Şeyda Coşkun Diyeti 3 Günde 3 Kilo

Bilenler bilir, ünlülerin yaşam koçu Şeyda Coşkun’un en bomba diyeti 3 günde 3 kilo diyetidir. Şeyda Coşkun, zayıflama denilince akla diyet, sağlıklı beslenme, bol bol yürüyüş yapma, su tüketimini ihmal etmeme ve tabi ki fit bir vücut geliyor. Bir çok ünlüyü kısa sürede hepimizin gözleri önünde ideal kilolarına kavuşturan Şeyda Coşkun’un kısa süreli olarak uygulanabilen, çok etkili diyet programları var. Bu diyet programları çok sayıda kişi tarafından uygulanıyor ve başarılı sonuçlar elde ediliyor. Bu programların en etkili olanlarından biri de 3 günde 3 kilo diyeti. Uzun süreli diyetlere tahammül edemeyenler ya da sadece bir kaç kilo fazlası olduğu halde bu kiloları bir türlü veremeyenler için oldukça ideal bir beslenme programı olduğunu söylemek mümkün. Tüm kısa süreli diyet programlarında olduğu gibi Şeyda Coşkun 3 günde 3 kilo diyetinde de listeye harfiyen uymak gerekiyor. Listedeki tüm yiyecekler bazı amaçlara yönelik olarak belirlendiği için bunların yerine başka ürün tüketmemekte fayda var.
Şeyda Coşkun’u takip edenler bilir. Kendisi yürüyüşü asla ihmal etmez. Takipçilerini de bu konuda her zaman motive eder. Bu diyeti uygularken de bol bol yürümeyi ihmal etmemek gerekiyor. Günlük olarak tempolu 1 saatlik bir yürüyüş hem metabolizmayı hızlandıracağından hem de yağ yakımına yardımcı olacağından ihmal edilmemesi gerekiyor.

Yine Şeyda Coşkun denilince akla gelen bir diğer olmazsa olmaz ise bol su tüketimi! Su içmeyi hiç ihmal etmemeliyiz ama diyet yaparken su tüketimine daha fazla önem vermeliyiz. Vücudumuzun su kaybetmesini asla istemeyiz. Diyet yaparken amaç yağ yakmak, yürüyerek yağların kasa dönüşmesi için çalışmak ve ödem atmaktır. Aksi durumda tartıda kilo verdiğimizi sanıyorken aslında vücudumuz su kaybediyor olabilir. Vücudun su kaybetmesi doktorların ve beslenme uzmanların asla istemedikleri bir durumdur. Su tüketiminiz en az 2-2,5 litre olmalıdır.

Beslenme listesinin yanı sıra Şeyda Coşkun’un diyet listelerinde şekersiz bir fincan kahveye izin verdiğinin müjdesini verelim.

Diyet sırasında yine her zaman olduğu gibi uykumuza dikkat etmemiz gerekiyor. Akşam yemeğini geç saatlere bırakmamak ve geç saatlerde bir şeyler atıştırmamak da altın kurallardan ikisi.

Şeyda Coşkun’un mucizevi 3 günde 3 kilo diyetinin tüm öğünlerini aşağıda sıraladık.

Şeyda Coşkun İle 3 Günde 3 Kilo Diyeti Programı

1.Gün:

Sabah: 15-20 adet çilek veya frambuaz

1 yemek kaşığı dolusu yulaf ezmesi

Ara: 5-6 adet çilek ya da frambuaz

Öğle: Sabahki öğünün aynısı

Ara: 5-6 adet çilek ya da frambuaz

Akşam: Öğlenki öğünün aynısı

Ara: 5-6 adet çilek ya da frambuaz

Not: Meyveyi değiştirmek yok.

Şeyda Coşkun Diyeti 3 Günde 3 Kilo

2.Gün

Sabah: Dilerseniz 1 adet haşlanmış yumurta ya da 2 adet yumurtanın yalnızca beyazları

Ara: 1 dilim ananas

Öğle: Sabah öğününün aynısı

Ara: 1 dilim ananas

Akşam: Öğlenki öğünün aynısı

Ara: 1 ince dilim ananas

3.Gün

Sabah: 1 dilim light hindi fümeye 2 tatlı kaşığı light lor peynirini sarın. Dilim dilim kesip yiyin.

Öğlen: Organik tavuk göğüs ızgara (70-80 gram)

Ara: 1 bardak light ayran

Akşam: Mantarlı hindi göğüs*

*Tarifi: 5-6 tane mantarı kuşbaşı doğranmış 50 gram hindiyle soteleyin. Biraz karabiber ekleyin.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/seyda-coskun-diyeti-3-gunde-3-kilo/