvenli seks sağlar. Bu mükemmel doğa olayı aman sekteye uğramasın.

Sağlıkla kalın.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/seksin-zararlari/