Sivilce Lekeleri için Krem

Sivilce lekelerinin evde tedavisinde en pratik yol krem tedavisidir. Hazır olarak satın alınan bu ürünler, pratik şekilde cilde uygulanıp kısa sürede sivilce izlerinden kurtulmayı sağlar. Evde karışım hazırlanarak yapılan maskelerden daha kısa sürede uygulanması ve güzellik merkezlerinde uygulanan maskelere göre daha uygun fiyata denk gelmesinden dolayı tercih edilen bu kremler, farklı içeriklere sahip olarak üretiliyor.

Sivilce izleri için krem çeşitleri en genel anlamda reçeteli ve reçetesiz kremler olarak ikiye ayrılır. Reçete ile satılan kremler, reçetesiz olanlara göre daha fazla etkiye sahiptir. Kimyasal özellikleri fazla olan bu kremler, sahip oldukları yan etkiler nedeni ile mutlaka uzman bir doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Cildin genelde yanıp soyulmasını sağlayan reçeli kremler, dikkatli kullanılmadığında daha büyük cilt lekelerine neden olabilir. Bu tür nedenlerin oluşmaması için bu özellikteki ilaçlar mutlaka reçeteli ile satılır.

Reçetesiz olarak satılan leke kremleri, genelde hafif lekeler için kullanılır. Çok yoğun olmayan, açık renkli sivilce lekelerinde kullanılan reçetesiz sivilce kremleri, çok nadiren yan etkiye neden olur. Bu özelliğinden dolayı kullanımı için doktor kontrolü gerekli değildir. Ancak her hangi bir yan etki durumunda mutlaka doktor kontrolü gerekir. Reçetesiz satılan bu kremler eczanelerin yanı sıra kozmetik ürün satan yerlerde de bulunur. Güvenilirliğinden emin olmadığınız yerlerden bu ürünleri satın almamanızı öneririz. İllaki alacaksanız da mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edin. Orjinal olmayan ürünleri hiç bir şekilde satın alıp cildinize uygulamayın.

Sivilce Lekeleri için Krem Seçilirken Nelere Dikkat Etmeli

Sivilce lekeleri için ilaç seçiminde belli başlı faktörlere dikkat etmek gerekir. İlk dikkat edilmesi gereken konu lekeler için doktora gidilip gidilmemesi gerektiğidir… Cildinizde yer alan sivilce izleri derin ve yoğunsa bu lekeler için özel kremler kullanılması gerekir. Bu da ancak doktor kontrolünde reçeteli ilaçlar ile tedavi anlamına gelir. Eğer daha küçük bir alanda ve yüzeysel lekeler var ise kişi kendi kremini kendi seçebilir.

Sivilce lekelerine krem seçerken cildinizin genel yapısını mutlaka göz önünde bulundurun. Yağlı bir cildiniz varsa yağlı ciltler için, karma bir cildiniz varsa karma ciltler için krem seçim yapın. Bu kremlerin yanında bazen set şeklinde başka ürünlerin de satışı yapılıyor. İsterseniz bu şekilde bir set alıp tam anlamı ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Derinlemesine cilt bakımı için bu setleri kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Sivilce Lekeleri için Krem

Sivilce lekeleri için krem seçiminde paket üzerinde nadiren de olsa belirtilen bazı hastalıklarda kullanılamama durumuna dikkat edin. Eğer paket üzerinde böyle bir ibare var ve sizde de o hastalık mevcutsa kesinlikle kremi kullanmayın. Aksi halde yan etkilerine maruz kalabilir, daha büyük sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Bu durum hassas ciltler için de geçerlidir. Çok hassas bir cildiniz varsa krem seçiminde bunu da göz önüne alıp hassas ciltler için uygun olmayan kremleri kullanmayın.

Sivilce izleri için krem fiyatları genel olarak aynıdır. Piyasa fiyatını bildiğiniz bir kremi size daha uygun fiyata satmak istediklerinde ürünü ve üzerini iyice inceleyip öyle alın. Pek çok kişinin dikkat etmediği kremlerin son kullanma tarihi ve orjinalliğini belgeleyen damgaları inceleyin. Eğer ilk defa kullanacaksanız uzun süreli plan yapıp kampanyalı büyük kremlerden satın almayın. Her ciltte aynı etkiyi göstermeyen kremler bazen memnuniyetsizlik uyandırır. O zaman aldığınız ürünün geri kalanını atmak zorunda kalabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sivilce-lekeleri-icin-krem/