Şortlu Bikini Modelleri

Havaların ısınmaya başlamasıyla kendimizi güneşin koynunda serin sulara bırakıyoruz. Elbette sadece denize girmek, güneşlenmek ile yetinmiyoruz. Bazen vücut yapılarımızdan, ten renklerimize kadar ortamın ahengine uyum sağlayabilmek için giydiğimiz kıyafetlerde büyük bir önem taşıyor. Sadece kıyafet ya da bikini diyebilir ve kıssadan hisse geçiştiriyoruz. Ama aslında önemli olan vücut bütünlüğümüzü gösterecek veya gizleyecek şortlu bikiniler ve modelleri de vardır. Her yıl farklı bir kreasyon ile karşımıza çıkan ve giyim tarzımızın değişilmez bir parçası olan plaj trendleri hiçbir zaman popülerliğini yitirmiyor. Fakat bir bütün halinde plaj keyfimizi sürerken tercih edeceğimiz bu kıyafetler modellerin renklerine göre de farklı bir anlam katabiliyor.

Şortlu bikini modellerinin diğer bikiniler arasında çok fazla işlev farkı olmasa da tercih alanına göre değişiklik olabiliyor. Genelde bayanların kalça kısımlarını kapatmak için tercih ediyor olmuş olsa da, bazı bayanların sadece bir moda olarak kullandığı da kaçınılmazdır. Şortlu bikiniler isminden de anlaşıldığı üzere şort görünümünde fakat daha estetik görünüme sahiptir. Plaj trendlerinin zirvesinde yer alan bikini modellerinin sadece görsel bir güzellik katmayacağı gibi bazılarının da görevleri vardır. Doğru tercihler vücudu daha fazla toparlar ve kabus gibi görünen yağ fazlalıklarını kamufle edebilir. Bu tür durumlarda en etkili şortlu bikini modelleri arasında toparlayıcı şortlu bikini modelleridir. Bazı modelleri arasında kalçayı tamamen toparladığı gibi bel kısmına doğru yanlardan çıkan fazla yağları da toparlamaktadır. Bu elbette bir örnek sadece. Plajlarda ki cazibenizi kaybetmemeniz ve kendinize olan özgüveninizi arttırmak için aslında her modelin ayrı bir görevi vardır diyebiliriz.

Şortlu Bikini Modelleri ve Fiyatları

Birbirinden güzel modelleri ile karşımıza çıkan şortlu bikiniler özellik ve kalitelerine göre fiyat aralığı oluşturmaktadır. Bir diğer şortlu bikini modelleri arasında ise üçgen desen basit şortlu bikini modelleridir. Yine kalçayı tamamen kapatan fakat toparlayıcı bikini modelleri kadar işlevi yüksek olmayan bu modelleri genellikle kilo ile sıkıntıları olmayan bayanların tercihi haline geliyor. Şortlu bikini tercihimizi yaparken aslında en önemli noktalardan biriside vücudumuzu yakından tanıyor olmamızdır. Vücudumuzdaki fazlalıkları toparlayıcı modellerle kapatmak mantıklı gelebilir ama toparlamamız gereken bölgeyi bilmemizde önemlidir. Örneğin göğüs kalıpları için toplayıcı ihtiyacımız olmayabilir fakat kalça kısmı için olabilir. Böyle durumlarda göğüs kalıplarımız için minimizer veya straplez modelleri kullanabiliriz. Toplayıcı modeller arasında ise balenli toplayıcı, klasik toplayıcı ve loplu toplayıcı olarak birkaç çeşidi bulunuyor.

Şortlu Bikini Modelleri 1

Şortlu bikiniler modelleriyle olduğu kadar desenleriyle de büyüleyici bir hale gelebilir. Zevklerinize göre çiçekli desenler veya geometrik desenler tercih edebilir veya düz renkli modeller seçebilirsiniz. Bazı şortlu bikini modellerinde ise askılı veya aksesuarlı ekstra tercihler yapabilirsiniz. Sadece şort gibi gözüküyor olsa da aslında aksesuar, renk ve desenleriyle sizleri bambaşka bir enerji ile karşılaması mümkün. İp askısı tercihin yanı sıra birde boyundan bağlamalı modelleri vardır. Bu modelleri yine sizlerin kullanım amacı ve zevkine göre değişiyor. Bazı bayanların vücut yapıları düz askılı modelleri omuzlarının yassılığından dolayı kaldıramayabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında bikinin ipleri iki yana doğru kaymalar gösterebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için veya kendinizi riske etmek istemiyorsanız, boyundan askılı modelleri tercih edebilirsiniz. Şıklık konusunda kesinlikle bir fark yaratmayacağı gibi tamamen kullanım amacınıza ve zevkinize hizmet edecektir. Piyasada birçok bikini markası olduğu gibi şortlu bikiniler içinde özel markalar vardır. Marka tercihi etmediğiniz sürece piyasada herhangi bir mağazada ortalama 50-60 tl civarında bikini bulmanı mümkün. Fakat marka yönünde hareket ederseniz, bu fiyatlar en az iki misli artış gösterecektir. Marka ve kaliteli bikini fiyatları piyasada 120tl gibi bir fiyat ile kapıyı açıyor, zirveye doğru dik bir tırmanış yapabiliyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/sortlu-bikini-modelleri/