Selena Gomez Saç Modelleri

Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Selena Gomez son yılların en popüler ünlülerinden birisi. Genç yaşına rağmen kendine ait bir tarz oluşturduğu için özellikle genç bayanlar tarafından bir ikon olarak kabul edilmektedir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada Selena Gomez saç modelleri, makyajı ve giyim tarzı ile birçok bayana ilham kaynağı olmaktadır.

Ünlülerin çoğunda gördüğümüz farklı saç renkleri ve modellerine Selena Gomez de pek fazla rastlamıyoruz. Onu her zaman duru güzelliği ve yaşına uygun tarzı ile görmeye alıştık. Bu özelliği ile genç yıldız bayanlara doğal güzelliğin modasının geçmeyeceğini de göstermiştir.

Selena Gomez Saç Modelleri 3

Kendine ait tarzını yıllardır koruyan genç oyuncunun risk almak yerine, kendisine yakışan saç renklerini ve modellerini günümüzün modern çizgileri ile birleştirdiğini görüyoruz.

Selena Gomez saç kesimi olarak ilk popüler olmaya başladığı dönemlerde omuzlarda küt saç kullanması ile dikkat çekmiştir. Küt saçlarını bazen düz bazen de dalgalı görünümü ile yuvarlak yüzüne yakışan bir tarzda kullanmıştır. İlerleyen zamanla birlikte Selena Gomez kahkül saç kesimini de denemiştir.

 

Kahküllü koyu renk küt saçları ile genç bayanlar arasında bu saç modelinin yaygınlaşmasına öncülük etmiştir. Bir dönem düz ve kabarık saçlar ile kahkülleri bir arada kullanarak farklı bir tarz ortaya koysa da, çoğunlukla dalgalı saçlarında kahkül yerine önden ve yanlardan perçem yapmayı tercih etmiştir.

Selena Gomez saç modelleri denildiğinde ilk akla gelen koyu renk, uzun ve dalgalı saçlardır. Kendisine çok yakışan bu saç modelini bazen omuzlarda asimetrik saç kesimleri ile daha modern bir şekilde de kullanmaktadır. Günlük yaşamında ise tercihinin ağırlıklı olarak at kuyruğu ve gevşek saç topuzu modellerinden yana olduğunu söyleyebiliriz.

Özel davetlerde dalgalı saçlarını serbest bırakmadığı zamanlarda çoğunlukla dağınık topuz, yandan dalgalı at kuyruğu ya da ense topuzunu kullandığını görüyoruz.

Selena Gomez Saç Modelleri 1

Selena Gomez saç rengi olarak çoğunlukla koyu tonları tercih etmektedir. Doğal saç rengi koyu kahverengi olup, bazen siyah bazen de koyu kestane tonlarında saç rengi kullanmaktadır. Koyu renk saçları ile bütünleşmiş gibi olsa da arada açık kumral saçları ile de gündeme gelmektedir.

Ağırlıklı olarak dalgalı saçları ile görsek de Selena Gomez düz saç modelleri de kullanan ünlülerden birisidir. Uzun ve uçları iri dalgalı olan saçları ona çok yakışsa da bazen farklı bir tarz olarak düz saç modelleri de denediğini görüyoruz.

Uzun ve kabarık düz saçların ona daha kadınsı bir hava verdiği gözlerden kaçmıyor. Selena Gomez bir dönem omuzlarda düz saçları ile dikkat çekmiş, ilerleyen zamanlarda düz uzun saçları ile de oldukça cazibeli bir görünüme kavuşmuştur. Saç rengi ve modelleri konusunda klasik tarzları başarı ile uygulayıp kendisine yakıştıran bir stile sahiptir.

Selena Gomez Saç Modelleri

Selena Gomez Siyah Saç

Ünlü bayanların çoğu moda ve saç ikonu olmaları nedeni ile sık sık saç renklerini değiştirirken Selena Gomez bu çizginin dışında kalmayı tercih eden bir isimdir. Orjinal saç rengi koyu kahverengi olduğundan sarı ve kızıl saç renkleri yerine koyu kumral ve siyah renk tonlarını tercih etmektedir. Selena Gomez siyah saç kullanarak doğal güzelliğini korumaya özen göstermiştir.

Ten rengi ile uyumlu koyu saç renklerini, yaşına yakışan saç modelleri ile bir arada kullanması onun en belirgin özellikleri arasında bulunmaktadır. Selena Gomez saç modelleri her bayanın günlük hayatta ve özel günlerde rahat kullanabileceği tasarımları içerdiğinden bayanlar arasında oldukça popülerdir. Bir dönem açık kumral saç rengi de kullanan Selena Gomez siyaha yakın koyu saç renklerinden vazgeçemeyen ünlülerden birisidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/selena-gomez-sac-modelleri/