Selena Gomez Topuz Modeli

Bayanların çoğu özel gün ve gecelerde saçlarına topuz yaptırmayı tercih ederler. Topuz sadece uzun saçlara değil orta boy ve kulak hizasındaki kısa saçlara da uygulanabilen bir saç modelidir. Günümüzde her uzunlukta saç için uygulanabilecek farklı modeller mevcuttur. Yüksek topuz, dağınık saç topuzu, balerin topuz gibi birçok farklı model bayanlara bu anlamda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Selena Gomez Topuz Modeli 1

Uzun saçlı bayanlar kullanım kolaylığı açısından iş hayatında ve günlük yaşantılarında da çoğunlukla saçlarını topuz yapmayı tercih ederler. Yüz şekline ve saç modeline uygun bir şekilde yapılan saç topuzu ile bayanların daha çekici görünmesi mümkündür.

Moda ve makyaj konusunda olduğu gibi saç modelleri konusunda da tanınmış isimler bayanlara ilham kaynağı olduğu için ünlülerin topuz modelleri sürekli merak edilen bir konudur. Son dönemlerde birçok ünlü isim kısa saç kullandığı için gözler uzun saçlı yıldızlara yönelmektedir.

Koyu renk, uzun ve dalgalı saçları ile Selena Gomez bu anlamda çoğu bayana ilham kaynağı olan bir isimdir.

Genç yıldız çoğu yaşıtının aksine günlük yaşantısında ve katıldığı özel davetlerde gösterişli saç modelleri yerine daha sade ve doğal görünen topuz modellerini tercih etmektedir. Selena Gomez topuz modeli denince ilk aklımıza gelen dağınık topuz olmaktadır.

Ensenin biraz yukarısında toplanmış, iri dalgalı saçlar, ön ve yan taraflardan çıkan harika perçemler yıllardır Amerikalı yıldızın en sık yaptığı saç topuzudur. Abiye kıyafetlerle de uyumla kullanılabilen bu harika saç topuzunun öncülüğünü yapan Selena Gomez katıldığı davetlerde çoğunlukla saçlarının doğal ve havalı görünümü ile dikkat çekmektedir.

Selena Gomez Topuz Modeli 2

Uzun veya orta boy saçlarında yüksek topuz modelleri de uygular fakat bu tasarımlar çok sıkı olmaması ile dikkat çekmektedir. Genç bayanlara çok yakışan gevşek topuz modelleri de Selena Gomez’in günlük yaşantısında saçlarında görmeye alıştığımız bir tarzdır. Onu bazen dalgalı saçları dağınık topuz yapılmış çok çekici bir bayan olarak, bazen de yukarıdan gevşek bir şekilde yaptığı topuz ile görmekteyiz.

Günlük hayatındaki gibi özel gecelerde de çok abartıya kaçmadan rahat kullanılan ve şık görünümü ile dikkat çeken topuz modellerini tercih ettiğini söyleyebiliriz. Katıldığı galalarda giydiği zarif ve şık kıyafetler kadar kendisine çok yakışan topuz modelleri ile de sürekli gündemde olan Selena Gomez, yıllardır çok fazla değişiklik yapmadığı ve kendisi ile bütünleşen tarzı ile de hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

Selena Gomez Topuz Modeli 3

Son dönemlerde bayanlarda düz saç kullanımının yaygılaşması ile Selena Gomez topuzu da favori saç modelleri arasındaki yerini almıştır. Düz saç modellerini bile kendi tarzına uyarlayarak, önden ve yanlardan çıkardığı katlı kesilmiş kahkülleri ile herkesin beğenisini kazanmaktadır. Onun bu isabetli seçimi, yuvarlak yüzüne yakışan saç topuzu modellerini iyi bildiğinin de bir göstergesidir.

Orta boy, hafif dalgalı saçlarına yaptırdığı dağınık ense topuzu da, güzel görünümü ve rahat kullanımı nedeni ile son dönemlerde genç bayanlar arasında oldukça popülerdir. Selena Gomez hangi saç topuzu modelini kullanırsa kullansın önlerden ve yanlardan çıkardığı birkaç tutam dalgalı saç onun simgesi haline gelmiştir.

Genelde uzun saçları ile görmeye alışkın olduğumuz ünlü yıldız yaşına uygun ve bebeksi yüzüne yakışan birçok saç topuzu modeli kullanarak, bayanlar için yıllardır saç ikonu olmuştur. Saç rengi ve saç kesimleri kadar Selena Gomez topuz modelleri de birçok bayan tarafından severek kullanılmaktadır. Sezonun saç modasına baktığımızda bu yıl da güzel yıldızın kullanmış olduğu saç topuzu modellerinin yine trendler arasında bulunduğunu görmekteyiz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/selena-gomez-topuz-modeli/