Selena Gomez Saç Kesim Modelleri

Selena Gomez saçı ve makyajı ile yıllardan beri en çok konuşulan ünlülerden birisidir. Güzel fiziği ve muhteşem görünen saçları ile o çoğu bayan için bir moda ikonudur. Selena Gomez saç stili tüm bayanların kolay uygulayabileceği modeller içerdiğinden günümüzde her yaştan bayan onun tarzından ilham almaktadır.

Her sezon değişen saç trendlerine bağlı olarak birçok ünlü isim saç rengini ve modelini değiştirirken, Amerikalı genç yıldız kendine has çizgisini korumayı bilmiştir. Günlük yaşamında ve katıldığı davetlerde giyim tarzı, makyajı ve saç modellerinde hep doğallığı ile dikkat çekmiştir. Selena Gomez bu özelliği sayesinde sürekli bayanların gündeminde olan bir isimdir.

Selena Gomez Saç Kesim Modelleri

Selena Gomez saç kesimi konusunda kendi tarzının dışına çok fazla çıkmayan bir isimdir. Yıllardır koyu saç rengi ve dalgalı saç modelleri ile klasik fakat kendisine çok yakışan bir tarz sergilemiştir. Saçlarının rengi ve şekli ile çok fazla oynamasa da farklı boylardaki saç kesimleri ile kendini yenilemeyi de ihmal etmemiştir. Çoğunlukla objektiflere uzun ve dalgalı saçları ile takılsa da Selena Gomez kısa saç kesimini de deneyen ünlüler arasındadır.

Saçlarını kısa kestirdiğinde de çok aykırı modeller yerine, kullanımı rahat ve yüzüne yakışan tasarımlar seçmeye özen göstermiştir. Bir dönem omuzlardan biraz daha yukarıda düz ve dalgalı küt saç, kahküllü asimetrik saç ve omuzlarda dalgalı saç kesimleri Selena Gomez saç modelleri olarak bayanlara kısa saç konusunda ilham kaynağı olmuştur.

Saçlarının doğal hali de dalgalı olduğu için bu tarz saç kesimleri kendisine çok yakışmaktadır.
2017 saç modelleri arasında bulunan dalgalı ve ortadan ayrılmış doğal görünümlü saçlar Selena Gomez saç kesimlerinin bu sezon da trendler arasında yer alacağını gösteriyor. Bu sezon popüler olan dağınık topuz ve kabarık düz saç modelleri de ünlü yıldızın sıkça kullandığını bildiğimiz saç kesimleri arasındadır.

Tercih ettiği saç kesimleri ile koyu renk saçlarının parlak ve hacimli görünümünü gün yüzüne çıkarmıştır. Bazı güzellik sırlarında bu hacimli saçlarını kaynak yaptırarak elde ettiğini vurgulasa da saçları her zaman doğal görünümü ile dikkat çekmektedir.

Selena Gomez Saç Kesim Modelleri 1

Saçlarında koyu kestane ve siyah gibi doğal renk tonlarını kullanmasının yanı sıra koyu karamel ombre yaptırarak klasik ve modern tarzı bir arada kullanmaktadır. Bayanları daha havalı ve modern gösteren, aynı zamanda da 2017 yılının saç trendleri arasında bulunan dalgalı asimetrik saç kesimleri de Selena Gomez’in sıkça kullandığı modeller arasında yer almaktadır.

Selena Gomez saç kesim modelleri her ne kadar klasikmiş gibi görünse de omuzlarda ve uçları dalgalı saçlar, kahküllü küt saç modelleri, ortadan ayrılmış dalgalı ve havalı saç kesimleri gibi birçok farklı seçeneği içermektedir. Her yaştan bayanın uygulayabileceği bu saç kesimlerine şekil vermek de oldukça kolaydır.

Selena Gomez Saç Kesim Modelleri 2

Özel gün ve geceler için de Selena Gomez’in sıkça tercih ettiği dalgalı, önden ve yanlardan perçemlerle hareket katılmış dağınık saç topuzu son derece idealdir. Ünlü yıldızın günlük olarak kullandığı saç modelleri de genç kızların okula giderken ya da dışarı çıkarken rahatlıkla uygulayabileceği, doğal ve modern tasarımlardan oluşmaktadır.

Selena Gomez saç kesimleri doğal ve modern görünümü ile her sezon saç modasında kendine yer bulmaktadır. Yüzüne uygun ve kullanımı rahat saç modellerini abartısız bir makyaj ile tamamlayan moda ikonu bu anlamda da bayanların hayranlığını kazanmaktadır. Selena Gomez gibi havalı ve güzel görünmek isteyenler koyu saç rengi, dalgalı saç modelleri ve doğal görünümlü makyajdan şaşmamalıdır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/selena-gomez-sac-kesim-modelleri/