Selena Gomez Göz Makyajı

Güzelliği ve sempatik tavırları ile birçok bayanın beğendiği bir isim olan Selena Gomez makyajı ve saç modelleri ile sürekli gündemde olan ünlülerden birisidir. Onun kendine has doğal ve etkileyici tarzı birçok bayana ilham kaynağı olmaktadır.

Selena Gomez Göz Makyajı 1

Onun gibi güzel olmak isteyen bayanlar kullandığı makyaj tekniklerini inceleyerek o doldun dudaklarına, buğulu bakan gözlerine, canlı ve ışıltılı görünen cildine sahip olmayı arzu ederler. Tıpkı saç modellerinde olduğu gibi makyaj konusunda da abartıya kaçmadığı için bayanlar Selena Gomez makyajı yapmaya çalıştıklarında çok fazla zorlanmayacaklardır.

Selena Gomez makyajı nasıl yapılır diye merak edenler bu konudaki etkili detaylara dikkat ettikleri taktirde onun gibi duru bir güzelliğe ve etkileyici bakışlara sahip olabilirler.

Selena Gomez makyajının en belirgin özelliği uzun kirpikler ve buğulu bakışlardır. Bunun dışında dudaklarda nude, somon ya da pembe bir ruj ve ışıltılı bir cilt de yıldızın makyajında göze çarpan başlıca detaylar arasındadır. Kedi gözü makyajı ile katıldığı davetlerde dikkat çeken Selena Gomez çok abartıya kaçmadan farklı göz makyajı tekniklerini de denemektedir.

Kullandığı iki kat rimel sürülmüş uzun ve kıvrık, takma kirpikler ve kaş rengi ile uyumlu bir kaş kalemi ise göz makyajını etkileyici bir hale getiren önemli detaylar arasındadır.

Selena Gomez Smokey makyajı son dönemlerde bayanlar arasında oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Bakışlara derinlik katan bu göz makyajını yapmak için öncelikle toprak tonları, mürdüm, gri ya da siyah bir far gereklidir. Smokey eye makyajının olmazsa olmazı olan likit eyeliner de unutulmamalıdır.

Selena Gomez Göz Makyajı 2

Dumanlı göz makyajı yapmaya başlarken farın kalıcı olmasını sağlamak için ilk olarak göz kapaklarına far bazı sürülmelidir. Sonrasında tüm göz kapağına bej veya ten rengi bir far sürülmeli. Likit eyeliner ile kirpik diplerine ince bir çizgi çekilir ve yapay durmaması için bir kulak çubuğu yardımı ile hafifçe dağıtılır. Toprak tonlarındaki far da gözün dış köşelerinden içe doğru dağıtılır.

Aynı şekilde alt kirpik diplerine de far ve eyeliner uygulanarak, dağıtılır. Doğal bir görünüm sağlamak için hafif ışıltılı bir far kaş kemiğinden diğer farın bittiği yere kadar uygulanır. Koyu renk far da göz kapağının dış köşesinden ortaya kadar sürülür. Far uygulamasının ardından kirpikler kıvrılır ve iki kat rimel sürülür. En son göz altı kapatıcısı sürülerek, sabitleyici pudra uygulanır.

Tüm bu aşamalardan sonra smokey eye makyajı tamamlanmış oluyor. Selena Gomez göz makyajı denildiğinde son dönemlerde ilk akla gelen bu uygulamadır. Özellikle gece makyajında etkili olan bu tekniği kullanarak ünlü yıldız gibi derin ve etkileyici bakışlara sahip olmak mümkün. Son dönemlerde ters smokey makyaj tekniğini kullanan ünlüler arasında Selena Gomez de bulunmaktadır.

Selena Gomez Göz Makyajı 3

Selena Gomez güzellik sırları dendiği zaman öncelikle smokey makyajı ile dikkat çeken gözler, göz altlarına uygulanan aydınlatıcı makyaj ürünleri, dolgun dudaklarının güzelliğini vurgulayan açık renk rujlar ve makyajına uygun saç modelleri akla gelir.

Her hali ile güzel olmasına rağmen yapay durmayan bir yüz kontürü uygulanarak duru güzelliği gün yüzüne çıkarılmaktadır. Makyaj ürünü kullanımında ağırlıklı olarak nemlendirici ve aydınlatıcı etkisi olan ürünlere öncelik verdiği de gözlerden kaçmıyor.

Bunlara ek olarak Selena Gomez’in cilt temizliğine ve bakımına çok önem verdiği de makyajsız hali ile bile güzel olmasından anlaşılmaktadır. Çoğu bayanın hayal ettiği parlak ve hacimli saçlarının sırrının ise doğru saç rengi seçimi ve uygun saç kesimlerini tercih etmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/selena-gomez-goz-makyaji/