Soğan Suyu İle Zayıflama, Soğan Suyu İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Soğan suyu zayıflatır mı, doğada hiçbir bitki yoktur ki tek başına yağ yaksın, tek başına zayıflatsın, tek başına bizi inceltsin. Bazı besinler metabolizma hızını yükselterek, yağ yakma sürecinde dolaylı yoldan destek verebilirler, kilo verme sürecinde bize ivme kazandırabilirler.

Ama hiçbir besin bizi doğrudan ve hızlı bir şekilde zayıflatamaz. Kilo verebilmek için günlük kalori miktarını kısıtlamak ve harcanan enerjiyi artırmak gerekir. İşte soğan suyu kürü zayıflatır mı sorusunun yanıtı da burada gizli. Soğan suyundan mucizevi bir etki beklemek elbette yanlış olur ama kilo kaybına katkı sağlayabilir.

Soğan pek çok vitamin, mineral ve lifi bir arada içerir. Lifli gıdalar da çabuk doyarak uzun süre tok kalmamızı ve dolayısıyla da kilo vermemizi sağlıyor.

Soğan çiğ olarak yenildiğinde kan şekerini bir miktar yükselten, pişmiş olarak tüketildiğinde ise kan şekerini düşüren bir besindir. İşte soğan suyu da pişirilerek elde edildiğinden, kan şekerini dengeleyerek uzun süre tokluk hissi veriyor ve kilo verme sürecine katkı sağlıyor.

Soğan suyu zayıflatır mı nasıl hazırlanır kısmına yavaş yavaş gelelim ne dersiniz? Soğan oldukça faydalı bir sebze ve dolaylı da olsa kilo verme yolunda etkisi var.

Soğan Suyu İle Zayıflama, Soğan Suyu İle Zayıflamak Mümkün Mü? 1

Peki ama neden soğanı doğrudan kullanmıyoruz da suyunuz sıkıyoruz? Çünkü soğanın içindeki uçucu ve etken maddeler bıçak değdiğinde kayboluyor. Bu yüzden soğanı ya kesmeden yemek yahut suyunu içmek çok daha etkili oluyor.

Soğan suyu kürü ile hem vücuttaki toksinler daha hızlı atılacak, hem de metabolizmanın çalışması hızlanacak.

Soğan suyu kürü en etkili bitkisel kilo verme yöntemlerinden biri olarak biliniyor ama elbette herkesin bünyesi farklı tepkiler verebiliyor.

Soğan kürü aynı zamanda adet söktürme ve cilt bakımı gibi konularda da çözüm olarak kullanılıyor.

Soğan suyu zayıflatır mı nasıl hazırlanır hususuna geri dönersek, soğan suyunu iki şekilde elde edebilirsiniz. Ya katı meyve presinde suyunu çıkartarak ya da suda kaynatıp demleyerek.

Soğan Suyu İle Zayıflama, Soğan Suyu İle Zayıflamak Mümkün Mü? 2

Kaynatarak soğan suyu elde edeceksek hangi merhalelerden geçeceğiz bir bakalım.

Bir tencerede 1 litre suyu kaynatın. Soğanların kabuğunu soyarak 4 parçaya bölün ve kaynayan suyun içine atın. Kısık ateşte 5 dakika boyunca kaynatın ve ateşten alıp ılınmasını bekleyin. Bu suyu her yemekten 15-20 dakika evvel aç karnına 1 bardak için.

Soğan suyu zayıflatır mı yorumları da bu kürün etkili olduğunu gösteriyor. Ama mide problemi olan kişilerin içmemesi salık veriliyor. Soğan suyu zayıflatır mı yorumları içinde çok iyi sonuçlar aldığını söyleyenler olduğu gibi,  istediği neticeyi alamadığını söyleyenler de var. Bu tamamen bünye farklılıklarıyla ilgili bir durum. Ama soğan suyu kürü yaparken alına kaloriye de dikkate etmek gerekiyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sogan-suyu-ile-zayiflama-sogan-suyu-ile-zayiflamak-mumkun-mu/