Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz vücutta kontrolsüzce duran yağ kas dokusunun belirli bir ısıveren makine ile vücut içinden atılması ile gerçekleşir. Yağ hücrelerinin kontrol edilerek alınması mide ve iç bacakta olan yağ kas dokusu için geçerlidir. Tıp dünyasında 2008 yılından bu yana çok önemli olan soğuk yapılan işlemden hastalar oldukça memnunlar. Yağ dokusunun kalınlıklarını azaltmak için cildin tabakasına zarar vermeden yapılan işlemdir.

Ciltteki yağ dokusunu %25 oranına soğuk lipoliz ile yok edebiliriz. Umarız soğuk lipoliz uygulaması nedir, sorusu için cevap almışsınızdır. Soğuk lipoliz her hasta için uygun olmaz özellikle kanser hastaları ve mide rahatsızlıkları yaşayan kişilere uygulanmaz.

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak istenmeyen yağlara kalıcı çözüm bulmak için yapılan tıbbi ve estetik bir süreçtir. Tek seans içinde bile fayda alacağınız uygulama lazer makinesi ile yapılır. Acısız uygulamadır. Vücudu şekillendirmek ve gereksiz yağ dokusuna müdahale etmek için soğuk lipoliz yaptırırız.

Son sistem teknikle çalışan cihazlarla tek bölgeye 250 Euro üzerinden atış yapılıyor. Soğuk lipoliz son yılların çok modası olan Dolce Otomatik Lazer teknikli makineler ile yapılır. Tek seans veya birkaç seans içinde bölgesel yağlardan kurtulma sağlar.

Farklı boyutta çalışan makine deri altında kalan ve sizi rahatsız eden yağ dokusunu söker atar. Kadınların belini inceltmek adına etkili olan bu işlemden memnun kalacaksınız. Bay bayan için ideal olan işlem yarım saat sürmektedir. İlgili makalemizde soğuk lipoliz nedir nasıl yapılır sorusu için cevap alacaksınız.

Soğuk Lipoliz Nedir? 1

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Zayıflamak için son zamanların en moda olan trendidir. Birçok kurumda makinesine göre değişen soğuk lipoliz fiyatları değişik bir yöntem ile sizleri rahatsız eden yağlarınızdan kurtarmaya çalışır. İstenmeyen fazla yağlara işlem yapmak yani soğuk lipoliz fiyatları araştırmasını yapmak çok önemlidir. Bazı yerler bilinmedik fiyat listesi üzerinden işlem yapıyor ve çok pahalı oluyor.

Bu işlemi fiyatları uygun olan yerden de yaptırabilirsiniz. Genelde bacak bölgesi için 11,500 TL karın bölgesi içinde 9,00 TL gibi rakam üzerinden yapılır. Yağ hücresinin işlevsiz olması adına maalesef paranıza koymanız gerektir. İlgili makalemizde Soğuk lipoliz nedir zararları, sorusu içinde bilgi alacaksınız.

Soğuk Lipoliz Nedir? 2

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz vakum masaj cihazı ile yapılır. İşlemi yaparken işi bilen uzmandan destek almak ve özel el aparatlarını düzgün kullanan kişiyi seçmek gerekir.  İlgili işlem seansları kişiden kişiye değişir. Yağ oranına bağlı olarak toplamda 12 saatte biten işlem hamile ve sendromlu hastalıkları olan kişilere asla uygulanmaz. Uygulama sonrası hafif uyuşukluk hissedersiniz. Bu çok normal durumdur.

 • Soğuk lipoliz uzman tarafından yapılır.
 • Hafta da en az iki seans olan soğuk lipoliz karın bölgesi için aç karna uygulanır.
 • Hafta da en az üç seans olan soğuk lipoliz bacak bölgesi için ise tok karna uygulanır.
 • Bacak bölgesine yapılacaksa bacakların kılsız ve tüysüz olması gereklidir.
 • Bacaklara daha önce lazer ışınlı makine değmemiş olması gerekir.
 • Mide sorunu olan kişilere yapılmaz.
 • Alt karın ve basen bölgesine çok fazla atış uygulanır.
 • Soğuk Lipoliz Nedir? 3

  Soğuk Lipoliz Zararları

  Soğuk lipoliz zararı yoktur. Yağ hücresini düzene sokmak adına etkili olan işlemlidir. Her yaşta insan için idealdir. Zaten vücutta fazla yağ olması başlı başına zarardır. Bir süre entegre edilen bölgede ağrı oluşur. Tedavi uygulanan bölgede kızarıklık ve kaşıntı meydana gelebilir. Soğuk lipoliz genelde yoğun iş temposu olan kişilere ve masa başında çok duran kişilere uygulanır. İşlemden sonra bir süre geçici olarak mide bulantısı çekebilirsiniz.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/soguk-lipoliz-nedir/