Soğan Suyu Adet Söktürür mü?

Kadınlarda menepoz dönemine kadar regl kanaması görülür. Kadınsal hormonların sağlıklı çalışması ile düzenli bir şekilde görülen adet kanaması, bazı durumlarda düzensizleşebilir.

Adet gecikmesi ya da normalden daha az adet kanaması olarak geçen bu düzensizlikler için mutlaka bir doktora başvurulması gerekir. Özel adet söktürücü ilaçlar ya da iğneler ile regl düzensizliğinin önüne geçmek mümkündür.

Soğan Suyu Adet Söktürür mü? 1

Günümüzde adet düzensizliği için çok sayıda ilaç mevcuttur. Reçete ile satın alınması gereken bu ilaçların kullanımı sonrasında 3-4 gün içinde adet kanamasının başlaması gerekir. Ancak bazı özel durumlarda ilaç etki etmeyebilir ya da kişi ilaç kullanmak istemeyebilir. Bu durumda adet söktürücü özelliği bulunan bitkiler ya da bitkisel çaylardan destek alınabilir.

Adet söktürücü özelliğinden söz edilen en önemli doğal bitkilerden birisi soğandır… Doğal antibiyotikler arasında da sayılan soğan, adet sancısı ve adet kanaması için son derece etkilidir.

Profesör doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından bayanlara önerilen soğan kürü ile kısa sürede adet düzensizliğine çözüm bulabilirsiniz. Son derece basit bir şekilde hazırlanan ve tüketilen bu özel kürü, yumurtalıklarda oluşan kistler için de kullanabilirsiniz.

Soğan Suyu Adet Söktürür mü? 2

Hazırlayacağınız bu kürü günde 2 kere tüketmeniz yeterli. Aç ya da tok karnına bu kürü tüketebilirsiniz. Düzenli olarak soğan kürü uyguladığınızda bir hafta ya da 10 gün içinde adet kanamanız başlayabilir.

Adet söktürücü özellikli soğan kürü için gereken malzemeler;

 • 1 adet kuru soğan
 • 2 bardak temiz su
 • Soğan kürü için ilk olarak soğanı soyun ve 4 parçaya bölün. Temiz 2 bardak suyu bir kap içine alıp kaynatın. Kaynayan suyun içine soğanları atın ve bu şekilde 10 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra karışımı bir kenarı alıp süzüp. Ilımasını bekleyin ve ılıdıktan sonra taze olarak tüketin.

  Soğan küründen etki almak için düzenli olarak 15 gün uygulanması gerekir. Eğer bu süre içinde kürü uygulamayı unuttuğunuz günler olursa tam etki alamayabilirsiniz. Bir kere aralıksız 15 gün uyguladıktan sonra yeniden uygulamak için aradan 6 ay geçmesi gerekir. Aksi halde yine kürün etkisini göremeyebilirsiniz. Kür için kesinlikle beyaz soğan kullanılmalıdır. Pembe ya da kırmızı soğanı bu kürde kullanmak etkili olmayacaktır.

  Soğan Suyu Adet Söktürür mü? 3

  Adet söktürücü olarak tüketilen soğan kürünün yanında soğan suyu da tüketebilirsiniz. Bunun için bir baş soğanın dış kabuklarını soyun. Biraz maydanoz ile birlikte soğan kabuklarını bir cezve suyun içine koyun. Bu şekilde cezvede 5 dakika kaynatın. Sonrasında hazır olan suyu 10 dakika demlendirin. Ilıyınca süzüp günde 3 kere bu sudan tüketin. Adeti kısa sürede sökecektir.

  Soğan suyunun adet sökülmesinde ve kadın hastalıklarının tedavisinde önemi büyüktür. Adet sökülmesine faydalarının yanında bu dönemdeki stresi de yok eden soğan suyunu düzenli olarak tükettiğinizde faydasını görürsünüz.

  Adet düzensizliği ve kadınsal hastalıkların yanında vücut direncinin yükselmesini sağlayan soğan suyu, özellikle soğuk havalarda hastalanmaya karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Soğan suyunu grip, nezle gibi kış hastalıklarından korunma amaçlı olarak da düzenli tüketebilirsiniz.

  Soğan Suyu Adet Söktürür mü? 4

  Adet sökülmesi için soğan suyu ya da soğan kürünü denediğinizde kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Bu iki özel suyun kullanımından önce yine tedbir amaçlı doktora başvurmanızı öneririz. Eğer doktorunuz sakınca görmüyorsa uygulamaya başlayabilirsiniz.

  Soğanlı karışımların kullanımı sırasında her hangi bir beklenmeyen etki görüldüğünde hemen tüketimini bırakıp yine doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir. Her doğal karışım ya da uygulamada olduğu gibi nadiren de olsa soğa kürü uygulaması ya da soğan suyu tüketiminde de yan etkiler ortaya çıkabilir.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sogan-suyu-adet-sokturur-mu/