Su Çiçeği Tedavisi

Suçiçeği tedavisi, suçiçeği viral bir enfeksiyondur. Ancak iyi huylu ir hastalıktır. Suçiçeği antibiyotik alımı gerektirmez. Suçiçeğinin tedavisinde ateş için parasetamol dışında ilaç kullanılmaz.

Suçiçeği hastalığında Reye sendromunu arttırdığından aspirin kullanımı da önerilmez. Parasetamol harici antihistaminik ilaçlar kaşıntıya iyi gelmesi için kullanılabilir. Bu ilaçlar dahili olarak yahut deriye sürerek kullanılabilmektedir.

Suçiçeği geçiren bir çocuğun çok sıcak ortamda bulundurulmaması gerekir; zira çok sıcak ortamlarda terleme sebebiyle kaşıntı da artar.

Çocuğa hafifi ve ılık banyolar yaptırılabilir. Banyo hem enfeksiyonu hem de kaşıntı riskini önler. Ateş düşürücüler, kaşıntı giderici ilaçlar ve doğru beslenme ile suçiçeği tedavisi desteklenebilir.

Suçiçeği hastalığı ile yüz yüze kalındığında suçiçeği nasıl tedavi edilir sorusuna yanıt aranır. Gerçekten de suçiçeği tedavisi nasıl olur göz atmakta fayda var.

Suçiçeği hastalığının tehlikeli bir hastalık olduğu söylenemez. Tabii eğer doğru ve zamanında tedavi yöntemleri uygulanırsa…

Bir kere suçiçeği hastalığında kırmızı kabarcıklar asla kaşınmamalıdır yoksa ömür boyu ciltte iz bırakabilir. Suçiçeğinin tek tehlikeli tarafı beyin iltihabına sebep olma riskidir ama bu da oldukça nadir görülen bir durumdur.

Suçiçeğine yakalanan hastalar, bu rahatsızlığı genellikle evde istirahat ederek geçirirler. Suçiçeği için özel bir hap bulunmamaktadır. Hekimle genellikle istirahat, bol su tüketimi, özel bir beslenme programı ve suçiçeği losyonu önerirler.

Hafif hareketlerle duş alınabilir. Duştan sonra cildi havlu ile kurulamamak gerekir.

Su Çiçeği Tedavisi 2

Hamile anne adayları eğer çocukken suçiçeği geçirmemişlerse bu durum onlarda riskli olabilmektedir; zira bebeğin beyni zarar görebilir. Bu sebeple de aşı yaptırılmalıdır.

Suçiçeği Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Suçiçeğinin tedavisinde bazı ilaçlar kullanılmaktadır. Suçiçeği kremi bunlardan birisidir. Suçiçeği losyonu da kullanılabilir. Bunların dışında suçiçeği ilacı olarak bazı yağlar da kullanılabilmektedir.

Ovadril losyonu suçiçeği ilacı olarak kullanılan losyonlardan birisidir. Hekim reçete ederse gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Suçiçeğine bağlı kaşıntıyı alır.

Su Çiçeği Tedavisi 1

Esans ve mentol içeren ovadril losyon suçiçeği tedavisi dışında pişik, böcek sokması, yanıklar, alerjik rahatsızlıklar ve güneş yanıkları gibi vakalarda da kullanılmaktadır. Ovadril losyondan avuca bir miktar alınarak problemli bölgelere nazik hareketlerle, bastırmadan masaj yaparak sürülebilir. Ovadril losyon lokal bir anesteziktir; dolayısıyla tatbik edilen bölgede uyuşma sağlar ve kaşıntı hissini de dondurmuş olur.  Günde 3-4 kez uygulanabilir. Gözlerle temasından kaçınılmalıdır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/su-cicegi-tedavisi/