Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilcelerin neden olduğu lekeler, ilerleyen yıllarda özellikle bayanların başına dert olur. Erkeklerin sakal bırakma gibi avantajları olduğu bu durum için bayanlar farklı çözüm yolları aramaktadır. Bayanların bu isteklerini bildiğimizden bizde bugün kısa sürede etkili ve alıcı olarak sivilce lekeleri nasıl geçer evde konusu ile ilgili araştırmalar yaptık. İşte o araştırmalarımız ve sonuçları…

Sivilce lekeleri evde kişinin kendisine uyguladığı yöntemler ile geçebilir. Kolay bir şekilde uyglulanan bu yöntemleri düzenli olarak uygulayarak herkes bu lekelerden kurtulabilir. Evde sivilce lekelerinin tedavisi için genel olarak aşağıdaki yöntemler uygulanyor.

Peeling Yöntemi: Kimyasal ve bitkisel türü olan peelingin evde uygulananlarına bitkisel peeling denilir. Cildin yüzeyinde bulunan ölü deriyi kaldırarak cilt rengi tonunu ayarlayan bu uygulama, aynı zamanda sivilce lekelerinin de yok edilmesinde de etkilidir.

Kaliteli Cilt Bakım Ürünleri: Evde sivilce izlerini ortadan kaldırabilmek için piyasada satılan kaliteli cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Evde denenen en yaygın yöntemdir ve düzenli kullanımda kesin sonuç verebilir.

Evde Doğal Maske Uygulamaları: Evde doğal malzemeler ile oluşturulan maskeler, güzellik merkezlerinde uygulanan özel maskeler ile hemen hemen aynı etkiyi gösterir. Bu konuda ünlü cilt uzmanlarının önerdikleri karışımları kullanmanızı öneririz.

Cilt Lekeleri için Serum Uygulaması: Cilt lekelerinin ve sivilce izlerinin tedavisinde etkili şekilde kullanılan cilt serumları, eczane ya da kozmetik ürün satan yerlerde uygun fiyatlar ile bulunuyor. Cilt tipi ve cilt sorununuza uygun şekilde bu serumların seçimini yapabilirsiniz.

Evde uygulanan bu yöntemlerin dışında güzellik merkezlerinde de özel cilt bakımı ürünleri ile yapılan yöntemler vardır. Bunun yanında lazer uygulamaları da sivilce lekeleri için etkili yöntemlerden birisidir.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Sivilce lekeleri nasıl geçer İbahim Saraçoğlu tarafından da araştırılan bir konudur. Konu hakkında çalışmaları bulunan Saraçoğlu bu konuda farklı tarifler vermiştir. Tamamen doğal malzemeler ile elde edilen bu karışımları herkes evinde kısa sürede hazırlayıp uygulayabilir. Sivilce lekeleri için İbrahim Saraçoğlu’nun özel kürlerinden birisi lavanta kürüdür… Az malzeme ile hemen hazırlanıp kullanılan kür için; 1 tutam lavanta ve 1,5 su bardağı su yeterlidir. Lavanta ile suyu bir cezve içine alıp yaklaşık 15 dakika kaynatın. Bu kaynatma aşamasında mutlaka ocağı en düşük ısısında tutun. Ayrıca süreyi 15 dakikadan en kısa nede uzun tutmamaya gayret edin. Hazırladığınız bu karışımın ılımasını bekleyin ve sonrasında 1 çay bardağı kadar tüketin. Bu karışımı 15 gün boyunca uyguladığınızda cilt renk tonunuzun dengelendiğini göreceksiniz. Küre ilk başladığınız zaman 15 gün boyunca her gün bu suyu tüketin. İlerleyen zamanlarda ise haftada 3-4 kere olarak uygulamaya devam edebilirsiniz. Lavanta suyunu her gün taze olarak hazırlamanız bu aşamada çok önemlidir.

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? 1

Bu lavanta kürünün yanında lekelerin giderilmesi için etkili maya maskesini de uygulayabilirsiniz. Yine İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bu maske için 1 paket yaş maya ve bir miktar su yeterlidir. Maske için mayayı bir kap içine alın. Üzerine yeterli miktarda su ekleyin ve karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı yüzünüze sürün. 1 dakika kadar cildinizde bekletip sonrasında su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde kuruma meydana geldiyse nemlendirici sürüp dengesini sağlayabilirsiniz.
Verdiğimiz bilgiler ve doğal yöntemler ile evde sivilce lekelerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bu yöntemleri denerken her hangi bir yan etki durumunda mutlaka doktorunuza başvurun.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sivilce-lekeleri-nasil-gecer/