Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Kadınların dış görünüşlerine önem vermesi, hem beğeni dolu bakışları toplayabilmek hem de kendilerini çok daha iyi hissedebilmek için son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Güzelliğin eksiksiz olabilmesi için kadınların kıl ve tüy problemlerine karşı önlem alması gerekmektedir.

Her geçen gün bu konu hakkında birbirinden farklı çözümler geliştirilse de, oldukça fazla sayıda kadın ağdadan vazgeçmek istememektedir. Bu sebeple de gün geçtikçe farklı ağda çeşitleri de ortaya çıkmaktadır.

Sir ağda nedir? Sorusuna karşılık, istenmeyen tüylere karşı çok sayıda kadının başvurduğu son derece pratik ve bir o kadar da hijyenik bir yöntem olmaktadır. Piyasada çok sayıda marka tarafından sir ağda çeşitleri üretilmeye devam etmektedir. Kartuş adı verilen çeşitleri, kadınların kendi evlerinde rahat bir şekilde ağda yapabilmelerine olanak tanımaktadır.

Kartuş şeklinde olan sir ağda çeşitlerinde kendinden dönen başlık bulunmaktadır. Bu tarz sir ağdaları kullanabilmek için ise piyasada bulunan sir ağda makinesi satın alınmalıdır. Bu ağda makineleri uzun ömürlü olmak ile birlikte aynı zamanda oldukça da pratiktir. Bu sayede ağda yapılması istenilen alana ince bir şekilde ağda sürülebilmektedir. Sir ağdanın diğer bir çeşidi ise kalıp şeklinde olan türdendir.

Bir spatula yardımı ile istenilen bölgeye ince tabaka halinde sürülmesi gerekmektedir. Yine bu ağda çeşidi de kişilerin el becerilerine ve alışkanlıklarına göre hemen her alana uygulanabilmektedir. Kartuş ve kalıp halinde olan sir ağda çeşitlerinin arasında birtakım farklar da söz konusudur.

Kartuşlu sir ağdada bir ağda bezinden yardım alınması gerekirken, kalıp sir ağda çeşitlerinde kişiler ağdayı parmakları ile çekmektedir. Her iki yöntemde de kadınların gerekli talimatlara uyması halinde kıl ve tüyler alınabilmektedir.

Sir Ağda Nasıl Yapılır? 1

Sir ağda yapmak için öncelikle, kadınların dikkat etmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Öncelikle ağdaya başlamadan önce ağdanın yapılacağı alanın temiz ve kuru olması gerekmektedir. Özellikle de eğer yüz bölgesine ağda yapılacaksa, kadınların yüzünde herhangi bir makyaj kalıntısının dahi olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde cilt üzerinde tahriş ya da sivilce gibi problemler meydana gelebilmektedir.

Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Kadınların korkulu rüyası haline gelen kıl ve tüy problemi, geliştirilen ağda yöntemleri ile ortadan kaldırılabilmektedir. Ağda yapılırken kadınların acı çekmesi, bu kapsamda büyük tereddütleri de beraberinde getirmektedir.

Bütün bu sebeplerden dolayı da acısız ağda nasıl yapılır? Sorusu sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Kişilerin vücutlarının her bir bölümü ağdaya farklı tepkime vermektedir. Her bölgenin dokusunun farklı olması sebebi ile hissedilen acının şiddeti de farklı olmaktadır. Bu sebeple de kişilerin ağda yapmaya başlamadan önce yavaş yavaş ciltlerini hazırlanaları ve nazik hareketler ile ağda işlemini bitirmeleri gerekmektedir.

Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağda nasıl kullanılır? Sorusuna karşılık olarak, öncelikle kişilerin tercih edecekleri sir ağda çeşidine karar vermeleri gerekmektedir. Kalıp sir ağdaların kullanımı sonrasında el yardımı ile sürülen ağda çekilebilir. Kartuş ağdanın kullanımı ise daha pratiktir.

Tüylerin çıkış yönüne doğru ısıtılmış olan sir ağda sürülür. Daha sonra özel olarak hazırlanmış olan ağda bezi ağdalı olan bölgeye yerleştirilir ve ağdaya iyice nüfus etmesi sağlanır. Son olarak ise kılların çıkış yönünün tersine doğru tek ve hızlı bir hamle ile çekilir. Bu kapsamda çok sayıda kişi tarafından yöneltilen sir ağda nasıl ısıtılır?

Sorusuna karşılık olarak ise, özel olarak üretilmiş olan sir ağda makineleri yeterli olabilmektedir. Aynı zamanda kalıp halinde satılan sir ağdalar da bir cezve yardımı ile ısıtılabilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sir-agda-nasil-yapilir/