Sinameki İle Saç Uzatma

Sinameki otu, sıcak iklimlerde yetişen özel bir bitkidir. Hindistan, Arabistan ve Mısır’da yaygın olarak üretimi yapılan bu özel bitki, sağlık için çok faydalıdır. Genel sağlık için faydalı olan sinameki otu, bayanların güzelleşmek ve doğal bakım yapmak için de kullandığı şifalı bitkiler arasındadır. Günümüzde özellikle saçların bakımı ve daha sağlıklı olması için özel sinameki otu kürü uygulaması yapılmaktadır.

Sinameki İle Saç Uzatma

aı ve hastalıkların tedavisinde kullanılmasının yanında kişisel bakım ve güzellik alanında da kullanılması, şifalı otun daha fazla bilinmesini sağlamaktadır. Saçların daha sağlıklı uzaması için etkili şekilde kullanılan bu bitki ile hazırlanan özel bir kür tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sinameki ile saç uzatma kürü malzemeleri;

  • 1 tutam yani yaklaşık 7-8 yaprak kadar sinameki otu
  • Yarım çay bardağı su
  • 1 kapak kadar tatlı badem yağı
  • 1 adet bemiks ampul

Kürün yapılışı ve uygulanışından önce malzemeler hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Malzemeler arasında yer alan ve konumuz olan sinameki otunu şifalı bitki satan her yerden satın alabilirsiniz. Kullanılacak olan badem yağının mutlaka tatlı olmasına dikkat edin ve onu da yine aktarlardan temin edebilirsiniz.

En son malzeme olan bemiks ampulü ise hemen hemen her eczaneden satın alıp kullanabilirsiniz. Malzemeler hakkında bilgilerin ardından kürün hazırlanışı ve uygulanışına geçebiliriz.

Sinameki İle Saç Uzatma 1

Kür için ilk olarak suyu kaynatın ve sinamekileri içine ekleyin. 1-2 taşım kadar bu şekilde kaynatıp karışımı ocaktan alın. Ot yapraklarını süzüp çöpe atın ve ılımasını bekleyin. Ilıyan karışımın içine badem yağı ve ampulü ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize güzelce sürün. Bu şekilde en az 2 saat en fazla 5 saat bekletip daha sonra yıkayın.

Yukarıdaki kürü 8 hafta boyunca haftada 1 kere olmak koşulu ile uygulayın. 8 hafta sonunda 2 hafta küre ara verin. Eğer istediğiniz saç uzunluğuna ulaşmadıysanız uygulamaya devam edebilirsiniz. Uygulanacak olan kürü her defasında taze olarak hazırlayın ve güzelce saç diplerinize uygulayın.

Sinameki Otu Saça Faydaları

Sağlıklı ve hızlı uzayan saçlar için kullanılan sinamekinin saça faydaları maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir.

  • Düzenli sinameki kürü uygulaması ile saçlar derinlemesine beslenir ve daha gür bir yapıya ulaşır.
  • Saçların normalden daha hızlı uzamasını sağlar.
  • Saçlarda farklı nedenler ile oluşan kırıkları düzenler. Daha az kırıklı ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.
  • Saçlar kadar saç derisine de faydası olan bu şifalı ot, saç derisinde meydana gelen kepeklenme, döküntü ve farklı saç derisi hastalıklarının tedavisinde de kullanılabilir.

Sinameki İle Saç Uzatma 3

Sinameki otunun saçlara faydası hakkında en fazla merak edilen sorulardan birisi, sinameki saç çıkarır mı, sorusudur. Daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için kullanılan bu özel bitkinin seyrek saçların daha kalınlaşması ve gürleşmesinde de etkili olduğu bilinir.

Tek balına saç çıkarmada etkili olmasa da farklı malzemeler ile birlikte özel kür ve karışım şeklinde uygulandığında kısa sürede olumlu sonuçları olacaktır. Her yerde çok rahat bir şekilde bulunan malzemeler ile evinizde saçlarınız için doğal bakım karışımı hazırlayıp kısa sürede uzun ve alımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Verdiğimiz bilgiler genel bilgilerdir. Herkesin saç uzama hızı farklıdır. Bu nedenle ayda santim uzaması üzerinden her hangi bir bilgiye yazımız içinde yer vermedik. Siz de bu özel kürü deneyip saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı uzamasına katkı sağlayabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sinameki-ile-sac-uzatma/