Sonbaharın Rengi Gri

Sonbaharın Rengi Gri
Önce tüm renkler oluştu. Sonra siyahla beyazın tutkulu birleşiminden gri doğdu. Renk skalasındaki ara renklerden biri olan gri, içedönük ve hüzünlü karakterinin yanı sıra asil, kararlı ve cool ifadesiyle de özellikle moda dünyasında  rüzgar gibi esiyor.

Sonbaharın-Rengi-Gri1

Sonbaharın-Rengi-Gri17

Sonbahar-kış kreasyonunun,  2014-2015 sezonundaki rengi griGri kıyafetler, gri aksesuarlar, gri botlar ve çizmeler, gri tonlarıyla yapılmış makyajlarla; kendi halinde gibi görünen griyi, avangard bir anlayışın aktörü haline getirebilirsiniz.

Ağırbaşlı ve mesafeli duruşuyla gri, moda tasarımcılarına da ilham veriyor. Vitrinlerde yoğun bir şekilde karşımıza çıkan bu puslu bakışlı güzel, uygun renklerle karıştırıldığında son derece çarpıcı stiller oluşturmanıza olanak tanıyabilir.

Sonbaharın-Rengi-Gri7

Sonbaharın-Rengi-Gri8

Gri kıyafetler
Gardrobunuzdaki gri kıyafetleri gözden geçirin. Belki en alt rafların arkalarına tıkıştırılmış gri bir crop top, yahut kül rengi bir süveter, ya da iki kış önce alıp, sonra gönlünüzün geçtiği  füme rengi dökümlü hırkanız gözünüze birden hoş gözükebilir. Gri rengi tek başına kullanabileceğiniz gibi, daha sıcak ve enerjik renklerle bir arada kullanarak da kadınsı ve neşeli bir çizgi oluşturabilirsiniz. Griye en çok yakışan renklerden biri de pembedir.

Sonbaharın-Rengi-Gri2

Sonbaharın-Rengi-Gri3

Sonbaharın-Rengi-Gri6

Kendisini oluşturan renkler olan siyah ve beyazla da yakışacaktır gri. Ne de olsa onların kanından gelmektedir. Oldukça da kişilikli bir fotoğraf oluşturur gri, siyah ve beyaz kombinasyonu.

Sonbaharın-Rengi-Gri4

Sonbaharın-Rengi-Gri16

Sonbaharın-Rengi-Gri18

Turuncu tonlarıyla da kimyası tutan griyi, daha pek çok renkle bir arada kullanabilir, kendinize has bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Sonbaharın-Rengi-Gri9

 

Sonbaharın-Rengi-Gri10

Peki griyi hiç fuşya, mor, siklamen tonlarıyla denediniz mi?

Sonbaharın-Rengi-Gri5

Sonbaharın-Rengi-Gri11

Parlak ve haşarı sarı tonlarıyla da gayet uyumlu bir birliktelik oluşturan griyi, sıcak renklerle çok rahat kullanabilir; grinin biraz mesafeli ve ciddi tavrını, bu cıvıl cıvıl renklerden biriyle yumuşatabilirsiniz.

Sonbaharın-Rengi-Gri12

Sonbaharın-Rengi-Gri13

Sonbaharın-Rengi-Gri14

Ama dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı, grinin yanında kullanacağınız rengi, sadece tek bir parçada kullanmak olmalı. Böylelikle hem enerjik ama aynı zamanda da ölçülü ve asil bir şıklık elde edebilirsiniz.

Sonbaharın-Rengi-Gri15

Sonbaharın-Rengi-Gri21

 

Sonbaharın-Rengi-Gri20

Çoğuna göre gri, depresif ve asık suratlı bir renk olarak görünse de, onunla aynı dili konuşmayı öğrenip ruhunu çözerseniz, size benzersiz bir şıklık yaşatacaktır. Sonbaharın ve kışın pusu kendine kalsın, biz grinin saklı kalmış güzelliğini doyasıya yaşamaya bakalım.

Sonbaharın-Rengi-Gri19

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sonbaharin-rengi-gri/