Sivilce İzlerine Kesin Çözüm

Sivilce izleri pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlerin en büyük problemidir. Hemen hemen herkesin yaşamının belirli bir döneminde karşılaştığı sivilceler, iyileştikten sonra da izlerini bırakabilmekte, hem sivilce anında hem de sonrasında sorun teşkil edebilmektedir.

Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde oluşan sivilceler ve izleri çok yoğun olması halinde ruhsal sorunlara dahi sebep olabilmektedir. Bir çok kişinin sorunu olan sivilce izlerine kesin çözüm için bir çok farklı uygulama da bulunmaktadır.

Öncelikle sivilcelerin oluşmasını engellemek tabii ki ilk çözüm önerisidir. Ancak her ne kadar dikkat edile de özellikle ergenlik dönemi sivilcelerinin ve yağlı ciltlerdeki sivilcelerin önüne geçmek mümkün değildir. Sadece azaltılabilmektedir. Sivilce izlerinin oluşması ise sivilceli bölgedeki derinin zarar görmesi ve hücrelerin ölmesi neticesinde meydana gelmektedir.

Özellikle sivilcelerin sıkılması da izlerin daha yoğun bir şekilde oluşmasına ön ayak olmaktadır. Bu nedenle sivilce ve izlerine kesin çözüm önerilerinden önce sivilcelerin sıkılmaması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Sivilce izlerine karşı farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında derin ve ağır izler için uygulanabilecek ve bir uzman tarafından uygulaması yapılabilecek olan kimyasal peeling ve dermoller yöntemleri de yer almaktadır. Bu yöntemlerin uygulaması ve reçete ile satılan kremlerin kullanılması bir uzman konusu olduğu için işi uzmanlarına bırakmak en doğrusudur.

Sivilce İzlerine Kesin Çözüm 1

Yani eğer derin ve yoğun sivilce izlerine sahipseniz bir doktora müracaat etmenizde fayda vardır. Ancak daha hafif sivilce izlerine bitkisel çözüm bulunabilmektedir. Bu konuda her evde bulunabilecek ve herkesin kendi kendine uygulayabileceği bir çok farklı maske tarifi bulunmaktadır. Aşağıda bu tariflerden bir kaçını bulabilirsiniz.

  • Sivilce izlerine kesin çözüm Suna DUMANKAYA tarifi : Sivilce izlerinden kurtulmak için ilk maske tarifinde ihtiyacınız olan bir yumurta akı, bir çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve iki ekmek kaşığı pastane mayasıdır. Maskeyi hazırlamak için bütün malzemeler bir kapta iyice karıştırılır ve daha sonra izlerin bulunduğu bölgeye sürülür. Karışımın 20 dakika kadar ciltte kuruması beklendikten sonra cilt ılık su ile temizlenir. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
  • Diğer bir maske için ihtiyacımız olanlar ise 1 çay bardağı taze bakla içi ve 1 çorba kaşığı badem yağıdır. 1 çay bardağı taze bakla içi haşlandıktan sonra robotta ezilir ve 1 çorba kaşığı badem yağı ile iyice karıştırılır. Karışım hazırlandıktan sonra cilde sürülür ve 20 dakika kadar kuruması beklendikten sonra cilt ılık su ile temizlenir. Bu maskeyi de haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
  • Kırmızı sivilce izlerine kesin çözüm için uygulayabileceğiniz bir yöntem olan limon suyu kullanılması özellikle koyu kırmızı renkteki sivilce lekelerine karşı etkilidir. Uygulama için öncelikle cilt güzelce temizlenir ve ardından bir pamuk yardımı ile taze limon suyu lekelerin üzerine ovalayarak sürülür. Uygulama işlemi bittikten sonra 10 dakika kadar beklenir ve ardından cilt ılık su ile durulanır. Limon suu uygulamasının akşam veya gece uygulanması veya uygulandıktan sonra güneşe çıkılmaması gerekmektedir.
  • Sivilce izlerine kesin çözüm bir diğer yöntem de bal ve limon suyu ile yapılan maskedir. 2 yemek kaşığı bala 1 yemek kaşığı limon suyu eklenir ve iyice karıştırılır. Daha sonra elde edilen karışım cilde sürülür ve 10 – 15 dakika kadar ciltte kuruması beklenir. Ardından cilt soğuk su ile temizlenir. Bu maskeyi haftada 3 kez ve 1 ay süresince uygulayabilirsiniz.
  • Sivilce İzlerine Kesin Çözüm 2

    Sivilce ve sivilce izlerinden kurtulmak uzun bir süreçtir. Bu süreçte cildin doğal ürünlerle beslenmesi ve temizlenmesi bu sürece katkıda bulunacaktır. Kendi yöntemlerinizle geçmeyen sivilce ve izleri için mutlaka uzman desteği alınmalıdır.

    Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sivilce-izlerine-kesin-cozum/