Spermin Faydaları

Sperm, üremenin dışında pek çok faydası bulunan bir vücut salgısıdır. Erkek vücudu bir sperm hücresini ortalama olarak 12-14 hafta arasında üretir. Bu üretim sırasında sperm hücreleri içinde çok sayıda mineral ve vitamine yer verilir. Bu vitaminler yüksek etkilerini meninin sürüldüğü yerlerde de gösterip farklı alanlarda fayda sağlar.

Sperm hücreleri içlerinde 200’den fazla yararlı protein bulunur. Bu protein çeşitlerinin yanında  C vitamini, kalsiyum, klor, sitrik asit, fruktoz, laktik asit, magnezyum, nitrojen, fosfor, potasyum, sodyum, B12 vitamini, çinko gibi çok sayıda vitamin ve mineral de yer alır. İnsan vücudu için çok önemli olan mineral ve vitaminler, spermlerden farklı alanlarda yararlanma fikrini ortaya çıkarmıştır. Çok yaygın bilinmese ya da uygulanmasa da spermler cilt ve saçlar için oldukça faydalıdır.

Yapılan bilimsel araştırmalar, spermlerin kadınlar üzerinde antidepresan özelliğine sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunun belirlenmesi sırasında çok sayıda kadının cinsel ilişkiye girmesi sağlanmış, bir kısmında kondom kullanılmış, bir kısmında ise meninin vücuda girmesi için kullanılmamıştır. Deney sonunda kondom kullanmayan kadınların daha mutlu oldukları gözlemlenmiştir. Buna benzer şekilde spermler, kadınların daha rahat uyumasında da etkilidir. Cinsel birleşme sonunda kadınların rahat uyumaları, sperm içinde bulunan bir maddeden kaynaklanmaktadır.

Bu faydaların yanında spermlerin diğer faydalarını aşağıda maddeler halinde paylaşıyoruz.

  • Yaraları iyileştirme özelliği vardır.
  • Baş ağrılarına iyi gelir.
  • Adet sancılarının azalmasını sağlar.
  • 20’li diş ağrısına iyi gelir.
  • Uçuğun ilerlemesi ve kanamasını önler.
  • Dudak çatlamasına iyi gelir.
  • Bademcik şişliklerinde boğaz yollarını açar.

Spermin Saça Faydaları

Spermin saça faydaları içeriğindeki protein ve vitaminlerden gelir. Düzenli olarak sperm ile yapılan saç maskesi, saçlarınızın daha sağlıklı, daha güçlü olmasını sağlayıp daha çabuk uzamasında etkili olacaktır. Saç diplerine uyguladığınızda her hangi bir yara ya da kızarıklık varsa bu sorunun çözümünde de etkili olacaktır.

Spermin Faydaları 1

Sperm tamamen doğal vitamin ve mineral içerdiği için saçlara uygulanmasında bir zarar yoktur. Bazen yutma şeklinde de vücuda alınan bu madde, bu şekilde de saçlara etki eder. Uzun saçlar için sperm maskesi yaparken saçın tamamına yetecek kadar sperm yoksa, sadece uç kısımları ve diplerine sürülüp 20 dakika beklenebilir. Bu yöntem ile kısa sürede çok hoş saçlara sahip olabilirsiniz. Dipten uca sağlıklı saçlarınız ile arkadaşlarınızı kıskandırabilirsiniz.

Spermin Cilde Faydaları

Spermin yüze faydası geçmişten günümüze bilinir. İçeriğindeki farklı doğal maddeler sayesinde cildin temizlenmesi ve beslenmesini sağlar. Geçmiş dönemlerde Orta Asya ve Mısır’da bulunan kadınların gelenek haline getirdiği cilde sperm sürmek, günümüzde de gençleşmek için uygulanabiliyor. Kozmetik firmalarının bazılarının gündüz kremi olarak piyasaya sürdüğü pek çok üründe insan sperminden yararlanması, bu maddenin bilimsel olarak da faydalarını kanıtlıyor.

Spermin Faydaları

Sperm, kadınların ortak sorunu halini almış olan selülit için de etkili şekilde kullanılabiliyor. Bunun için bacak bölgenize sabah-akşam günde 2 kere tamamen sperm sürün. Üzerini bir bez ya da sargı bezi ile sarıp bir süre bekletin. Bu yöntem ile 1 ayda selülitlerinizi gözle görülür şekilde önleyebilirsiniz.

Sperm ayrıca göz altı torbaları için de etkili şekilde kullanılabilir. Bunun için göz altı torbaları üzerine düzenli olarak sürün. Kısa sürede cildiniz ile aynı rengi alacaklar. Spermi ayrıca siyah nokta tedavisi için de kullanabilirsiniz. Bunun için maddeyi noktalar üzerine sürmeniz yeterli. 10 dakika kadar beklettikten sonra sade su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/spermin-faydalari/