Sivilceye Kesin Çözüm

Sivilceler genel olarak ergenlik döneminde ortaya çıkan yağ bezeleridir. Özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan sivilceler, iltihaplanarak akne halini alabilir. Cildin kötü görünmesinin yanında can yakıcı bir durum da olan bu cilt problemlerinin çözümü için nedenlerinin iyi belirlenmesi gerekir.

Hormonal dengelerden ya da başka bir sağlık probleminden kaynaklanan sivilcelerin tedavisi ve yeniden ortaya çıkmasının engellenmesinde bu sorunların yok edilmesi önemlidir.

Can sıkıcı sivilcelerden kurtulmak için çok sayıda doğal yöntem ve maske uygulaması mevcuttur. Sivilceye ne iyi gelir kesin çözüm nedir sorusundan yola çıkarak sizler için en etkili sivilce tedavi yöntemlerini araştırdık. İşte o araştırma sonucunda elde ettiğimiz denenmiş çözümler…

Sivilcelere Kesin Çözüm Limon Suyu

Sivilceler ile mücadelede en fazla kullanılan doğal malzemedir limon… Sivilce üzerine uygulandığında içeriğindeki doğal asit ile yağ bezesini yakar ve küçülmesine yardımcı olur. Küçülen sivilceler zaman içinde yok olur.

Tek başına uygulandığında ciltte tahrişe neden olabilen limon suyunu gül suyu ile birlikte karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Bu yöntem için eşit miktarlarda gül suyu ve limon suyunu karıştırıp temiz bir pamuk yardımı ile sivilcelerinizin üzerine uygulayın. 30 dakika süre ile karışımı sivilcelerin üzerinde bekletin ve ılık su ile durulayın. Bir hafta boyunca 2 kere bu karışımı uyguladığınızda sivilcelerinizden büyük ihtimalle kurtulmuş olacaksınız.

Sivilceye Kesin Çözüm 1

Sivilceye Kesin Çözüm Soğan

Soğanın doğal antibiyotik özelliği sivilceler üzerinde de etkilidir. Uzun zamandır yüzünüzde olan ve bir türlü kurtulamadığınız inatçı akneler için soğan suyu kullanabilirsiniz. Bunun için 1 adet soğanın suyunu rendeleyerek ya da mutfak robotu ile parçalayarak çıkarın. Temiz bir pamuk üzerine bu sudan bir kaç damla damlatın. Sivilcelerin üzerine 1 hafta boyunca 6 saat ara ile 2 kere uygulayın.

Sivilceler için Kesin Çözüm Sarımsak

Pek çok sağlık sorunu için etkili olan sarımsak, sivilcelerin tedavisinde de önemli bir yere sahiptir. Sivilceler için sarımsakla tedavide bir kaç diş sarımsağı ince ince doğrayın. Doğradığınız bu sarımsakları 5-10 dakika sivilcelerin üzerinde bekletin. Süre sonunda cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi günde 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Sivilceye Kesin Çözüm 2

Sivilcelere Kesin Çözüm Zerdeçal

Zerdeçal, sivilcelere neden olan bakterilerin yok edilmesinde etkili bir doğal maddedir. Sivilceler ile birlikte ortaya çıkan iltihabın da tedavisi için kullanılabilen zerdeçalı, değişik malzemeler ile de kullanabilirsiniz.

Sivilceye kesin çözüm sivilcelere garanti çözümler, arasında tarçın uygulaması da yer almaktadır. Tarçının sivilcelerde kullanılmasında yardımcı madde olarak doğal bal kullanılır. Uygulama için 2 çorba kaşığı bal ile 1 çay kaşığı toz tarçını bir kase içinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

Daha sonra bu macunu sivilcelerin üzerine sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra nemli bir bez ile karışımı silebilirsiniz. Günde bir kere uygulayabileceğiniz bu uygulama ile sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün.

Sivilceye Kesin Çözüm 3

Sivilcelerin tedavisinde elma sirkesi antibiyotik özelliği gösterir. Elma sirkesini sivilceler için uygularken bir miktar su ile inceltmek gerekir. İnceltilen elma sirkesini küçük bir pamuk parçası ile sivilcelerin üzerine sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Bu uygulamayı günde 2 kere yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında doğal ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Sivilceler için kesin çözüm olarak verdiğimiz yöntemler herkeste farklı şekilde etkisini gösterir. Bunun için uygulama sırasında dikkat edilmesi gerekir. Bazı ciltlerde hiç bir yan etkisi olmayan bu doğal maddeler bazı hassas ciltlerde kızarıklık, kaşıntı ve pul pul dökülmeye neden olabilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sivilceye-kesin-cozum/