Sibel Can Güzellik Sırları

Sibel Can Güzellik Sırları
Sibel Can Türkiye’nin en beğenilen şarkıcılarından birisi ve şarkıları ve yorumuyla olduğu kadar, özel yaşamı, evlilikleri, çocukları, aldığı ve verdiği kilolarla da gündemden düşmeyen bir ünlü isim. Yaptığı makyaj ve giyim tarzıyla, hayranları tarafından model alınan Sibel Can’ın güzellik sırları bakın nelerden oluşuyor?

Sibel-Can-Güzellik-Sırları1

Şarkıcının en fazla dikkat çeken ve beğenilen özelliklerinden birisi de, bakımlı saçları.. İpek gibi yumuşak ve parlak bir görüntü veren saçları, Sibel Can’ın en çok önem verdiği yeri belki de…

Rahmetli annesinin de saçlarının gür ve parlak olduğunu söyleyen Can, yıllardır özel bir bakım kürüyle saçlarına bakım yaptığını belirtiyor. Haftada 1 kez banyo sonrası nane konsantresi ve çay yapraklarından hazırlanan kremi saçlarına sürdüğünü, saçlarına bu kremi iyice yedirdikten sonra bir müddet bekleyip, Hindistan cevizi yağını saçlarına uyguladığını ve her ay 1 kez de havyar kürü yaptığını söyleyen Sibel  Can, havyarın saçı parlattığını ve deriyi nemlendirdiğini söylüyor. “Havyardaki Omega-3 kuru ve yıpranmış saçları onarıyor. Havyar saçlara sürülmeden önce özel, işlemden geçirilerek sıvılaştırıldığı için kokusu kalmıyor” diyen Sibel Can, pırıl pırıl parlayan ve kolayca şekil alan saçlarının sırrını da hanımlarla paylaşmış oluyor.

Sibel-Can-Güzellik-Sırları2

Sanatçıların, ekran önünde olan isimlerin her zaman bakımlı olmaları gerektiğini söyleyen Sibel Can; sahnede sesleri ve  yorumları kadar, görüntülerinin de dikkat çektiğini, el ve ayaklarının her zaman mutlaka manikür – pedikürlü olduğunu, yüksek tansiyon problemi olduğu için eskisi gibi iddialı ve katı diyetler yapamadığını; ancak yine de formunu koruyabilmek adına yediklerine ve içtiklerine dikkat ettiğini vurguluyor.

Sibel-Can-Güzellik-Sırları

Sibel Can Makyajı
Genelde renkli gözlerine çok iyi giden dumanlı göz makyajını tercih eden Sibel Can, çoğunlukla iri mavi renkteki gözlerini ön plana çıkaran makyajları tercih ediyor. Dudak yapısı ince olan Sibel Can, dudaklarından ziyade göz makyajıyla yüzü güzelliğini vurguluyor.

Dumanlı göz makyajı haricinde değişik makyajlar da deneyen Sibel Can bir dönem, kadınlar arasında oldukça favori hale gelen simli göz makyajının da uygulayıcılarından…

Sibel-Can-Güzellik-Sırları6

Sibel Can’a çok yakışan simli göz makyajı, tüm bakışları çekecek kadar iddialı bir makyaj çeşidi. Bu makyaj öncesinde cilde muhakkak nemlendirici uygulamak gerekiyor. Makyajın ve özellikle de simlerin dağılıp uçmaması, yüzde sabit kalmaları için, makyaj öncesinde mutlaka nemlendirici kullanılması gerekiyor. Eğer fondöten kullanmıyorsanız bile, simli makyaj öncesinde bir miktar fondöten kullanmanız yerinde olacaktır; zira fondöten, simlerin yüzünüze daha iyi yapışmasına olanak tanıyacaktır. Göz kapaklarınızda bir kapatıcı ürün kullanarak makyaj zemini oluşturun. Kullanacağınız far, krem far olsun. Bir fırçadan yardım alarak simleri göz kapaklarınıza kısa ve sık darbelerle uygulayın. Eğer daha kuru dokuda olan toz far kullanmışsanız, sim fırçanızı az bir miktar kremle nemlendirmenizde fayda var. Dudaklarınızda ise yumuşak tonlarda bir parlatıcı ve onun da üzerine süreceğiniz sim, son derece ışıltılı, taze ve çekici bir görüntü yakalamanıza olanak tanıyacaktır.

Sibel-Can-Güzellik-Sırları5

Sibel Can Hakkında Bilgiler
Türk fantezi müzik şarkıcısı Sibel Can, 1 Ağustos 1970 yılında İstanbul Karagümrük’te doğdu. Babası, Yugoslav göçmeni Engin Cangüre; annesi ise Bursa Mudanyalı rahmetli Emine Gül Sezer Cangüre’dir. Kariyerine 14 yaşında aldığı bir teklifle oryantal olarak başlayan Sibel Can, babası Engin Cangüre ile birlikte yurt içi ve dışı turnelerde bulundu. Ünlü şarkıcı Nükhet Duru’nun, gazinocular kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan’a tavsiyesi ile Maksim Gazinosu’nda assolist olarak çıkmaya başladığında henüz 17 yaşındaydı.

Sibel-Can-Güzellik-Sırları31988 yılında, ünlü şarkıcı Selçuk Ural’ın oğlu Hakan Ural’la, Zerrin Özer’in evinde gizlice dünya evine giren Sibel Can’ın bu evlilikten Engincan ve Melisa isimli iki çocuğu vardır. 1999’da Hakan Ural’la yollarını ayıran Can, aynı sene içinde Sulhi Aksüt’le evlendi ve bu evliliğinden de Emir ismini verdikleri üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi.

1984’ten beri müzik piyasasının içinde olan Sibel Can, şimdiye kadar yaptığı 21 adet albüm haricinde, oyunculuk ve sunuculuğu da denedi. 7 adet film çeviren Sibel Can, sanat ve sahne hayatına devam ediyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sibel-can-guzellik-sirlari/