Step Aerobik

Step aerobik, belli kurallara uyularak yapılan beden hareketleri anlamına gelen sporun pek çok çeşidi vardır. Bu sporlardan birisi de step aerobiktir. Peki step aerobik nedir diye soracak olursanız, onu da müzik eşliğinde ve ritmli açma germe hareketlerinden oluşan bir spor olarak tanımlayabiliriz.

Aerobik ve step hareketleri yormadan, sıkmadan son derece keyifli bir şekilde spor yapılmasını sağlar. Zira spor eğer kilo vermek için mecburiyetten yapılıyorsa sıkıcı ve yorucu gelebilmektedir. Aerobik step hareketleri ile kilo verme, kilo alma, kondisyon artırma gerçekleştirilebilmektedir.

Aerobik step hareketleri ile hem eğlenmek hem de stres azaltmak mümkün olabilmektedir. Bu hareketler aerobik step müzikleri ile yapıldığında daha etkili ve ritmik bir hal almaktadır. Eğer evde yapacaksanız ve nasıl yapacağınız, hangi hareketleri kullanacağınız konusunda herhangi bir fikriniz yoksa internet ortamında aerobik step videoları size yol gösterebilir.

Step Aerobik

Bu videolardaki hareketleri ısınma hareketlerinden sonra uygularsanız, müzik de size eşlik edeceğinden son derece keyifli bir spor saati yaşarsınız. Hareketlerin nasıl yapılacağı hususunda internet ortamında pek çok video mevcuttur. Aerobik step izle  başlıklı videolar size rehberlik edecektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/step-aerobik/