Selena Gomez Makyajı

Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Selena Gomez sadece sanatı ile değil güzelliği ile de bayanların ilgi odağında olan bir isimdir. Özellikle genç kesimden geniş bir hayran kitlesine sahip olan ünlü yıldız bu özelliği nedeni ile saç rengi, saç modelleri, giyim tarzı ve makyajı ile sürekli gündemde olan başlıca isimler arasında yer alır.

Sürekli tarzını yenileyen ve cesur tercihleri ile dikkat çeken birçok ünlünün aksine Selana Gomez tanıdığımız günden bu yana sade ve doğal görünümünü korumaktadır. Zaman içinde saç modeli, tercih ettiği saç rengi ve yaptığı makyaj biraz değişse de kendi tarzının dışına çok fazla çıkmadığını görmekteyiz. Bebeksi yüzüne çok yakışan saç modelleri ve pürüzsüz teni ile daha uzun yıllar bayanlar için idol olmaya aday bir isim olduğunu söyleyebiliriz.

Selena Gomez Makyajı 3

Tüm ünlü isimlerde olduğu gibi Selena Gomez de her ne kadar doğallıktan yana gibi görünse de saç, makyaj ve giyimine özen göstermek durumundadır. Bazı dönemler kendisi ile özdeşleşen tarzının dışına çıkmış gibi görünse de genel anlamda çizgisini koruduğunu söyleyebiliriz. Selena Gomez makyajı ile de sürekli adından söz ettiren ünlüler arasındadır.

Parlak ve pürüzsüz görünen cildi, uzun kirpiklerinin altındaki etkileyici bakışları ve çekici dudakları makyajında öne çıkan başlıca detaylar arasındadır. Bayanların çoğu hayranı olduğu Selena Gomez gibi makyaj yapmayı istediği için bu konuda bazı ipuçları vermekte fayda var.

Genç yıldızın canlı ve ışıltılı görünen cildinin sırrı göz altlarına ve elmacık kemiklerinin üzerine uygulanan aydınlatıcı. Şeftali tonlarında hafif bir allık ise solgun ve mat görünümü engellemeye yardımcı olan etkili bir uygulama. Etkileyici bakışların sırrı ise takma kirpik ve iki kat uygulanan rimel. Selena Gomez’in göz farı uygulamasında çok abartılı renkleri kullanmadığını görüyoruz.

Ruj rengine uygun hafif bir far ile göz makyajını kendi tarzına uygun bir şekilde yapmaktadır. Bazen bakışlarına derinlik kazandırmak için koyu renk far ve siyah eyeliner da kullanmaktadır. Selena Gomez göz makyajı yapmak isteyenler uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak için takma kirpik kullanmalı ayrıca rimeli sürerken de bu kirpikleri hafifçe dışa doğru kıvırmaya dikkat etmeliler.

Selena Gomez Makyajı 1

 

Gözlerin ön planda olduğu yüz ve dudakların doğal göründüğü bir makyaj yaparak Selena Gomez gibi doğal ve duru bir güzelliğe sahip olmak mümkün.

Selena Gomez makyajsız 2015 yılında görenleri oldukça şaşırtmıştır. Güzel yıldızın çoğu ünlünün aksine makyaj yapmadan da güzel olmasında yaptığı cilt bakımının da etkisi olduğu gözlerden kaçmıyor. Selena Gomez makyajsız olduğu zamanlar cildi biraz solgun ve mat görünse de, sorunsuz cilt yapısı bayanların dikkatinden kaçmayan en belirgin özelliklerden birisi.

Günlük yaşantısında çok az makyaj yapan, saçlarını da saç örgüsü, at kuyruğu ya da gevşek topuz yaparak toplayan, spor ve rahat kıyafetler giyen Selena Gomez bu anlamda genç bayanlar için ikon olmanın hakkını veren bir isimdir.

Selena Gomez Makyajı

Selena Gomez güzellik sırları konusunda ilk bilinmesi gereken nokta genç yıldızın cildinin temizliğine özen gösterdiğidir. Temiz bir cilt her zaman bakımlı ve güzel olacağı için Selena Gomez makyaj yapmadığında cildi biraz solgun ve mat görünse de pürüzsüz yapısı ile dikkat çekmektedir.

Çoğu bayanın sahip olmak istediği parlak ve hacimli görünen saçlarını da saç rengi ile fazla oynamamasına borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Koyu renk saçları açık bir renge boyatmak için yapılan yıpratıcı işlemlere maruz kalmayan saçları Selena Gomez’in başlıca güzellik sırlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/selena-gomez-makyaji/