Sezonun Aksesuar Trendleri

Sezonun Aksesuar Trendleri
Tokalar, taçlar, kemerler, eldivenler, düğmeler, broşlar, takılar, fularlar, zincirler, tasmalar, portföy çantalar  ve akla hayale gelebilecek her türlü aksesuar, kıyafetlerin tamamlayıcısı, en sade kıyafetleri bile anında renklendirip, enerjiyle besleyen görsel destekleyicilerdir.

Her dönemde, moda akımlarının, televizyon dizilerindeki yıldızların, sevilen ünlü karakterlerin kullandıkları ve onlar sayesinde bir rüzgar gibi yayılıp kitleleri etkileyen trendlerin en belirgin kahramanlarıdır aksesuarlar..

Her döneme damgasını vuran aksesuar trendleri muhakkak vardır. Bu sezon “choker” diye adlandırılan, altın ve gümüş renklerinde iri zincirlerden oluşan ya da tasma formundaki kolyeler çok revaçta.

İri madalyonlar, gösterişli ve kalın kemerler, sahte kürkten tasarlanmış kaşkollar, uçuşan ipeksi fularlar, gotik tarz dirseğe kadar uzayan eldivenler, cuff bilezik ve halhallar, tek kulağa iliştirilen iri ve  iddialı küpeler, kısacası “oversized” denilen abartılı ve büyük boy aksesuarlar, 2014- 2015 kışına damga vuracak stilin öncü karakterleri olarak büyük ilgi görüyor.

Takı modelleri: Takı denince akla kadınsılık, dişilik ve tutku gelmektedir. Takılar hem kıyafetlerin en eşsiz tamamlayıcıları, hem de dişiliği ön plana çıkartan, kadınsı duruşun hatlarını kalın çizgilerle çizen vazgeçilmez ayrıntılardır. Mükemmellik nasıl ayrıntılarda gizliyse, bir kıyafeti ve genel görüntüyü zenginleştiren, tamamlayan, daha çarpıcı ve zengin gösteren unsurlar da kullandığımız takılarda gizlidir.

Her dönem ve sezona damgasını vuran takı trendleri olsa da, kişinin kendi zevkleri ve seçimleri, kendi takı tarzını oluşturmasında etkili olacaktır.

İster gümüş, ister altın, ister bakır, çelik, taş, boncuk yahut deri malzemelerle hazırlanmış iri veya zarif ölçekli takılarla, üzerinizdeki sade ve dümdüz bir bluz yahut elbiseyi, saniyeler içinde gösterişli ve albenili bir çehreye kavuşturabilirsiniz.

İri kolyeler, çok iri inciler ve boncuklarla hazırlanmış tasma formlu yahut dökümlü ve upuzun kolyeler, eklem yüzükleri ve akla gelebilecek, hayal gücünün eseri her türlü takı ve aksesuar, bilek, boyun, parmak ve kulakları süslüyor.

Moda aksesuar ürünlerine, internet ortamında, takı tasarımı ve dizaynı yapan butik mağazalarda, alışveriş merkezlerinin takı reyonlarında, hiç ummadığınız anda karşınıza çıkıveren tenha sokaklardaki çok fazla bilinmeyen salaş dükkanlarda, hatta seyyar olarak kurulan takı standlarında rastlamanız mümkün. Yeter ki algılarınız açık ve takı sevginiz tutku düzeyinde olsun.

Aksesuar takıların cıvıl cıvıl, rengarenk, enerji veren kimliği antik çağlardan günümüze kadar kadın ruhunu etkisi altına almıştır ve almaya da devam edecektir.

 

Takı tasarımı, ticaret dünyasında oldukça büyük bir dilime sahip olan, hatta başlı başına bir sektör olarak adlandırılan kimliğiyle, sanat dünyasında marka olmuş isimlere de ilham kaynağı oluyor. Bu marka isimler, takı tasarımı işini minimalden, profesyonel bir platforma yayarak, hem marka değerlerini parlatıyor, hem de takı tutkunu pek çok kadını peşlerinden sürükleyen bir piyasa oluşturarak bu sektörü canlı tutuyorlar.

Sözgelimi Yargıcı takıları da, küpe, kolye, bileklik, yüzük, broş, çanta ve aksesuar çeşitleriyle, hem gösterişli ve marjinal şekilleri hem de parlak renkleriyle dikkat çekiyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sezonun-aksesuar-trendleri/