Sivilce İzleri İçin Krem

Sivilceler her cinsten insanın hayatının belirli bir döneminde mutlaka uğraştığı bir sorundur. Özellikle ergenlik döneminde yoğun olarak görülen sivilceler, bu dönemdeki gençlerin güzel ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak adına sivilcelerden kurtulmak için her yolu denemektedirler.

Bazen uygulanan yanlış yöntemler nedeni ile de sivilceler yüzde kahverengi lekeler ve izler bırakabilmektedir. Oluşan bu sivilce izleri için krem tedavileri, evde yapılan maskeler, peeling, lazerli cilt yenileme gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Sivilce İzleri İçin Krem

Kimyasal içeren peeling, lazer tedavileri veya güzellik salonlarında uygulanan maskeler ileri düzey izler için tercih edilmekte, aynı zamanda daha masraflı yöntemlerdir. Evde yapılan maskelerin de etkisi yeterli olmayınca yüzdeki sivilce izleri için krem kullanımının önü açılmaktadır.

Sivilce ve izleri için krem seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Cilt narin ve kolay yıpranan ve zedelenen bir yapıya sahiptir.

Bu nedenle cildimize süreceğimiz ürünlerin seçiminde cildin yapısı, ürünün içeriği ve etkileri gibi konulara özen gösterilmelidir. Sivilce izleri için krem eczane aracılığı ile alınabilmektedir. Ancak, eczanelerden alabileceğiniz bir çok farklı özellikte ve isimde krem bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin size uygun olduğunu bazı durumlarda siz bazı durumlarda ise doktorunuz karar vermektedir.

Öncelikle bilmek gerekir ki sivilce izleri için kremler iki kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi reçeteli olarak satılanlar, diğeri ise reçetesiz satılanlar. Reçeteli olarak satılan kremler için öncelikle bir doktora gitmeniz ve onun yazacağı reçete ile kremi almanız gerekmektedir.

Sivilce İzleri İçin Krem 2

Bu kremler koyu ve inatçı izler için tercih edilmektedir ve doktorunuz cildinize ve izlere uygun olan kremi size önermektedir. Belirtmek gerekir ki ileri derecede derin ve koyu izler için bu kremler de yeterli olmayabilir. Bu durumda alternatif tedavi yöntemleri uygulamak gerekebilir. Bu konuda doktorunuz ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Reçetesiz satılan kremler ise daha hafif izler için kullanılmakta ve eczanelerden ismi belirtilerek alınabilmektedir. Bu kremler içeriğinde %2 oranında hidrokinon yani cildi ağartıcı bileşen içerirler. İçeriğindeki hidrokinon oranı % 2 den fazla olan kremler zaten reçete ile satılmaktadır. Hafif sivilce izleri için krem kullananlar kremin özelliğine göre bu kremleri 2 – 6 ay arasında kullanmaktadırlar.

Derin ve ağır izler için fayda sağlamayacak olan reçetesiz kremleri tercih ederken cildinize uygun olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Ürün üzerindeki bilgilerden faydalanarak bunu tespit edebilirsiniz. Örneğin yağlı bir cilde sahipseniz üzerinde yağlı çitler için ibaresi bulunan bir krem almanız faydalı olacaktır.

Sivilce İzleri İçin Krem 3

Yüzdeki sivilce izleri için krem tercihinde aşağıdaki önerilere dikkat etmek fadalı olacaktır.

  • Öncelikle sivilce izlerinin boyutunun değerlendirili ve buna göre krem tercihi yapılmalıdır. Eğer sivilce izleri derin, yoğun ve koyu ise mutlaka doktora gidilerek reçeteli kremlerden alınmalı veya doktorunuzun tavsiyesi ile tedavi süreci işletilmelidir.
  • Reçeteli kremler için doktorunuz zaten dikkat edecektir ancak, reçetesiz krem alırken cildinizin özelliklerine göre krem tercih edilmelidir. Yani yağlı ciltler için yağlı ciltlere uygun, karma ciltler için karma ciltlere uygun, kuru ciltler için kuru ciltlere uygun kremler tercih edilmelidir.
  • Alacağınız kremin yan etkileri olup olmadığı ve bazı hastalığa sahip olanlar için uygun olmadığına dair ibarelerin yer alıp almadığı incelenmelidir.
  • Sicilce ve izleri için krem araştırıyorsanız mutlaka kendi değerlendirmenizi kendinizin yapması veya bir doktora müracaat etmeniz gerekmektedir. Krem ismi tavsiye edilmesini uygun görmediğimiz için isim vermiyoruz. Çünkü bir kişide olumlu sonuç veren bir krem bir başkasında aynı sonucu vermeyebilir.

    Bu gerek cildin yapısına, gerek izlerin boyutuna gerekse kullanım şekline göre değişebilir. Bu nedenle en doğru sonucu kendi izleniminiz veya doktorunuzun tavsiyesi ile öğrenmenizde fayda vardır.

    Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sivilce-izleri-icin-krem/