Suna Dumankaya Kil Maskesi

Bitki bilim ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya, evde hazırlanan doğal cilt maskeleri ve krem tarifleri ile doğal yollarla güzelleşme olanaklarını evlerimize getirmiştir. Bizde siz değerli okurlarımızla Suna Dumankaya’ nın bu çok özel tariflerinden kil maskesi yapımı ve tarifini paylaşıyoruz.

Porselen gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak için mutlaka denenmesi gereken bir tarif. Kullananlar 2 haftada etkisini gördüklerini söylemekteler. Ciltteki sivilceler, lekeler bu maske ile kısa sürede azalarak yok olmakta, ışıl ışıl bir cilde sahip olunmaktadır.

Suna Dumankaya Kil Maskesi Tarifi

Bir çay kaşığı aspirin tozu, bir çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı beyaz kil cam bir kase içinde tahta kaşık ile karıştırılır ve cilde uygulanır. Dinlenme pozisyonunda 20 dakika beklenir. İyice kuruduktan sonra ılık su ile cilt temizlenerek kurulanır. Nemlendirici bir krem sürülerek cilde masaj yapılır. Özellikle yağlı ciltler için uygun olan bu maske ile sivilcelere, cilt lekelerine veda edebilirsiniz. Haftada bir kez uygulama ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Aynı şekilde Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesi de hem arındırıcı hem de yaşlanma etkilerini azaltarak genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesi tarifi

Bir tatlı kaşığı mısır unu, bir tatlı kaşığı kil, 1 çay kaşığı nemlendiricili krem ve su cam bir kapta tahta kaşık ile karıştırılır. Kıvamı krem şeklinde olmalıdır. Bu yüzden su yavaş yavaş katılarak krem kıvamı alması sağlanır.

Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesi cilde masaj yaparak uygulanmaktadır. Ciltte 5 dakika bekletildikten sonra ılık su veya gül suyu ile cilt yıkanmalıdır. Bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde ferahlama hissedeceksiniz. Gözeneklerde sıkılaşma ve lekelerde azalma düzenli bir şekilde uygulama ile mümkün olacaktır. Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesi haftada 2 kere uygulanmalıdır. Cilt için arındırıcı ve aydınlatıcı bu maske mucize denecek özelliğe sahiptir. Doğal bir peeling ile cildinizi temizlemek ve tazelemek için Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesini mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Suna Dumankaya Kil Maskesi 2

Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesi hazırlama aşaması önemlidir. Kil seçiminden nasıl ve nerede hazırlandığına kadar birçok dikkat edilmesi gereken nokta vardır. Örneğin metal kaşık asla kil ile temas etmemelidir. Çünkü metal kilin tüm özelliğini bozar ve hiçbir fayda sağlanmaz.

Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesi hazırlamak ve uygulamak görüldüğü gibi oldukça kolay. Aynı zamanda oldukça da ucuz bir maskedir. Pahalı kozmetik ürünleri alarak hem çok para ödemek hem de bilmediğimiz kimyasal maddeleri kullanmak yerine bu doğal maskeyi kullanmak oldukça akıllıca.

Suna Dumankaya Kil Maskesi

Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesi uygulaması sırasında konuşmamak, mimik hareketleri yapmamak önemlidir. Maske ciltte kendi halinde tamamen kurumalı ve gülsuyu ile temizlenmelidir. Gül suyu cilt için oldukça faydalıdır. Maske sonrası gözeneklerin sıkılaşmasını ve cildin ferahlamasını sağlamaktadır.

Suna Dumankaya’ nın tüm tariflerinde ki doğallık Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesinde de kendini göstermektedir. Tamamen sağlıklı bir maske ile bebek gibi bir cilde sahip olmayı kim istemez. Sizde sivilelerinizden, cildinizde ki lekelerden kurtulmak ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmak isterseniz Suna Dumankaya kil ve mısır unu maskesini mutlaka uygulayınız. Haftada 2 kere bu maskeyi uygulayarak hem yaşlanma etkilerini azaltır hem de sağlıklı, temiz bir cilde sahip olabilirsiniz

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/suna-dumankaya-kil-maskesi/