Suna Dumankaya Saç Bakımı

Saç, kadın veya erkek fark etmeden her insanın önemli ölçüde önemsediği bir aksesuardır. Saç bakımı ise bireylerin kendilerini iyi bir görünüm kadar, iyi hislere sahip olmasını sağlayan bir gerekliliktir. Evden çıkmadan önce muhakkak elimizi saçımıza süreriz. Hatta gün içerisinde bile defalarca kez gözlerimiz üzerine dikilebilir. Birbirinden ilginç ve iddialı modelleri kadar bakımı da çok önemlidir.

Ülkemizde doğal yöntemleriyle birçok kişiye şifa olduğu bilinen ve doğanın mucizelerini insanlara aktarıp Türkiye’nin ilk lokman hatunu olan Suna Dumankaya, bir sağlık neferidir. 110 yaşında vefat eden anneannesi Fatma Öktem, vefatında bütün bildiklerini Suna Dumankaya’ya bırakmıştır. Böylelikle doğal saç bakımı Suna Dumankaya ile farklı bir boyut kazanmıştır.

Elinde bulundurduğu mucizevi reçeteleri 2007 yılında Yeditepe Üniversitesi ile birlik olup geçmişten gelen ve üzeri örtülü olan bu bilgileri alanın uzmanlık boyutuna taşınmasında yarar sağlıyor. Bir insanın cilt yapısına göre uygun kremleri ve saç bakım ürünlerini piyasaya sürerek, adeta bitkisel saç bakımı Suna Dumankaya ile devrime kavuşuyor. Paylaşmanın yüceliğine inanan lokman hatun, doğanın sihirli dokunuşlarından herkesin yararlanmasını istiyor. Meslek Sırlarım, Doğal Sağlık ve Güzellik, Mucize Formüller, Güzellik Sırlarım ve Doğal Güzelliğin Sırrı olmak üzere 5 farklı kitap yazmıştır.

Suna Dumankaya Bitkisel Saç Bakımı

Bitkisel saç bakımı Suna Dumankaya ile günümüzde önemli bir yer kazandı. Onun reçeteleri birçok insanı mutlu etmeyi başardı. Saç bakımı ile birbirinden ilginç fakat sonuca varan o reçetelerden biraz bahsetmek gerekiyor. Doğal ürünler ile elde edilen kürler sayesinde, bir saçtan beklentilerimizi karşılıyor. Doğal yağlar ve sebzeler ile elde edilen o müthiş kürlerin elde edilmesi üstelik çok kolay. Üstelik bu uygulamaları evinizde yapabiliyorsunuz.

Suna Dumankaya Saç Bakımı Maskeleri

Saçlarınızı gürleştirmek istiyorsanız size özel birkaç yöntem var. Normal yumurtanın saç bakımında ciddi bir etkisi olduğu bilinmektedir. Suna Dumankaya ile saç bakımı bıldırcın yumurtasının etkisinin daha ciddi olduğunu belirtiyor. Tavuk yumurtasına göre içerisinde beş kat daha fazla fosfor, altı kat daha fazla B1, sekiz kat fazla demir ve onbeş kat daha fazla B12 olduğu belirtiliyor. Toplamda ise dokuz protein barındırıyor.

Bıldırcın yumurtalı saç bakımı maskesi için öncelikle yarım avakado, bir çorba kaşığı susam yağı ve iki adet bıldırcın yumurtasına ihtiyacımız var. Kabuğu soyulmuş avakadoyu bir kap içerisinde iyice ezdikten sonra bıldırcın yumurtasını ve susam yağını ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı saçınızın diplerine masaj yaparak yedirin. Saçınızı iki saat kadar streç filme sarılı bir şekilde beklettikten sonra saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın. Bu kürü haftada bir kez yapın. Saçlarınızın gürleştiğini ve daha canlı bir hal aldığını göreceksiniz.

Suna Dumankaya Saç Bakımı 1

Evde saç bakımı Suna Dumankaya ile çok pratiktir. Başlıca sorunlardan biriside kepektir. Kepek aslında deri değişiminden kaynaklanır. Kafa derisi 24 günde bir kendisini yeniliyor. Kullanılan şampuan cilde uygun değilse bu vaka daha sık görülür. Suna Dumankaya ile saç bakımı kepekli saçlara da güzel bir reçete sağlıyor. Örneğin üzüm ile kepeğe son diyebiliriz. Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler; iki çorba kaşığı saf zeytinyağı, bir salkım siyah üzüm, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı. Salkım üzümlerin suyunu çıkardıktan sonra bütün malzemeleri iyice karıştırın. Saç diplerinize yedirin ve üç, dört dakika boyunca iyice yedirin. Doğal saç bakımı Suna Dumankaya ile yine farkı göreceksiniz. Saç bakımı konusunda en ciddi sıkıntılardan biriside kuşkusuz saç dökülmesidir. Bu bizi kel kalma korkusuna kadar götürüyor. Oysa ki evde saç bakımı Suna Dumankaya ile son buluyor. En kalitelisinden bir fincan zeytinyağı, bir çorba kaşığı defne tohumu yağı, bir çorba kaşığı maydanoz tohumu ve bir çorba kaşığı çörek otu yağını bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra önceden temizlenen saça tarak ya da fırça yardımıyla diplerine kadar uygulayın. Sonrasında saçınızın tamamına uygulayıp streçleyin. İki saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada bir defa yaparsanız kısa sürede saçlarınızın büyüleyen değişimine tanık oluyorsunuz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/suna-dumankaya-sac-bakimi/